“Εξαιρετικός χώρος”

Canteen
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Κρατήσεις
Η κριτική γράφτηκε 25 Οκτωβρίου 2020

Εξαιρετικός χώρος, άψογη εξυπηρέτηση, ευγενέστατο προσωπικό, μια επιλογή που ποτέ δεν μας απογοητεύει.

Ευχαριστούμε, X5436LB_

Η κριτική γράφτηκε 21 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Με σεφ Θοδωρή Παπανικολάου πιάτα άψογα,σερβις μέτριο,χρόνος μεταξύ των πατων αβυσσαλεος,προγραμματισμός ώρας προσέλευσης ερασιτεχνικό ( πήγαμε 8.30 ,κατόπιν αιτήματος του καταστήματος και καταλήξαμε να φάμε γλυκο μαζί με αυτούς που ήρθαν στις 10) Συμπέρασμα. Πολυ μεγάλος χώρος για fine dinning

Ευχαριστούμε, EvangelosT170
Η κριτική γράφτηκε 15 Οκτωβρίου 2020

Ωραίος και ευχάριστος χώρος, σε πολύ κεντρικό σημείο της πόλης. Πολύ καλό και ευγενικό σέρβις. Το φαγητό ήταν αρκετά καλό, όχι τίποτα το ιδιαίτερο, οι τιμές αρκετά τσιμπημένες. Τα γλυκά, και ιδιαίτερα η πάβλοβα ήταν εξαιρετικά!

Ευχαριστούμε, Amalia-Dimitris
Η κριτική γράφτηκε 8 Οκτωβρίου 2020

Πήγαμε σήμερα χωρίς να το ξέρουμε απλώς περπατούσαμε και είδαμε κόσμο και ωραία διακόσμηση αλλά τελικά μόνο αυτό! Αρχικά παρατηρήσαμε τις ακριβές τιμές του καταλόγου χωρίς ιδιαίτερες επιλογές αλλά σκεφτήκαμε θα είναι κάτι καλο! Καμία σχέση... Η περιγραφη του μενού με την πραγματικότητα κι αμια σχέση! Άνοστα πιάτα ακόμα και η σαλάτα ανοστη και μέτρια προς κακή! Τα κυρίως μεγάλα πιάτα αλλά μέτριο ως κακό φαγητό και αφού πληρώσαμε 60 ευρω(το ψωμί σε ατομικά ψωμάκια άψητο και άνοστο, σαλάτα, κεφαλοτυρι, πουρες άθλιος, 2 κυρίως, 1 μπύρα και 1 κόκα κόλα χωρίς νερό εμφιαλωμένο να σου σερβίρουν)2 άτομα δεν μας έφεραν και ένα γλυκάκι να ενθαρρύνουμε την γεύση μας!
Φεύγοντας σκέφτηκα η χάλασε η γεύση μου καθώς αναρωτιόμουν πως καθόταν τόσος κόσμος ή ο σεφ ήταν ντεφορμέ ή δεν είχε σεφ απλά! Δεν το προτείνω με τίποτα και για τίποτα!

2  Ευχαριστούμε, Sofiaa-nta_1
Η κριτική γράφτηκε 28 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μετά από τηλεφωνική κράτηση, είπαμε να δοκιμάσουμε και εμείς το Canteen. Αφού κλείνω τραπέζι για 4 άτομα, μπαίνω στο trip advisor για να δω τις κριτικές από 3 και κάτω. Διαβάζω για τσουχτερές τιμές, αγενείς και αδιάφορους σερβιτόρους και μέτριο φαΐ στα αρνητικά σχόλια. Καμμία σχέση. Μας εξυπηρέτησαν αμέσως, μας αλλάξανε το εμφιαλωμένο νερό με βρύσης σε ελάχιστα δευτερόλεπτα και με πολύ μεγάλη προθυμία. Μας φέρανε άλλες 2 φορές κανάτα με νερό χωρίς να το ζητήσουμε. Ο σερβιτόρος που πήρε παραγγελία, ήταν ευγενέστατος και πήρε πρωτοβουλία να μας προτείνει πιάτα. Για ορεκτικά πήραμε μπουράτα και κεφτεδάκια κοτόπουλο. Και τα 2 πιάτα ήταν υπέροχα. Ειδικά η μοτσερέλα ήταν «από άλλο πλανήτη». Καμμία σχέση με αυτή που βρίσκεις σε σούπερ μάρκετ ή σε κάποιο ντελικατέσσεν. Τα κεφτεδάκια υπέροχα. Για κυρίως μοιραστήκαμε 2 πίτσες. Ήτανε πάρα πολύ καλές με ποιοτικά υλικά. Η σάλτσα ντομάτα ήταν από τις καλύτερες που έχω βρει σε πίτσα. Πήραμε και ένα ποτήρι κρασί 150ml. Σχετικά με τις τιμές: σε κάποια προϊόντα είναι λίγο τσιμπημένες. Πχ η μπουράτα είχε 18€. Παρότι ήταν εξαιρετική, νομίζω μέχρι 12€ θα ήταν μια πιο δίκαιη τιμή, εκτός και αν προσθέτανε προσούτο για να δικαιολογούσε την αρκετά υψηλή τιμή. Επίσης, το κρασί, 150ml, είχε 13€, το οποίο βρήκα ακριβό. Συμπερασματικά, ήταν μια πάρα πολύ καλή εμπειρία. Σίγουρα θα ξαναπάμε και προτείνω ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, VagelisK_12

Canteen: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Canteen: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

$USD
Ελλάδα
© 2020 TripAdvisor LLC Με την επιφύλαξη όλων των νόμιμων δικαιωμάτων.