Ανοικτά σήμερα: 10:00 π.μ. - 12:00 π.μ.
Αποθήκευση
pirate ship

πολύ περιπετειώδες παιχνίδι! περάσαμε όμορφα μικρά και μεγάλα παιδιά. Είχε ωραίους και έξυπνους... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 17 Φεβρουαρίου 2020
Aggeliki P
Αθήνα, Ελλάδα
Prison break

Πολύ ωραίο δωμάτιο!!Έξυπνοι κι απαιτητικοί γρίφοι ταιριαστοί με την πλοκή του δωματίου.Όμορφοι και... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική έγινε: 30 Νοεμβρίου 2019
Sannybalod
μέσω κινητής συσκευής

Η κριτική έγινε: 5 Ιανουαρίου 2017

Εξαιρετικά ατμοσφαιρικό escape room σε ιστορικό κτίριο στο κέντρο της πόλης, με εύκολη πρόσβαση. Το προσωπικό πολύ φιλικό και εξυπηρετικό με δυνατότητα παροχής βοήθειας σε πολλά επίπεδα. Τα δωμάτια στημένα σε επίπεδο ταινίας, στο συγκεκριμένο υπήρχε εκτός από την πολύ καλή ποιότητα υλικών, μέχρι και μουσική υπόκρουση, σαν να έχεις μπει στην ταινία με τον Ιντιάνα Τζόουνς. Οι γρίφοι δημιουργικοί και με υψηλό επίπεδο δυσκολίας, οπότε όσο πιο πολλοί τόσο καλύτερη συνεργασία για τη λύση. Πολλά κρυφά δωμάτια και μυστηριώδεις κρυψώνες που διατηρούν ακέραιο το σασπένς. Ένας ξεχωριστός τρόπος να περάσει μια παρέα την ώρα της και μεγάλη ποικιλία δωματίων. Μην το χάσετε!

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Marina C
Ο/η Martha O, Public Relations Manager του The MindTrap Escape Rooms Tsimiski, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 9 Ιανουαρίου 2017

Καλησπέρα σας,

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που απολαύσατε μια μοναδική εμπειρία απόδρασης γεμάτη περιπέτεια και διασκέδαση. Όλη η ομάδα του The MindTrap προσπαθεί να προσφέρει το καλύτερο αποτέλεσμα στους παίκτες! Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε.

The MindTrap Team

Η κριτική έγινε: 5 Ιανουαρίου 2017

Παλαιότερα είχαμε πάει στο Time Machine με άλλους 5 φίλους και βρήκαμε τη λύση για όλους τους γρίφους με την εκπνοή του χρόνου. Ήταν ένα εξαιρετικό δωμάτιο που δυστυχώς δεν υπάρχει πια. Ωστόσο χθες βρεθήκαμε 4 άλλοι φίλοι στο Indiana Jones κι ενώ ξεκινήσαμε από ένα μικρό δωμάτιο που αναρωτιόμουν για το πόσο φτωχό μου φαίνόταν, με την εξέλιξη της λύσης των γρίφων βρέθηκα να μου αρέσει όλο και περισσότερο η εμπειρία και να μη θέλω να τελειώσει! Πολύ καλοστημένο δωμάτιο που σε παρασέρνει στην εμπειρία. Ήταν πάρα πολύ ευχάριστος ο χρόνος που περάσαμε εκεί κι ας μην λύσαμε το δωμάτιο (για πολύ λίγο). Έχει πολλούς γρίφους και χρειάζεται αρκετά μεγάλη ταχύτητα και εμπειρία. Συνίσταται σε ομάδες φίλων οπωσδήποτε!!!

Ευχαριστούμε, Naoum L

Καλησπέρα σας,

Ευχαριστούμε πολύ για την κριτική και τα όμορφα λόγια. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που ζήσατε μια πραγματική εμπειρία απόδρασης γεμάτη περιπέτεια! Θα χαρούμε να σας ξαναδούμε.
Με εκτίμηση, The MindTrap Team

