“Απρόσμενη απογοήτευση”

Ψαροταβέρνα Θερμαικός
Κουζίνες: Θαλασσινά
Η κριτική γράφτηκε 19 Νοεμβρίου 2017

Στο μαγαζί αυτό έχω φάει κ παλαιότερα σε επαγγελματικό γεύμα αλλά έτυχε χρόνια μετά ένας φίλος να μας προτείνει να πάμε και φυσικά είπα ναί καθώς είχα τις καλύτερες των εντυπώσεων. Πήγαμε 9 ενήλικες κ 4 νήπια, Κυριακή μεσημέρι. Φάγαμε διάφορα μαλάκια, εγώ επέμενα για μεγάλο ψάρι αλλά η παρέα ήθελε να κινηθεί πιο οικονομικά, οπότε πήραμε κουτσομούρες, σαρδέλες, χταπόδι, καλαμαράκι, σκουμπρί, μύδια τηγανιτά κ σαγανάκι και καβουρόψυχα, όλα αυτά επί 2-3 πιάτα... Απογοήτευση... τόσο μικρές μερίδες είχα χρόνια να δώ, όχι τόσο για το συνολικό βάρος του φαγητού (λίγο) αλλά και για το μέγεθος... Κουτσομούρες μικρές κ σίγουρα χθεσινές/προχθεσινές, καλαμαράκια τόσο μικρά που σε πιάνει το γέλιο, χταπόδι ωραίο αλλά λίγο, σκουμπρί ωραίο αλλά παραπέταμένο με λίγο κρεμμύδι, μύδια μιά σταλιά πραγματικά, τηγανιτά δε... άστα.. καβουρόψυχα πιό μικρή δεν έχεις δεί... Με κάνει να σκέφτομαι τί θα είχε άν ζητούσα μεγάλο ψάρι, άν κ από ότι είδα από το διπλανό μου ζευγάρι, φαινόταν ικανοποιητικό.. Για το γλυκό δεν έχω παράπονο, έχω παράπονο γιατί δεν χόρτασα και στο μάτι και στο στομάχι. Ο λογαριασμός ήταν 250 ευρώ, πήραμε τσίπουρο Νάουσας χύμα χωρίς γλυκάνισο, καλούτσικο.

1  Ευχαριστούμε, Bassarbest

Η κριτική γράφτηκε 22 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Με λύπη μας διαπίστωσαμε πως δυστυχώς τα πράγματα αλλαξαν προς το χειρότερο!!! Πέρα από την πολύ ωραία τοποθεσία,το προσωπικό είναι χωρίς χαμόγελο,οι μερίδες μικρές,ειδικά το χταπόδι είμαι πολύ περίεργη να δω πως το κόβουν τόσο λεπτό!!!το σέρβις αργό...τα πιάτα έρχονται με καθυστέρηση μεταξύ τους, και οι τιμές ακριβές!!!! Κρίμα!!!!

1  Ευχαριστούμε, evanth
Ο/η caotonic, Manager του Ψαροταβέρνα Θερμαικός , έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 24 Οκτωβρίου 2017

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε καταρχήν για το χρόνο που διαθέσατε να γράψετε αυτό το review. Πάντα είναι απαραίτητες οι καλόβουλες κριτικές για την βελτίωση των υπηρεσιών που προσφέρουμε. Όσο αφορά τα σχόλια σας θα θέλαμε να σας αναφέρουμε ότι :
Α) Το χταπόδι το κόβουμε πάντα σε αυτή τη μορφή έτσι ώστε να παραμένει ζουμερό και μαλακό
Β) Χωρίς να αποτελεί δικαιολογία το γεγονός ότι μας επισκεφτήκατε την Κυριακή αναμένουμε μια κατανόηση για το γεγονός ότι το εστιατόριο μας ήταν γεμάτο και υπήρχαν κάποιες καθυστερήσεις μερικών λεπτών
Γ) θα επιμεληθώ άμεσα στην παρατήρηση σας για το χαμόγελο γιατί ο πρώτος κανόνας στην εστίαση είναι ότι ο πελάτης πρέπει να νοιώθει άνετα, οικεία και ευχαρίστα στο χώρο στο όποιο δειπνεί.
Δ) Δεν θεωρούμε τις τιμές μας ακριβές. Θεωρούμε ότι υπάρχει το σωστό προϊόν στη σωστή τιμή και με αυτό εννοούμε την τοποθεσία, την ποιότητα των πρώτων υλών καθώς και την εξυπηρέτηση που πέραν του δικαίου παράπονου για το χαμόγελο θεωρώ ότι καλύπτει τα standard και ίσως παραπάνω αντιστοιχών εστιατόριων.

Η κριτική γράφτηκε 22 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Αξίζει και μόνο για την μαγευτική τοποθεσια μια ηλιόλουστη μέρα, δίπλα στη θάλασσα ξεχνάς ότι είσαι στην πόλη. Το φαγητό οκ,ούτε τίποτα ιδιαίτερο ούτε κακό...ξεχώρισα το σκουμπρί τους, η τυροκαυτερή τους και την τέλεια την σαρδέλα την παντρεμένη. Το σέρβις θα μπορούσε να ναι και καλύτερο, αλλά η αλήθεια είναι πως σήμερα Κυριακή γινόταν χαμός, όποτε μπορεί απλά να ήταν συγκυρία.

1  Ευχαριστούμε, Vagia K
Η κριτική γράφτηκε 17 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μια ψαροταβέρνα που απολαμβάνεις το φαγητο σου σχεδόν πανω στην θάλασσα το χταπόδι εξαιρετικό αλλα η μερίδα ηταν κατω του κανονικού τα μπαρμπούνια φρέσκα τηγανίζμενα σε φρεσκο λάδι τα κολοκυθάκια ωραία τηγανισμενα η μελιτζάνα μέτρια η σαλάτα με βραστά λαχανικά ειχε και πατάτα αρνητικο παντως γενικά πολυ καλο

Ευχαριστούμε, nikolasm411
Η κριτική γράφτηκε 25 Σεπτεμβρίου 2017

Παλιό καλό εστιατόριο με φρέσκο ψάρι και γενικά καλή ποιότητα. Εύκολη πρόσβαση και καλή εξυπηρέτηση. Πολύ κόσμος στις γιορτές.. πάτε μια καθημερινή.

Ευχαριστούμε, Κώστας Υ

Ψαροταβέρνα Θερμαικός : Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Ψαροταβέρνα Θερμαικός : Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!