“Ποτέ τον χειμώνα”
Κριτική για: La Enye

La Enye
Κουζίνες: Ισπανική
Η κριτική γράφτηκε 10 Ιανουαρίου 2017

Επισκέφτηκα με παρέα το μαγαζί πρόσφατα.Ο χώρος "ζεσταινόταν" υποθετικά με δυο μικρές σόμπες στους τοίχους.Ωστόσο οι σόμπες δεν έβγαζαν την παραμικρή θερμότητα.Κάτσαμε μια ώρα με μπουφάν και σκούφους.Τονίσαμε επανειλημμένα το θέμα της θέρμανσης στη σερβιτόρα και αντ'αυτού μας έφερε ρακόμελο για να ζεσταθούμε(όπως είπε μεταξύ σοβαρού και αστείου).Η σερβιτόρα κατά τα άλλα ήταν πολύ ευγενική.Μεγάλο λάθος που δέχτηκα να καθίσω έστω και για μια ώρα.Θα μπορούσαν πολύ πιο τίμια να βάλουν μια ανακοίνωση που θα ενημέρωναν τους πελάτες ότι το μαγαζί θα είναι κλειστό παρά να τους αφήνουν να ξεπαγιάσουν.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2017
Ευχαριστούμε, irene a

Η κριτική γράφτηκε 5 Ιουνίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Το επισκεφτηκα μολις ειχα γυρισει απο ισπανια κ ηταν σα να μην εφυγα ποτε. Πολυ καλο φαγητο, ευγενικο και εξυπηρετικο προσωπικο, ομορφη ατμοσφαιρα, λογικες τιμες. Προτίνω την παεγια κοτοπουλο ανεπιφυλακτα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2016
Ευχαριστούμε, 95SKaterina
Η κριτική γράφτηκε 22 Μαΐου 2016

Μόλις πρωτοάνοιξε το La enye, το επισκέφθηκα και από τότε είμαι μία από τους fan!!! Πρόκειται για μια ξεχωριστή ισπανική ταβέρνα στη Θεσσαλονίκη.Η λιτότητα και αυθεντικότητα της είναι αυτά που μου κίνησαν το ενδιαφέρον. Καταρχάς η δροσερή μουσική της ταιριάζει απίστευτα με την κουζίνα και τα ποτά που γεύεσαι. Το σέρβις είναι ευχάριστο και εξυπηρετικό για την όποια απορία στις γεύσεις. Επίσης οι τιμές είναι αρκετά προσιτές για μια κουζίνα που προσφέρει αυθεντικές συνταγές και υλικά από την Ισπανία.Σας προτείνω ανεπιφύλακτα μια επίσκεψη στο La enye!!

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2016
Ευχαριστούμε, mariatzekaki
Η κριτική γράφτηκε 10 Απριλίου 2016

μετριο φαγητο, χαλια σερβις, μετριο περιβαλλον, ωραια η σαγκρια η λευκη. Η κουζινα αργουσε παρα πολυ να βγαζει για το σερβις τις παραγγελιες, η σερβιτορα εκανε οτι μπορουσε, αλλα δεν επαρκει να το δουλευετε ετσι το μαγαζι. κριμα που εχασα το βραδυ μου περιμενοντας 1 1/2 ωρα για 4 πιατα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2016
3  Ευχαριστούμε, ZAHO25
Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2016

Σε όσους αρέσει η ισπανική κουζίνα, το μαγαζί είναι ό,τι πρέπει. Μου θύμισε αρκετά τα εστιατόρια που έτυχε να επισκεφτώ στην Ισπανία . Δοκιμάστε chorizo και ζεστή σαλάτα και lagrimas de pollo. Βασικά ό,τι και να πήραμε μας άρεσε.

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2016
Ευχαριστούμε, Tsiantzis

La Enye: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

La Enye: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!