Plaza Hotel
Hotel El Greco Superior(Θεσσαλονίκη)
Daios Luxury Living(Θεσσαλονίκη)
Capsis Hotel Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
Agoda.com
Astoria Hotel(Θεσσαλονίκη)
  • Εστιατόριο
Egnatia Hotel(Θεσσαλονίκη)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
  • Υπηρεσία δωματίου
Grand Hotel Palace Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Δωρεάν στάθμευση
Η κριτική γράφτηκε 31 Δεκεμβρίου 2016

Είναι η 2η φορά που μένω σε αυτό το ξενοδοχείο μέσα σε 1,5 χρόνο. Κλείσαμε μια luxury suite με θέα θάλασσα στον 7ο όροφο...καμία σχέση με luxury ..η ευρυχωρία ήταν το ζητούμενο και για αυτό έκλεισα αυτόν τον τύπο δωματίου καθώς έχω 2 μικρά παιδιά. Όταν ανέβηκα στο δωμάτιο , απογοητεύτηκα. Ήταν 2 δωμάτια παλιά , ενωμένα σε ένα , με παλιό μπάνιο και καμία απολύτως σχέση με τις φωτογραφίες του site.Πήγα στην reception και τους το ανέφερα και μας άλλαξαν δωμάτιο:αυτό ήταν όπως της φωτογραφίας λίγο παλιό βέβαια αλλά δεν μας πείραζε σε σχέση με το προηγούμενο.Το σίγουρο είναι πως πρέπει να αφαιρεθεί η λέξη luxury ..Το δεύτερο που θα ήθελα να πω είναι πως είμαι μέλος των Philian hotels αλλά δεν είδα κάτι από αυτά που υποτίθεται ότι έχουν τα μέλη όπως late check out, μπουρνούζια, κρασί, καφέ της αρεσκείας μας από το μπαρ..παρόλο που το ανέφερα και αυτό στην νreception και μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν , ακόμα το κοιτάζουν μάλον...Εάν ψάχνεις λεπτομέρειες ή ακρίβεια σε αυτό που φαίνεται με αυτό που πραγματικά είναι , καλύτερα να μείνεις αλλού..!~

• Διαμονή: Νοέμβριος 2016, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, ioanna31
Ο/η Θωμάς Κ, General Manager του Plaza Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 27 Ιανουαρίου 2017

Αγαπητή κ. Ιωάννα,
Λυπούμαστε πολύ που δεν μείνατε ευχαριστημένη από τη διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας. Οι φωτογραφίες στο site είναι αντιπροσωπευτικές των δωματίων μας και γίνεται συνεχόμενη προσπάθεια για την αποκατάσταση της φθοράς του χρόνου στα μπάνια και γενικότερα στα δωμάτια. Υπάρχουν διαφορετικοί τύποι δωματίων και το προσωπικό μας είναι πάντα διαθέσιμο να σας εξυπηρετήσει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Τα μέλη του Philian Hotels έχουν προνόμια και ειδικές προσφορές ανάλογα με την κατηγορία στην οποία ανήκουν. Σας επιβεβαιώνουμε πως στην επόμενη επίσκεψη σας θα είμαστε πιο προσεκτικοί έτσι ώστε να απολαύσετε όλες μας τις παροχές. Τα σχόλια σας είναι πολύ σημαντικά για εμάς γιατί με αυτόν τον τρόπο γινόμαστε καλύτεροι. Ελπίζουμε να σας φιλοξενήσουμε ξανά σε επόμενη επίσκεψή σας στην πόλη μας.
Γενικός Διευθυντής
Philian Hotels & Resorts

Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ένα αξιοπρεπές ξενοδοχείο σε ένα υπέροχο σημείο.
Οι ρεσεψιονίστ (και οι τρις του), ήταν εξερετικοι!! Ευγενέστατοι, με διάθεση και με ένα χαμόγελο πάντα!!
Το μόνο αρνητικό ήταν ότι στην μπανιέρα το σύστημα τζακούζι δεν λειτουργούσε αλλα προσωπικά μικρό το κακό!! Συγουρα το πάρκινγκ είναι σοβαρό θέμα, αφού πρέπει να ψάχνεσαι πολύ για να βρεις κάπου μιας και τα επίσημα είναι πανάκριβα, στο οποίο το ξενοδοχείο δεν ευθύνεται...
Φυσικά και είναι η πρώτη επιλογή για Θεσσαλονίκη!!!

