“Οτι καλύτερο στη πόλη!!”
Κριτική για: Σαββίκος

Σαββίκος
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Φαγητό σε πακέτο
Περιγραφή: Η ιστορία του παππού Σαββίκου μας ταξιδεύει πίσω στο 1947 όταν τριγύριζε στους δρόμους της πόλης με το πλανόδιο καρότσι του και πουλούσε τα πιο νόστιμα σουβλάκια. Από τότε μέχρι σήμερα άλλαξαν πολλά. Όχι όμως οι προτεραιότητές μας. Άριστη ποιότητα, αναλλοίωτη παραδοσιακή γεύση, σεβασμός στον πελάτη. Τιμώντας τα λόγια του παππού Σαββίκου συνεχίζουμε το όραμά του, διατηρώντας τις παραδοσιακές συνταγές και εμπλουτίζοντας τον κατάλογό μας συνεχώς με νέες. Έτσι, εδώ και πολλές δεκαετίες, η παραδοσιακή αυθεντική γεύση έχει την υπογραφή Σαββίκος.
Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Τελειο φαγητο..πραγματικα αυτο το μαγαζι παιρνει αριστα σε ολα!φοβερη εξυπηρετηση πολυ ευγενικο προσωπικο και φυσικα στο καλυτερο σημειο της πολης!συνεχιστε ετσι!!

Ευχαριστούμε, Maria A
Ο/η Savvikos1947Savvikos, Διευθυντής του Σαββίκος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 7 Μαρτίου 2018

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018

Το κατάστημα είναι καθαρό και προσεγμένο. Η εξυπηρέτηση είναι πολύ καλή και το προσωπικό ευγενικότατο. Πήραμε μερίδες γυρλού κοτόπουλο και χοιρίνο και την σαλάτα Σαββίκος, η οποία είναι τέλεια!!! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, theodorou1maria

Καλησπέρα σας και ευχαριστούμε καταρχάς για τα καλά σας λόγια. Σας ευχαριστούμε που μας επισκεφθήκατε αλλά και που βρήκατε το χρόνο να αξιολογήσετε το κατάστημά μας. Παίρνουμε πολύ σοβαρά οποιαδήποτε αξιολόγησή, ελπίζοντας να γίνουμε καλύτεροι, και πάλι σας ευχαριστούμε!

Η κριτική γράφτηκε 5 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Η ποιότητα του φαγητου σε συνδυασμό με την εξαιρετική ατμόσφαιρα που υπάρχει σε αυτο το μαγαζι μας ενθουσίασε, οι τιμές άκρως λογικές αν σκεφτείς οτι αυτο που τρως ειναι και της ωρας αλλα και της καλύτερης ποιότητας που μπορείς να βρεις στα τριγύρω μαγαζια της πόλης!! Εξαιρετικό.

Ευχαριστούμε, Xaris V

Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήρθαμε Σάββατο 24/02 μεσημέρι από την Αθήνα όπου και μένουμε και το μαγαζί ήταν γεμάτο . Γεμάτοι απορία αποφασίσαμε με την οικογένεια μου να κάτσουμε στον σαββικο όπου έχουμε ακούσει τόσα πολλά και ζωντανό παράδειγμα ο κόσμος που βρισκόταν εκεί . Το προσωπικό μας τακτοποίησε κατευθείαν και μας έφερε αμέσως καταλόγους . Ρωτήσαμε τον σερβιτόρο επειδή δεν ήμασταν από εκεί τι μας προτείνει και μας είπε γυρλου ,γιαουρτλού και ότι άλλο τραβάει η ψυχή μας . Παιδιά ανοίξτε έναν σαββικο και στην Αθήνα ! Το τέλειο φαγητό και σε προσιτές τιμές ! Θα σας ξανά επισκεφτούμε !

Ευχαριστούμε, Dreamer759185

Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018

Βλέπαμε για αρκετές ημέρες να έχει αρκετό κόσμο μέσα, οπότε είπαμε να το δοκιμάζουμε, αλλά ήταν μεγάλη απογοήτευση. Το σέρβις του ήταν σχετικά καλό, αλλά κάπως τυπικό και διεκπεραιωτικό. Τα δε φαγητά μέτρια σε ποιότητα, γεύση και ποσότητα και γενικά τίποτα δεν δικαιολογούσε τις τόσο υψηλές τιμές τους. Δεν νομίζω ότι μπορώ να το συστήσω σε καμία περίπτωση.

2  Ευχαριστούμε, stratigos n

Σαββίκος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Σαββίκος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!