“Εξαιρετικό φαγητό ”
Κριτική για: Σαββίκος

Σαββίκος
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Διανομή κατ’ οίκον, Φαγητό σε πακέτο
Περιγραφή: Η ιστορία του παππού Σαββίκου μας ταξιδεύει πίσω στο 1947 όταν τριγύριζε στους δρόμους της πόλης με το πλανόδιο καρότσι του και πουλούσε τα πιο νόστιμα σουβλάκια. Από τότε μέχρι σήμερα άλλαξαν πολλά. Όχι όμως οι προτεραιότητές μας. Άριστη ποιότητα, αναλλοίωτη παραδοσιακή γεύση, σεβασμός στον πελάτη. Τιμώντας τα λόγια του παππού Σαββίκου συνεχίζουμε το όραμά του, διατηρώντας τις παραδοσιακές συνταγές και εμπλουτίζοντας τον κατάλογό μας συνεχώς με νέες. Έτσι, εδώ και πολλές δεκαετίες, η παραδοσιακή αυθεντική γεύση έχει την υπογραφή Σαββίκος.
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ήρθαμε Σάββατο 24/02 μεσημέρι από την Αθήνα όπου και μένουμε και το μαγαζί ήταν γεμάτο . Γεμάτοι απορία αποφασίσαμε με την οικογένεια μου να κάτσουμε στον σαββικο όπου έχουμε ακούσει τόσα πολλά και ζωντανό παράδειγμα ο κόσμος που βρισκόταν εκεί . Το προσωπικό μας τακτοποίησε κατευθείαν και μας έφερε αμέσως καταλόγους . Ρωτήσαμε τον σερβιτόρο επειδή δεν ήμασταν από εκεί τι μας προτείνει και μας είπε γυρλου ,γιαουρτλού και ότι άλλο τραβάει η ψυχή μας . Παιδιά ανοίξτε έναν σαββικο και στην Αθήνα ! Το τέλειο φαγητό και σε προσιτές τιμές ! Θα σας ξανά επισκεφτούμε !

Ευχαριστούμε, Dreamer759185
Ο/η Savvikos1947Savvikos, Διευθυντής του Σαββίκος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 7 Μαρτίου 2018

Καλησπέρα σας και ευχαριστούμε καταρχάς για τα καλά σας λόγια. Σας ευχαριστούμε που μας επισκεφθήκατε αλλά και που βρήκατε το χρόνο να αξιολογήσετε το κατάστημά μας. Παίρνουμε πολύ σοβαρά οποιαδήποτε αξιολόγησή, ελπίζοντας να γίνουμε καλύτεροι, και πάλι σας ευχαριστούμε!

Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018

Βλέπαμε για αρκετές ημέρες να έχει αρκετό κόσμο μέσα, οπότε είπαμε να το δοκιμάζουμε, αλλά ήταν μεγάλη απογοήτευση. Το σέρβις του ήταν σχετικά καλό, αλλά κάπως τυπικό και διεκπεραιωτικό. Τα δε φαγητά μέτρια σε ποιότητα, γεύση και ποσότητα και γενικά τίποτα δεν δικαιολογούσε τις τόσο υψηλές τιμές τους. Δεν νομίζω ότι μπορώ να το συστήσω σε καμία περίπτωση.

2  Ευχαριστούμε, stratigos n
Η κριτική γράφτηκε 2 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ποιοτικό φαγητό.. the best of the best γυρλού κοτόπουλο !!!! Το προσωπικό ευγενικό με άμεση εξυπηρέτηση

Ευχαριστούμε, Kostas P

Η κριτική γράφτηκε 27 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Λαμβάνοντας υπόψη ότι ένα σουβλάκι στην Θεσσαλονίκη ισούται με δύο αθηναϊκά ο Σαββικος αποφάσισε να κάνει την διαφορά και να δημιουργήσει σουβλάκι λίγο μικρότερο από το αθηναϊκό.Τιμη 3.60 όταν στα υπόλοιπα ξεκινάει από 2.60.Αν βέβαια υπήρχε ένα κουβερ κάτι έστω που να θυμίζει εστιατόριο και όχι φαστφουνταδικο(το σουβλάκι έρχεται σε δίσκο όπως στα μακ ντολαντ,ούτε καν σε πιάτο) Μαγαζί που εκμεταλλεύεται την θέση του για εφήμερο κέρδος κ με μαθηματική αναλογία πάει γ φούντοΤο καλύτερο , ζητήσαμε μια κανάτα νερό και μας είπαν δεν προσφέρουμε, ζητήσαμε μπουκάλι και κάπου ξεχάστηκε στην διαδρομή.Τελευταιο.Αμα θες να λέγεσαι γκουρμέ φαστουφαντιδικο γιατί εστιατόριο δεν είσαι μάθε στο προσωπικό σου ότι πρώτα σερβίρουν τ ποτά και όχι ένα δεκάλεπτο αφότου έχουν σερβίρει το φαγητό.
Μάπα ολικής σ σημείο π με στεναχώρησε γιατί κάποτε ήταν μεγάλο όνομα στον χώρο.Καποτε όμως...

1  Ευχαριστούμε, zak r
Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2018

Από τα καλά φαστφουντάδικα του κέντρου της Θεσσαλονίκης. Το φαγητό ήταν αρκετά νόστιμο αλλά υστερούσε σε ποσότητα για την τιμή που είχε. Η εξυπηρέτηση ήταν πολύ γρήγορη ωστόσο δεν υπήρχαν χαρτοπετσέτες και οδοντογλυφίδες στο τραπέζι και όταν ζητήσαμε να μας φέρουν ο σερβιτόρος δυσανασχέτισε. Αξίζει να το επισκεφτείτε λόγο του φαγητού του αλλά δεν είναι κάτι ιδιαίτερο.

Ευχαριστούμε, Dimitra-George_2017
Ο/η Savvikos1947Savvikos, Διευθυντής του Σαββίκος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 28 Φεβρουαρίου 2018

Καλησπέρα σας ευχαριστούμε που μας επισκεφθήκατε αλλά και που βρήκατε το χρόνο να αξιολογήσετε το κατάστημά μας. Παίρνουμε πολύ σοβαρά οποιαδήποτε αξιολόγησή, ελπίζοντας να γίνουμε καλύτεροι, και πάλι σας ευχαριστούμε!

Σαββίκος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Σαββίκος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!