Διαμονή: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, Panagiotis T

Αγαπητέ κ. Παναγιώτη,
Ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το Plaza hotel για τη διαμονή σας στη Θεσσαλονίκη. Χαιρόμαστε που μείνατε ικανοποιημένος από το εξυπηρετικό προσωπικό μας και είχατε μία όμορφη φιλοξενία. Το τμήμα συντήρησης ενημερώθηκε άμεσα για την αποκατάσταση της λειτουργίας του Τζακούζι. Να σας ενημερώσουμε πως υπάρχει συνεργαζόμενο πάρκινγκ με ειδικές τιμές για τους επισκέπτες μας σε πολύ μικρή απόσταση από το ξενοδοχείο μας. Θ ήταν χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε ξανά και πάντα είμαστε στη διάθεση σας για την καλύτερη εξυπηρέτηση σας.

Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2016

Η αναμονη για μια σουιτα ανταξια της εικονας στο site δεν επαληθευθηκε. Δυστυχως η παλαιοτητα του χωρου ειναι εμφανης και ενοχλητικη. Το μπανιο ειναι επιπεδου rent rooms κατω ραχουλας. Επισης το πατωμα εχει κλιση τοση που οταν αφησεις ενα κραγιον θα κυλησει μονο του ως τον απεναντι τοιχο. Κριμα γιατι το προσωπικο κανει φιλοτιμες προσπαθειες και η θεση του ξενοδοχειο ιδανικη.

Συμβουλή: Σουιτα? Με τιποτα...
  • Διαμονή: Δεκέμβριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, ΓΙΩΡΓΟΣ Β

Αγαπητέ κ. Γιώργο.
Ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε το Plaza hotel για τη διαμονή σας στη Θεσσαλονίκη. Λυπούμαστε που δεν φανήκαμε αντάξιοι των προσδοκιών σας. Να σας ενημερώσουμε πως στο ξενοδοχείο γίνονται συνεχείς αναβαθμίσεις στο χώρο και στα έπιπλα και προσπαθούμε να γίνουμε όλο ένα και καλύτεροι για να έχετε μία μοναδική φιλοξενία. Το προσωπικό μας είναι πάντα πρόθυμο να σας εξυπηρετήσει και τα σχόλια σας θα ληφθούν σοβαρά υπόψη από το αρμόδιο τμήμα. Ελπίζουμε να μας δοθεί η ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο μέλλον.

Η κριτική γράφτηκε 16 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ζέστη υποδοχή , άμεση εξυπηρέτηση , καθαρά και άρκετα άνετα δωμάτια. Μέτριο πρωινο. Η θέρμανση ηταν τέλεια . Πολυ ευγενικό προσωπικό και άψογη συννενόηση.τοποθεσια στο κέντρο με εύκολη πρόσβαση σε ολα...το προτείνουμε ανεπιφύλακτα εμείς θα το προτιμήσουμε σιγουρα ξανα

Διαμονή: Δεκέμβριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Μιχάλης Μ

Αγαπητέ κ.Θωμά
Σας ευχαριστούμε πολύ που αφιερώσατε χρόνο για την αξιολόγηση του ξενοδοχείου μας και για τα θετικά σας σχόλια.
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που είχατε μία ευχάριστη διαμονή και μείνατε ικανοπιημένος πο το προσωπικό μας και τις παροχές μας. Ελπίζουμε να σας δούμε σύντομα. Θα ήταν χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε ξανά στο μέλλον.

Η κριτική γράφτηκε 13 Δεκεμβρίου 2016

Έκανα κράτηση για ένα βράδυ και έμεινα τέσσερα βράδια.
Αρχικά μας έδωσαν σουίτα μιας και δεν είχε κενό δωμάτιο.
Η σουίτα είναι πάρα πολύ ωραία διακοσμημένη. Όπως ακριβώς είναι και στις φωτογραφίες. το μπάνιο πολύ ωραίο και ευρύχωρο αν και είχε κάποια εμφανές φθορά στο ντους. Καλή ηχομόνωση στη σουίτα σε αντίθεση με το δωμάτιο στο δεύτερο όροφο του ξενοδοχείου.Το απλό δωμάτιο και το μπάνιο του και πάλι πολύ ωραίο.
Το πρωινό του υπερβολικά πολύ κάλο. Εξυπηρετικό όλο το προσωπικό.

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2016, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, antonis85a
Απάντηση από τη διεύθυνση:Απάντηση: 11 Φεβρουαρίου 2017

Αγαπητέ κ. Αντώνη,
Σας ευχαριστούμε πολύ που αφιερώσατε χρόνο για την αξιολόγηση του ξενοδοχείου μας. Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που η συνολική διαμονή σας στο ξενοδοχείο μας ήταν μια ευχάριστη εμπειρία για εσάς. Ελπίζουμε να σας δούμε ξανά στο μέλλον.
Παρισιάδου Εύα