Παρατηρήσαμε ότι το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε δεν υποστηρίζεται. Η ιστοσελίδα του TripAdvisor μπορεί να μην εμφανιστεί σωστά.
Υποστηρίζονται τα παρακάτω προγράμματα περιήγησης:

“Πολύ καλό” 4 από 5 κύκλους
Κριτική για: Plaza Hotel

Οι καλύτερες τιμές για το διάστημα  -
Άφιξη ηη/μμ/εεεε Αναχώρηση ηη/μμ/εεεε
Οι τιμές είναι για 1 δωμάτιο, 2 ενήλικες
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
και 3 ακόμη ιστότοποι!
Άρτα, Ελλάδα
16 κριτικές
3 κριτικές για ξενοδοχεία
“Πολύ καλό”
4 από 5 κύκλους Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες

Πολύ βολική τοποθεσία. Λογικές τιμές και άφθονο πρωινό. Αυτοί που δουλεύουν μας εξυπηρέτησαν πάντοτε με χαμόγελο. Το ασανσερ είναι λίγο μικρό όμως! Μόνο το internet θέλει ενίσχυση σε όλους τους ορόφους! Το δωμάτιο χρήζει ανακαίνισης λόγω φθορών - παλαιότητας - μόνωσης.

• Έμεινε: Ιανουάριο 2017, ταξίδεψε: με την οικογένεια
      Αξία
    • 5 από 5 κύκλους
      Τοποθεσία
    • 5 από 5 κύκλους
Ευχαριστούμε, thanavdikos
Ο/η , Front Office Manager του Plaza Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτική, πριν από 3 εβδομάδες
Αγαπητέ κύριε,
Σας ευχαριστούμε πολύ που αφιερώσατε χρόνο για την αξιολόγηση του ξενοδοχείου μας. Χαιρόμαστε που είσαστε ικανοποιημένος από το πρωινό μας και την τοποθεσία. Επίσης, είμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι που βρήκατε το προσωπικό μας πολύ εξυπηρετικό κι ευγενικό. Να είστε σίγουρος ότι τα σχόλια και οι προτάσεις σας θα ληφθούν σοβαρά υπόψη από τη διοίκηση του ξενοδοχείου μας. Ελπίζουμε να σας δούμε ξανά στο μέλλον. Με εκτίμηση,
Παρισιάδου Εύα
Γράψτε μια κριτική

423 κριτικές της κοινότητάς μας

Δείτε κριτικές για:
Σύνοψη βαθμολογίας
    4,5 από 5 κύκλους
    3,5 από 5 κύκλους
    4 από 5 κύκλους
Οι συμβουλές ταξιδιωτών σάς βοηθούν να διαλέξετε το σωστό δωμάτιο.   Συμβουλές για δωμάτια (24)
Ημερομηνία | Βαθμολογία
  • Πρώτα ρωσικά
  • Πρώτα σερβικά
  • Πρώτα τουρκικά
  • Όλα
  • Όλα τα πρόσφατα στα ελληνικά
Πρώτα ελληνικά
1 κριτική
2 από 5 κύκλους Η κριτική γράφτηκε πριν από 3 εβδομάδες

