“Αδιάφορο!”
Κριτική για: Τερκενλής 1948

Τερκενλής 1948
Επιλογές δείπνου: Πρωινό
Περιγραφή: Τα ζαχαροπλαστεία «Τερκενλής» ιδρύθηκαν το 1948 από τον Σταύρο Τερκενλή. Το πρώτο ιστορικό κατάστημα δημιουργήθηκε στη συμβολή των οδών Τσιμισκή με Αριστοτέλους γωνία, το οποίο λειτουργεί μέχρι και σήμερα. Τα εκλεκτά προϊόντα, βασισμένα σε παραδοσιακές Ελληνικές και διεθνείς συνταγές διατίθενται σε ένα συνεχώς αναπτυσσόμενο δίκτυο το οποίο μέχρι τώρα απαριθμεί 19 καταστήματα και απασχολεί περίπου 500 εργαζομένους. Γενικός διευθυντής της επιχείρησης σήμερα, ο Παύλος Τερκενλής αντιπροσωπεύει τη δεύτερη γενιά της οικογενείας Τερκενλή.

Μάλλον υπάρχει ένας μύθος γύρω από το εν λόγω κατάστημα και το φημισμένο τσουρέκι του και απλά αναπαράγεται. Το απλό τσουρέκι δεν έχει καμία γεύση και ήταν λάσπη εσωτερικά. Μάλλον δεν θυμίζει τσουρέκι!

1  Ευχαριστούμε, Lovesummerhols19
Ο/η Τερκενλής, Άλλο του Τερκενλής 1948, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 3 εβδομάδες

Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας. Η γνώμη σας μετράει. Εφόσον επιθυμείτε, μπορείτε να αφήσετε τα στοιχεία σας στο site μας www. terkenlis.gr για να επικοινωνήσουμε μαζί σας

Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Σταθερός πελάτης εδώ και χρόνια. Στην τελευταία μου επίσκεψη λογαριασμό κοντά στα 400,00 ευρω στον Τερκενλη της Ραιδεστού.Φευγοντας δεν υπήρξε κανένα ευχαριστήριο κέρασμα για καλή χρονιά .Είναι κατανοητό νομίζω πως το αναφέρω γιατί μου κάνει εντύπωση η κατεύθυνση που δίνει η διεύθυνση σε τέτοιες περιπτώσεις.Περιμενα μια διαφορετική αντιμετώπιση.Ειναι κρίμα ένα τέτοιο όνομα με τέτοια ποιότητα να αμαυρωνεται λόγω μιζεριας

Ευχαριστούμε, KaterinaKa81
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Αγορασα τσουρεκακια απο το Μακεδονία αεροδρομιο και ηταν πετρα , τούβλα δεν κοβόταν με το μαχαίρι καν. Ποτε ξανα πεταμένα λεφτα….

1  Ευχαριστούμε, Vicky V

Η κριτική γράφτηκε 31 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Χθες 30/12 επισκέφτηκα το κατάστημα στο σιδηροδρομικό σταθμό Θεσσαλονίκης και αγόρασα σιροπιαστά για δώρο. Τόσο μπαγιάτικα σιροπιαστά δεν έχω φάει στη ζωή μου και δεν είμαι και μικρός. Κρίμα για τον Τερκενλή και κρίμα για μένα που πέταξα 18€.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2022
1  Ευχαριστούμε, thmo2000

Σας ευχαριστούμε για τα σχόλιά σας. Η γνώμη σας μετράει. Εφόσον επιθυμείτε, μπορείτε να αφήσετε τα στοιχεία σας στο site μας www.terkenlis.gr για να επικοινωνήσουμε μαζί σας

Η κριτική γράφτηκε 22 Δεκεμβρίου 2022

Χθες επισκέφθηκα το υποκατάστημα στην οδό Βασ. Όλγας 235 για την αγορά ενός τσουρεκιού. Όταν πήγα στο ταμείο να πληρώσω διαπίστωσα ότι με χρέωσαν 10 λεπτά για την χάρτινη σακούλα. Η απόδειξη έγραφε "περιβαλλοντικό τέλος για πλαστική σακούλα" και όταν τους ρώτησα για ποιον λόγο; μου απάντησαν ότι είναι σακούλα για δώρα και ότι έχει μεγάλο κόστος εκτύπωση της επωνυμίας τους. Εκτός του ότι είναι ανεπιτρεπτό να χρεώνουν την χάρτινη σακούλα ώς πλαστική, είναι επίσης απαράδεκτο να πληρώνει ο πελάτης μια σακούλα με την επωνυμία της εταιρείας, που αποτελεί καθαρά διαφήμιση για την ίδια. Δεν πρόκειται να με ξαναδουν.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2022
1  Ευχαριστούμε, M9283NR_

Τερκενλής 1948: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Τερκενλής 1948: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!