“Δεν αξίζει τα λεφτά του ”
Κριτική για: Σαββίκος

Σαββίκος
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Φαγητό σε πακέτο
Περιγραφή: Η ιστορία του παππού Σαββίκου μας ταξιδεύει πίσω στο 1947 όταν τριγύριζε στους δρόμους της πόλης με το πλανόδιο καρότσι του και πουλούσε τα πιο νόστιμα σουβλάκια. Από τότε μέχρι σήμερα άλλαξαν πολλά. Όχι όμως οι προτεραιότητές μας. Άριστη ποιότητα, αναλλοίωτη παραδοσιακή γεύση, σεβασμός στον πελάτη. Τιμώντας τα λόγια του παππού Σαββίκου συνεχίζουμε το όραμά του, διατηρώντας τις παραδοσιακές συνταγές και εμπλουτίζοντας τον κατάλογό μας συνεχώς με νέες. Έτσι, εδώ και πολλές δεκαετίες, η παραδοσιακή αυθεντική γεύση έχει την υπογραφή Σαββίκος.
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ερασιτεχνικό προσωπικό που όλη την ώρα κάθεται και κοτσομπολευει. Συγκεκριμένα ενας σερβιτόρος που αντί να μας δώσει την παραγγελία μας που είχε στα χέρια του κοιτούσε τον αγώνα στην τηλεόραση.
Η παραγγελία λάθος.
Η σως του Σαββικου απλά εμετός.
Το Γύρλου που το Χρήστο πληρώνεις είναι δύο μπουκιές.
Πρέπει να παραγγείλεις τρία τέτοια για να νομίζεις ότι έφαγες ένα.
Οι περισσότερες σόμπες απλά για δείγμα.
Και πουθενά πάνω στα τραπέζια δεν υπάρχουν χαρτοπετσέτες. Πρέπει να ζητήσεις από τον σερβιτόρο και μετά από 5 λεπτά να σε φέρει μία.
Απλά χάλια. Εμπορική εκμετάλλευση της περιοχής καθαρά.
Πήγαμε δύο φορές γιατί λέμε την πρώτη θα έτυχε, αλλά δεν αξίζει πραγματικά.

Ευχαριστούμε, Elena M

Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018

Κρίμα για τον Σαββίκο που ήξερα κάποτε, χρόνια πριν, ένα μικρό μαγαζί στην Πολυτεχνείου με νόστιμο σουβλάκι. Τα χρόνια πέρασαν και έγινε ένα μαγαζί που εκμεταλλεύεται το σημείο για εύκολο κέρδος. Το βλέπεις γεμάτο από 15χρονα που δεν ξέρουν να ξεχωρίσουν και λες για να είναι γεμάτο θα είναι καλό. Αμ δε. Στην ουσία τώρα, πήρα γυρλού κοτόπουλο, 3,60€ η τιμή και ήταν στην κυριολεξία 4 μπουκιές όλες κ όλες. Για ένα παιδί ως 10 χρ. μπορεί να επαρκεί, για έναν ενήλικα με τίποτα όμως. Γεύση αδιάφορη τίγκα στα μπαχαρικά που τα γευόμουν έντονα ακόμη και την επόμενη μέρα. Κλασσικό παλιό κόλπο, γεύεσαι μόνο μπαχαρικά για να μην καταλάβεις πόσο κακή ποιότητα κρέατος τρως. Το προσωπικό αγέλαστο, ξινό και μέσα στην τυπικούρα. Και να μου το κεράσουνε δεν ξαναπάω. Απλά κρίμα

1  Ευχαριστούμε, Ioannis B
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Τελειο φαγητο..πραγματικα αυτο το μαγαζι παιρνει αριστα σε ολα!φοβερη εξυπηρετηση πολυ ευγενικο προσωπικο και φυσικα στο καλυτερο σημειο της πολης!συνεχιστε ετσι!!

Ευχαριστούμε, Maria A
Ο/η Savvikos1947Savvikos, Διευθυντής του Σαββίκος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 7 Μαρτίου 2018

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Το κατάστημα είναι καθαρό και προσεγμένο. Η εξυπηρέτηση είναι πολύ καλή και το προσωπικό ευγενικότατο. Πήραμε μερίδες γυρλού κοτόπουλο και χοιρίνο και την σαλάτα Σαββίκος, η οποία είναι τέλεια!!! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, theodorou1maria

Καλησπέρα σας και ευχαριστούμε καταρχάς για τα καλά σας λόγια. Σας ευχαριστούμε που μας επισκεφθήκατε αλλά και που βρήκατε το χρόνο να αξιολογήσετε το κατάστημά μας. Παίρνουμε πολύ σοβαρά οποιαδήποτε αξιολόγησή, ελπίζοντας να γίνουμε καλύτεροι, και πάλι σας ευχαριστούμε!

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η ποιότητα του φαγητου σε συνδυασμό με την εξαιρετική ατμόσφαιρα που υπάρχει σε αυτο το μαγαζι μας ενθουσίασε, οι τιμές άκρως λογικές αν σκεφτείς οτι αυτο που τρως ειναι και της ωρας αλλα και της καλύτερης ποιότητας που μπορείς να βρεις στα τριγύρω μαγαζια της πόλης!! Εξαιρετικό.

Ευχαριστούμε, Xaris V

Σαββίκος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Σαββίκος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!