Plaza Hotel
Anatolia Hotel Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Δωρεάν στάθμευση
ΦίλτροΌλες
Η κριτική γράφτηκε 31 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό ξενοδοχείο με λογικες τιμές και άφθονο πρωινό. Αυτοί που δουλεύουν εδώ μας εξυπηρετάνε πάντοτε με χαλόγελο.
Το ασανσερ είναι λίγο μικρό όμως!
Μόνο το internet θέλει ενίσχυση σε όλους τους ορόφους!

Διαμονή: Ιανουάριος 2017, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Ada E
Ο/η Θωμάς Κ, General Manager του Plaza Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 7 Φεβρουαρίου 2017

Αγαπητή κ. Άντα,
Σας ευχαριστούμε πολύ που αφιερώσατε χρόνο για την αξιολόγηση του ξενοδοχείου μας. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα μείνατε απόλυτα ικανοποιημένη από το εξυπηρετικό προσωπικό μας. Είμαστε πάντα διαθέσιμοι να σας εξυπηρετήσουμε. Τα σχόλια σας είναι πολύ σημαντικά για εμάς και μας βοηθούν να βελτιώσουμε τις υπηρεσίες μας. Σας ευχαριστούμε για την ενημέρωση της ενίσχυσης του ίντερνετ. Θα προωθηθεί το αίτημα σας στο τεχνικό τμήμα. Ελπίζουμε να σας δούμε ξανά στο μέλλον.
Γενικός Διευθυντής

Η κριτική γράφτηκε 21 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ετυχε οταν εκανα check in, ενας κυριος να ρωταει για ΗΜΙΔΙΑΜΟΝΗ, και η απαντηση ηταν ΘΕΤΙΚΗ...Ανεβαινοντας στο δωματιο, ηταν πολυ καθαρο αλλα δεν αξιζε τα λεφτα του γιατι ηταν αρκετα παλιο. Το κτιριο χρηζει ανακαινισης γιατι το μπανιο ειχε μουχλα. Το προσωπικο ηταν πολυ εξυπηρετικο και ευγενικο και το πρωινο πολυ ωραιο αλλα δεν δικαιολογειται η τοσο υψηλη τιμη. Το ασανσερ μικρο και ο χωρος της υποδοχης μικρος χωρις να κλιματιζεται σε περιοδο καλοκαιριου.

Διαμονή: Ιούλιος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, worldparty89

Αγαπητέ επισκέπτη,
Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το Plaza Hotel για τη διαμονή σας στη Θεσσαλονίκη. Το προσωπικό μας είναι πάντα διαθέσιμο να εξυπηρετήσει τους επισκέπτες μας και κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να έχετε μία όμορφη διαμονή. Το τμήμα διοίκησης φροντίζει για την τμηματική ανακαίνιση των χώρων και των δωματίων και υπάρχει κλιματισμός σε όλους τους κοινόχρηστους χώρους για ψύξη και θέρμανση αντίστοιχα. Χαιρόμαστε που μείνατε ικανοποιημένος από την καθημερινή καθαριότητα και το φιλικό προσωπικό μας. Τα σχόλια σας είναι πολύ σημαντικά για εμάς γιατί μας βοηθάνε να βελτιώσουμε τις παροχές και υπηρεσίες μας. Θα χαρούμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο μέλλον.
Γεν. Διευθυντής

Η κριτική γράφτηκε 31 Δεκεμβρίου 2016

Είναι η 2η φορά που μένω σε αυτό το ξενοδοχείο μέσα σε 1,5 χρόνο. Κλείσαμε μια luxury suite με θέα θάλασσα στον 7ο όροφο...καμία σχέση με luxury ..η ευρυχωρία ήταν το ζητούμενο και για αυτό έκλεισα αυτόν τον τύπο δωματίου καθώς έχω 2 μικρά παιδιά. Όταν ανέβηκα στο δωμάτιο , απογοητεύτηκα. Ήταν 2 δωμάτια παλιά , ενωμένα σε ένα , με παλιό μπάνιο και καμία απολύτως σχέση με τις φωτογραφίες του site.Πήγα στην reception και τους το ανέφερα και μας άλλαξαν δωμάτιο:αυτό ήταν όπως της φωτογραφίας λίγο παλιό βέβαια αλλά δεν μας πείραζε σε σχέση με το προηγούμενο.Το σίγουρο είναι πως πρέπει να αφαιρεθεί η λέξη luxury ..Το δεύτερο που θα ήθελα να πω είναι πως είμαι μέλος των Philian hotels αλλά δεν είδα κάτι από αυτά που υποτίθεται ότι έχουν τα μέλη όπως late check out, μπουρνούζια, κρασί, καφέ της αρεσκείας μας από το μπαρ..παρόλο που το ανέφερα και αυτό στην νreception και μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν , ακόμα το κοιτάζουν μάλον...Εάν ψάχνεις λεπτομέρειες ή ακρίβεια σε αυτό που φαίνεται με αυτό που πραγματικά είναι , καλύτερα να μείνεις αλλού..!~