Η κριτική έγινε: 3 Ιανουαρίου 2017

Αν στα παιχνίδια τύπου Mindtrap πας για να διασκεδάσεις εμείς όχι απλά δεν διασκεδάσαμε αλλά καταφέρανε να μας κάνουν να μαλώσουμε κιόλας. Ήταν απαράδεκτοι.
Παίξαμε το Medical Phycho που είναι με ηθοποιό στο δωμάτιο. Κατά τη διάρκεια του δωματίου υπήρξε ένα θέμα με μια κλειδαριά που άνοιξε (μαγικά!) δίνοντας μας ένα στοιχείο νωρίτερα από την κανονική ώρα του. Αυτό μας αποπροσανατόλισε στη συνέχεια και δεν μπορούσαμε να κάνουμε μια αντιστοίχηση ενός γρίφου. Έγινε λοιπόν ένα λάθος. Ανθρώπινο και κατανοητό. Από εκεί και πέρα σαν ομάδα, είχαμε κάποιες απορίες στο τέλος του δωματίου και επιστρέψαμε στο χώρο για να τις συζητήσουμε. Ενώ το θέμα θα μπορούσε να έχει λήξει σε 10 λεπτά με ένα επαγγελματικό "έγινε λάθος" το οποίο στη τελική δεν προσδιορίζει ούτε οτι φταίει κάποιος από τους χειριστές του δωματίου, ούτε οι παίκτες, αντιθέτως ο ηθοποιός άρχισε να φωνάζει να είναι επιθετικός με τον τρόπο του απέναντι μας δίχως να σέβεται ούτε οτι ήμασταν πελάτες που δώσαμε 60 ευρώ για να παίξουμε ούτε οτι μιλούσε σε δυο κορίτσια. Φώναζε εξαρχής χωρίς λόγο για να αποδείξει οτι όλα γίνανε σωστά και δεν υπήρξε κανένα θέμα στο δωμάτιο. Η δε game master μόνο μάστερ δεν ήταν, γιατί ούτε φάνηκε οτι μας άκουγε, ούτε καταλάβαινε τι ήταν ή όχι ανοιχτό. Αν πάλι δεν φταίει αυτή και φταίνε οι κάμερες, ας βάλουνε μια κάμερα σε όλες τις γωνίες του δωματίου να βλέπουν παντού! Ξαναλέω όμως, έγινε ένα λάθος τέλος. Υποτίθεται είσαι επαγγελματίας και ο κόσμος έρχεται για να διασκεδάσει όχι για να μαλώσει. Εμείς 2 ώρες μετά προσπαθούσαμε να εξηγήσουμε τη πλευρά μας, γιατί αλλιώς αντιμετωπίζεις το παιχνίδι σαν παίκτης αλλιώς σαν γκειμ μαστερ και δεν μας άφηναν καν να τελειώσουμε τις εξηγήσεις μας. Ο τρόπος τους ήταν απαράδεκτος σαν επαγγελματίες και σαν άνθρωποι. Δεν είμαστε 16χρονών να μας αντιμετωπίζουν έτσι ούτε το οτι ήμασταν συνομήλικοι του έδινε το δικαίωμα να μας μιλάνε λες και μας ξέρουν από χθες. Έπρεπε να επέμβει ένα από τα αγόρια της παρέας για να μαζευτεί ο ηθοποιός ως προς την συμπεριφορά. Να μάθουν να δέχονται τον αντίλογο και να ακούν. Αυτή είναι η δουλειά τους. Έρχονται σε επαφή με ανθρώπους, αν η συμπεριφορά τους είναι ζωώδης δεν τους φταίνε οι πελάτες.
Επιπλέον να πω οτι κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού ο ηθοποιός ήταν μια χαρά αλλά καλό θα ήταν να προσέχει να μη πετάει παγάκια στα μάτια των παικτών γιατί τους τραυματίζει. Έχει και ο ζήλος τα όρια του. Η game master καληνύχτα. Η δουλεία της είναι να ακούει στο δωμάτιο και να παρακολουθεί όσα άτομα και αν είναι, όχι να "χάνει στιγμές".
Λυπηθήκαμε τα 12 ευρώ που έδωσε το άτομο γιατί θα μπορούσαμε να τα δώσουμε αλλού και να πιάσουν τόπο. Η προσφορά για να καλμάρει η κατάσταση ήταν ένα 50% για την επόμενη φορά. Φυσικά δεν το δεχτήκαμε πρώτον γιατί δεν μας ενδιέφερε να κερδίσουμε κάτι, θέλαμε απλά να συζητήσουμε το λάθος που προέκυψε στο δωμάτιο και δεύτερον ούτε 1 ευρώ δεν ξαναδίναμε από τη τσέπη μας για τα παιχνίδια τους και την ατμόσφαιρά τους.
Εν ολίγοις το δωμάτιο δεν ήταν κακό σαν δωμάτιο αλλά η συμπεριφορά τελείως αντιεπαγγελματική.

10  Ευχαριστούμε, Catherine C
Η κριτική έγινε: 2 Ιανουαρίου 2017

Έχουμε πάει σε διάφορα escape rooms σε Θεσσαλονίκη, Αλεξανδρούπολη και Κομοτηνή, και αυτό είναι με μεγάλη διαφορά το καλύτερο. Τα παιδιά που δουλεύουν εκεί είναι ένα κι ένα, με ενδιαφέρον για τη δουλειά τους, και πραγματικά προσπαθούν να περάσεις καλά. Το τελευταίο δωμάτιο που επισκεφθήκαμε ήταν το Hostel που πραγματικά μας έμεινε αξέχαστο! Ο ηθοποιός μας έδωσε τροφή για να συζητάμε την εμπειρία για ώρες μετά το τέλος του παιχνιδιού! Ψυχολόγησε τον καθέναν μας και του έδωσε τον τρόμο που του ταίριαζε! Αν είστε μιγιάγκιχτοι μην πηγαίνετε στο hostel, δοκιμάστε κάποιο από τα άλλα δωμάτια!

1  Ευχαριστούμε, Nascaa
Ο/η Martha O, Public Relations Manager του The MindTrap Escape Rooms Tsimiski, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Ιανουαρίου 2017

The MindTrap Team

Η κριτική έγινε: 29 Δεκεμβρίου 2016

Seven... Πολύ δύσκολο δωμάτιο αλλά συγχρόνως κ πολύ ωραίο..!! Λειτουργεί το μυαλό!! Πρέπει να υπάρχει συνεργασία με όλους κ ανακάλυψη τρόπου επικοινωνίας!!

Ημερομηνία εμπειρίας: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Δήμητρα Κ