Δε ξερω απο που να ξεκινησω. Η κρατηση μας αφορουσε μια σουίτα τριων ατομων η οποια ειχε διαφορετικη τιμη στο booking απο οπου βρηκα το ξενοδοχειο. Οταν καλεσα μου ανεφεραν μεγαλυτερη τιμη και τους ανεφερα οτι θα κλεισω απο το site. ο κυριος μολυ ειπε οτι ειναι λαθος η τιμη του site, θα το ελεγξει και θα με καλεσει, Οταν με καλεσε λοιπον μου αφησε την σουιτα στην τιμη του booking. Καθως φτασαμε μας ανεφεραν οτι ειναι κλειστο το δωματιο (δεν καταλαβαμε ακριβως τον λογο) και θα μας πανε σε παρομοιο. Το δωματιο που θεωρειται σουιτα, καμια σχεση με οπoιαδηποτε φωτογραφια εχουν ανεβασει στο site τους, παλιο, χαλασμενο πατωμα (ξυλινο), χαλασμενες μπαλκονοπορτες (αναγκαστικα καπνιζαμε μες στο δωματιο),παλιο μπανιο, μετρια εως κακη διακοσμηση και χαλασμενο air-condition. Ενας κυριος απο το προσωπικο πολυ ειρωνικος, για παραδειγμα καλεσα να αναφερω οτι εχουμε 2 μπουρνουζια και θα χρειαστουμε τριτο και μου απαντησε οτι κανει 15 χρονια αυτην τη δουλεια και δε βαζουν τριτο στα δωματια. Κατι που πιθανον να ισχυει αλλα οταν ζηταει κατι ο πελατης του το δινεις χωρις δευτερη κουβεντα. Ο μονος λογος, λοιπον που δεν εκανα φασαρια ηταν γιατι πηγαμε για 2 μερες και θελαμε να περασουμε καλα. Τα μονα θετικα ηταν το πρωινο και η τοποθεσια. Μην το επιλεξετε εκτος αν θελετε να πεταξετε τα λεφτα σας.

• Έμεινε: Φεβρουάριο 2017, ταξίδεψε: με φίλους
      Ποιότητα ύπνου
    • 2 από 5 κύκλους
      Καθαριότητα
    • 1 από 5 κύκλους
Ευχαριστούμε, 'Ιωάννα Ι
Αγαπητή κυρία Ιωάννα,
Σας ευχαριστούμε πολύ που αφιερώσατε χρόνο για την αξιολόγηση του ξενοδοχείου μας. Σας δώσαμε τη sea view σουίτα μας, η οποία είναι από τα ωραιότερα δωμάτια του ξενοδοχείου. Η μπαλκονόπορτα δεν είναι χαλασμένη, απλά χρειαζόταν λίγη περισσότερη δύναμη για να κλείσει. Επίσης, το aircondition δεν είναι χαλασμένο ούτε αυτό. Για να λειτουργήσει το κλιματιστικό, θα πρέπει η μπαλκονόπορτα να είναι κλειστή. Αυτό συμβαίνει για να μην υπάρχει άσκοπη σπατάλη ενέργειας προς το περιβάλλον. Αν είχατε καλέσει την υποδοχή, θα μπορούσαμε να λύσουμε όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίσατε. Σχετικά με το μπουρνούζι θα πρέπει να έγινε παρεξήγηση με τον υπάλληλο υποδοχής. Φυσικά και μπορούσαμε να σας προσφέρουμε ένα επιπλέον μπουρνούζι και ό,τι άλλο χρειαζόσασταν για τη διευκόλυνση της διαμονής σας. Χαιρόμαστε που μείνατε ικανοποιημένη από το πρωινό μας και την τοποθεσία. Ελπίζουμε να μας δώσετε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο μέλλον και να εγγυηθούμε, ώστε η διαμονή σας να είναι ευχάριστη εμπειρία για εσάς.
Παρισιάδου Εύα
3 κριτικές
4 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 31 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό ξενοδοχείο με λογικες τιμές και άφθονο πρωινό. Αυτοί που δουλεύουν εδώ μας εξυπηρετάνε πάντοτε με χαλόγελο.
Το ασανσερ είναι λίγο μικρό όμως!
Μόνο το internet θέλει ενίσχυση σε όλους τους ορόφους!

