“ΠΡΩΤΌΤΥΠΟ !”
Κριτική για: Σταφύλι

Σταφύλι
Η κριτική γράφτηκε 8 Ιανουαρίου 2017

Εξαιρετική ιδέα , πλέον κλασικό , μικρές μερίδες , αξίζει να το επισκεφθείτε έστω για την εμπειρία , καθίστε μέσα , απολαύστε μόνο Ελληνική μουσική και δοκιμάστε ρακόμελο ! μην περιμένετε να φάτε κανένα ροφό ή φαγκρί και να χορτάσατε , είπαμε για την εμπειρία !!

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2016
Ευχαριστούμε, 14vasilisa

Η κριτική γράφτηκε 1 Ιανουαρίου 2017

Επικοινωνώ μια μέρα πριν την παραμονή Χριστουγέννων με το μαγαζί μέσω messenger προφανώς γιατί οι ίδιοι μου είπαν ότι από το τηλέφωνο δεν δέχονται κρατήσεις(!!!). Μου λένε έχουν διαθέσιμες θέσεις για τις 26 του μηνός και μου ξεκαθαρίζουν ότι ακόμη και για 9 άτομα που ζητώ (αρκετά είναι δεν λέω όμως δεν αποτελεί δικαιολογία αυτό) μπορούν να μας βολέψουν αρκεί να 'μαστε στην ώρα μας! Φτάνουμε εκεί 5 λεπτά νωρίτερα και ξαφνικά μόλις τους λέω το όνομα της κράτησης, δεν υπάρχει πουθενά και μάλιστα δεν έχουν και εκείνη την ώρα διαθέσιμο τραπέζι να μας βολέψουν! Στο μεταξύ άλλες κρατήσεις που κατέφθαναν μαζί με μας (λιγότερων ατόμων και μεγαλύτερης ηλικίας από εμάς που είμαστε 21) γίνονταν αμέσως δεκτοί (τυχαίο λογικά). Τους δείχνω τη συνομιλία στο messnger όπου φαινόταν ξεκάθαρα ότι οι ίδιοι μας ξεκαθάρισαν ότι έχει γίνει η κράτηση. Μόνο αφού τους απέδειξα ότι όντως είχα κάνει κράτηση άρχισαν αυτοί τα σενάρια τύπου πρέπει να κόλλησε το σύστημα κλπ. Αναμφισβήτητα μηχανήματα είναι αυτά και μπορεί να κολλήσουν, ας μη γελιόμαστε... Πόσοι όμως πιστεύετε ότι μπορεί όντως αυτό να ισχύει? Μπορούσαν να μας πουν από την αρχή ότι δεν θέλουν να μας κάνουν για δικούς τους λόγους την κράτηση για να μη μας κρεμάσουν κιόλας. Είναι θέμα σεβασμού και νομίζω θα συμφωνήσετε ότι βγαίνει έτσι μια κακή εικόνα προς τον πελάτη. Προχθές ήμασταν εμείς, αύριο μεθαύριο μπορεί να στε εσείς. Αξίζουν τη στήριξή μας μαγαζιά που φέρονται με τέτοιο τρόπο στους πελάτες? Φυσικά λίγο τους νοιάζει όλο αυτό γιατί ενεργούν με σκοπό το άμεσο κέρδος, θεωρούν ότι δεν μας έχουν ανάγκη, αφού θα βρεθεί κόσμος να τους στηρίξει!

9  Ευχαριστούμε, gkonstant
Ο/η ΜΙΧΑΗΛ Ι, Owner του Σταφύλι, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Ιανουαρίου 2017

Ζητουμε χιλια συγνωμη για το μπερδεμα το οποιο σας ταλαιπωρησε
εχετε απολυτο δικιο και χωρις να θελουμε να δικαιολογηθουμε ζηταμε την κατανοηση σας λογω εορτων . το σταφυλι ως γνωστων κανει το παν να φροντιζει τους ανθρωπους που το επιλεγουν και ποτε δεν διαχωριζει κανεναν
ευχομαστε να μας ερθετε μια αλλη φορα και να σας το αποδειξουμε !

Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ακους για το μαγαζι πολλα αλλα ειναι πολυ κακο! Κανεις κρατηση για μεγαλη παρεα, πηγαινεις κ σου λενε δεν εχει γινει κρατηση.... Σε αγηνουν περιμενεις εξω στο κρυο κ μετα χωριζουν την παρεα στα τρια κομματια μεεεεχρι να αδειάσει κατι.!

5  Ευχαριστούμε, eletheriae
Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε το μαγαζί απόγευμα Κυριακής, και ενώ ήταν μισογεμάτο ήμασταν υπερβολικά στριμωγμένοι αφού δεν υπάρχουν καθόλου κενά ανάμεσα στα τραπέζια. Το να σηκωθείς και να βγεις έξω για λίγο είναι μαρτύριο. Κερασάκι στην τούρτα η μουσική η οποία ήταν στην κυριολεξία ότι να 'ναι και σε υπερβολικά δυνατή ένταση (σκυλοκατάσταση)

3  Ευχαριστούμε, Γιωργος Δ
Η κριτική γράφτηκε 12 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκευτηκαμε μεσημερακι, στο θεμα εξυπηρετησης για τραπεζι ηταν αψογοι!Παρολο που ηταν ολα σχεδον ρεζερβε. Ειναι σε πολυ κεντρικο σημειο της Θεσσαλονίκης. Οι μεριδες πολυ πολυ μικρές, για κανενα λογο δεν πας εκει για να σκασεις στο φαγητο, ειναι περισσότερο μεζεδες!Γι αυτο κ εβαλα 3 αστερακια! Μεγαλο + η τελεια μουσικη που πραγματικα θελεις να σηκωθείς να χορεψεις, νομιζω εχουν dj.

1  Ευχαριστούμε, Senia N

Σταφύλι: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Σταφύλι: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!