• Διαμονή: Νοέμβριος 2016, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, ioanna31
Ο/η Θωμάς Κ, General Manager του Plaza Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 27 Ιανουαρίου 2017

Αγαπητή κ. Ιωάννα,
Λυπούμαστε πολύ που δεν μείνατε ευχαριστημένη από τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας. Οι φωτογραφίες στο site είναι αντιπροσωπευτικές των δωματίων μας και γίνεται συνεχόμενη προσπάθεια για την αποκατάσταση της φθοράς του χρόνου στα μπάνια και γενικότερα στα δωμάτια. Υπάρχουν διαφορετικοί τύποι δωματίων και το προσωπικό μας είναι πάντα διαθέσιμο να σας εξυπηρετήσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Τα μέλη του Philian Hotels έχουν προνόμια και ειδικές προσφορές ανάλογα με την κατηγορία στην οποία ανήκουν. Σας επιβεβαιώνουμε πως στην επόμενη επίσκεψη σας θα είμαστε πιο προσεκτικοί έτσι ώστε να απολαύσετε όλες μας τις παροχές. Τα σχόλια σας είναι πολύ σημαντικά για εμάς γιατί με αυτόν τον τρόπο γινόμαστε καλύτεροι. Ελπίζουμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά σε επόμενη επίσκεψή σας στην πόλη μας.
Γενικός Διευθυντής

Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο σε ένα υπέροχο σημείο.
Οι ρεσεψιονίστ (και οι τρις του), ήταν εξερετικοι!! Ευγενέστατοι, με διάθεση και με ένα χαμόγελο πάντα!!
Το μόνο αρνητικό ήταν ότι στην μπανιέρα το σύστημα τζακούζι δεν λειτουργούσε αλλα προσωπικά μικρό το κακό!! Συγουρα το πάρκινγκ είναι σοβαρό θέμα, αφού πρέπει να ψάχνεσαι πολύ για να βρεις κάπου μιας και τα επίσημα είναι πανάκριβα, στο οποίο το ξενοδοχείο δεν ευθύνεται...
Φυσικά και είναι η πρώτη επιλογή για Θεσσαλονίκη!!!

Διαμονή: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Panagiotis T

Αγαπητέ κ. Παναγιώτη,
Ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το Plaza hotel για τη διαμονή σας στη Θεσσαλονίκη. Χαιρόμαστε που μείνατε ικανοποιημένος από το εξυπηρετικό προσωπικό μας και είχατε μία όμορφη φιλοξενία. Το τμήμα συντήρησης ενημερώθηκε άμεσα για την αποκατάσταση της λειτουργίας του Τζακούζι. Να σας ενημερώσουμε πως υπάρχει συνεργαζόμενο πάρκινγκ με ειδικές τιμές για τους επισκέπτες μας σε πολύ μικρή απόσταση από το ξενοδοχείο μας. Θ ήταν χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε ξανά και πάντα είμαστε στη διάθεση σας για την καλύτερη εξυπηρέτηση σας.
Γεν. Διευθυντής Philian Hotels & Resorts

Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2016

Η αναμονη για μια σουιτα ανταξια της εικονας στο site δεν επαληθευθηκε. Δυστυχως η παλαιοτητα του χωρου ειναι εμφανης και ενοχλητικη. Το μπανιο ειναι επιπεδου rent rooms κατω ραχουλας. Επισης το πατωμα εχει κλιση τοση που οταν αφησεις ενα κραγιον θα κυλησει μονο του ως τον απεναντι τοιχο. Κριμα γιατι το προσωπικο κανει φιλοτιμες προσπαθειες και η θεση του ξενοδοχειο ιδανικη.

Συμβουλή: Σουιτα? Με τιποτα...
  • Διαμονή: Δεκέμβριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, ΓΙΩΡΓΟΣ Β

Αγαπητέ κ. Γιώργο.
Ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το Plaza hotel για τη διαμονή σας στη Θεσσαλονίκη. Λυπούμαστε που δεν φανήκαμε αντάξιοι των προσδοκιών σας. Να σας ενημερώσουμε πως στο ξενοδοχείο γίνονται συνεχείς αναβαθμίσεις στο χώρο και στα έπιπλα και προσπαθούμε να γίνουμε όλο ένα και καλύτεροι για να έχετε μία μοναδική φιλοξενία. Το προσωπικό μας είναι πάντα πρόθυμο να σας εξυπηρετήσει και τα σχόλια σας θα ληφθούν σοβαρά υπόψη από το αρμόδιο τμήμα. Ελπίζουμε να μας δοθεί η ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο μέλλον.
Γεν. Διευθυντής Philian Hotels & Resorts