Έμεινε: Ιανουάριο 2017, ταξίδεψε: με φίλους
Ευχαριστούμε, Ada E
Ο/η Θωμάς Κ, General Manager του Plaza Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτική, 7 Φεβρουαρίου 2017
Αγαπητή κ. Άντα,
Σας ευχαριστούμε πολύ που αφιερώσατε χρόνο για την αξιολόγηση του ξενοδοχείου μας. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα μείνατε απόλυτα ικανοποιημένη από το εξυπηρετικό προσωπικό μας. Είμαστε πάντα διαθέσιμοι να σας εξυπηρετήσουμε. Τα σχόλια σας είναι πολύ σημαντικά για εμάς και μας βοηθούν να βελτιώσουμε τις υπηρεσίες μας. Σας ευχαριστούμε για την ενημέρωση της ενίσχυσης του ίντερνετ. Θα προωθηθεί το αίτημα σας στο τεχνικό τμήμα. Ελπίζουμε να σας δούμε ξανά στο μέλλον.
Γενικός Διευθυντής
10 κριτικές
7 κριτικές για ξενοδοχεία
common_n_hotel_reviews_1bd8 1 χρήσιμη ψήφος
2 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 21 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ετυχε οταν εκανα check in, ενας κυριος να ρωταει για ΗΜΙΔΙΑΜΟΝΗ, και η απαντηση ηταν ΘΕΤΙΚΗ...Ανεβαινοντας στο δωματιο, ηταν πολυ καθαρο αλλα δεν αξιζε τα λεφτα του γιατι ηταν αρκετα παλιο. Το κτιριο χρηζει ανακαινισης γιατι το μπανιο ειχε μουχλα. Το προσωπικο ηταν πολυ εξυπηρετικο και ευγενικο και το πρωινο πολυ ωραιο αλλα δεν δικαιολογειται η τοσο υψηλη τιμη. Το ασανσερ μικρο και ο χωρος της υποδοχης μικρος χωρις να κλιματιζεται σε περιοδο καλοκαιριου.

Έμεινε: Ιούλιο 2016, ταξίδεψε: ως ζευγάρι
Ευχαριστούμε, worldparty89
Αγαπητέ επισκέπτη,
Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το Plaza Hotel για τη διαμονή σας στη Θεσσαλονίκη. Το προσωπικό μας είναι πάντα διαθέσιμο να εξυπηρετήσει τους επισκέπτες μας και κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να έχετε μία όμορφη διαμονή. Το τμήμα διοίκησης φροντίζει για την τμηματική ανακαίνιση των χώρων και των δωματίων και υπάρχει κλιματισμός σε όλους τους κοινόχρηστους χώρους για ψύξη και θέρμανση αντίστοιχα. Χαιρόμαστε που μείνατε ικανοποιημένος από την καθημερινή καθαριότητα και το φιλικό προσωπικό μας. Τα σχόλια σας είναι πολύ σημαντικά για εμάς γιατί μας βοηθάνε να βελτιώσουμε τις παροχές και υπηρεσίες μας. Θα χαρούμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο μέλλον.
Γεν. Διευθυντής
athens
123 κριτικές
28 κριτικές για ξενοδοχεία
common_n_hotel_reviews_1bd8 30 χρήσιμες ψήφοι
3 από 5 κύκλους Η κριτική έγινε: 31 Δεκεμβρίου 2016

Είναι η 2η φορά που μένω σε αυτό το ξενοδοχείο μέσα σε 1,5 χρόνο. Κλείσαμε μια luxury suite με θέα θάλασσα στον 7ο όροφο...καμία σχέση με luxury ..η ευρυχωρία ήταν το ζητούμενο και για αυτό έκλεισα αυτόν τον τύπο δωματίου καθώς έχω 2 μικρά παιδιά. Όταν ανέβηκα στο δωμάτιο , απογοητεύτηκα. Ήταν 2 δωμάτια παλιά , ενωμένα σε ένα , με παλιό μπάνιο και καμία απολύτως σχέση με τις φωτογραφίες του site.Πήγα στην reception και τους το ανέφερα και μας άλλαξαν δωμάτιο:αυτό ήταν όπως της φωτογραφίας λίγο παλιό βέβαια αλλά δεν μας πείραζε σε σχέση με το προηγούμενο.Το σίγουρο είναι πως πρέπει να αφαιρεθεί η λέξη luxury ..Το δεύτερο που θα ήθελα να πω είναι πως είμαι μέλος των Philian hotels αλλά δεν είδα κάτι από αυτά που υποτίθεται ότι έχουν τα μέλη όπως late check out, μπουρνούζια, κρασί, καφέ της αρεσκείας μας από το μπαρ..παρόλο που το ανέφερα και αυτό στην νreception και μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν , ακόμα το κοιτάζουν μάλον...Εάν ψάχνεις λεπτομέρειες ή ακρίβεια σε αυτό που φαίνεται με αυτό που πραγματικά είναι , καλύτερα να μείνεις αλλού..!~

• Έμεινε: Νοέμβριο 2016, ταξίδεψε: με την οικογένεια
    • 3 από 5 κύκλους
      Αξία
      Ποιότητα ύπνου
    • 3 από 5 κύκλους
Ευχαριστούμε, ioanna31
Ο/η Θωμάς Κ, General Manager του Plaza Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτική, 27 Ιανουαρίου 2017
Αγαπητή κ. Ιωάννα,
Λυπούμαστε πολύ που δεν μείνατε ευχαριστημένη από τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας. Οι φωτογραφίες στο site είναι αντιπροσωπευτικές των δωματίων μας και γίνεται συνεχόμενη προσπάθεια για την αποκατάσταση της φθοράς του χρόνου στα μπάνια και γενικότερα στα δωμάτια. Υπάρχουν διαφορετικοί τύποι δωματίων και το προσωπικό μας είναι πάντα διαθέσιμο να σας εξυπηρετήσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Τα μέλη του Philian Hotels έχουν προνόμια και ειδικές προσφορές ανάλογα με την κατηγορία στην οποία ανήκουν. Σας επιβεβαιώνουμε πως στην επόμενη επίσκεψη σας θα είμαστε πιο προσεκτικοί έτσι ώστε να απολαύσετε όλες μας τις παροχές. Τα σχόλια σας είναι πολύ σημαντικά για εμάς γιατί με αυτόν τον τρόπο γινόμαστε καλύτεροι. Ελπίζουμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά σε επόμενη επίσκεψή σας στην πόλη μας.
Γενικός Διευθυντής
Philian Hotels & Resorts
Ξενοδοχεία που επίσης μπορεί να σας αρέσουν...
Θεσσαλονίκη: Οι ταξιδιώτες είδαν επίσης αυτά τα ξενοδοχεία
0.1 χλμ μακριά
Egnatia Hotel
#25 από 60 για: Θεσσαλονίκη
4.0 από 5 κύκλους 157 κριτικές
Προβολή τιμών

Plaza Hotel: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Πρόσθετες πληροφορίες για το Plaza Hotel

Επιχείρηση: Plaza Hotel
Διεύθυνση: Paggeou 5 Ladadika, Θεσσαλονίκη 546 25, Ελλάδα
Περιοχή: Ελλάδα > Μακεδονία > Περιοχή Θεσσαλονίκης > Θεσσαλονίκη
Παροχές:
Μπαρ/Σαλόνι Δωρεάν πρωινό Δωρεάν Ίντερνετ υψηλής ταχύτητας (WiFi) Εστιατόριο Υπηρεσία δωματίου Σουίτες
Στυλ ξενοδοχείου:
Νο 17 στα Ξενοδοχεία για επαγγελματικά ταξίδια για: Θεσσαλονίκη
Εύρος τιμών (ανά διανυκτέρευση): 51 € - 105 €
Κατηγορία Ξενοδοχείου:3 αστέρων — Plaza Hotel 3*
Αριθμός δωματίων: 35
Επιλογές κράτησης:
Το TripAdvisor είναι περήφανο που συνεργάζεται με: Booking.com, Expedia, HostelWorld, Hotels.com και Agoda. Αυτό σας δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιείτε τις κρατήσεις σας στο Plaza Hotel με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Βοηθούμε εκατομμύρια ταξιδιώτες κάθε μήνα να βρουν το ιδανικό ξενοδοχείο για τις διακοπές τους και τα επαγγελματικά ταξίδια τους, πάντα με τις καλύτερες προσφορές και μειωμένες τιμές.
Επίσης γνωστό ως:
Plaza Art Thessaloniki

Αυτή είναι η καταχώρισή σας στο TripAdvisor;