Tripadvisor

Κριτική για: Ακαδημία

Ακαδημία
Κλείστε τραπέζι
Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Ένα αστεράκι μόνο για το καλό φαγητό.
Κανένα για το σέρβις και για τη γενικότερη συμπεριφορά. Σε πελάτες που επιλέγουν το εστιατόριο που εργάζεσαι, με κράτηση και εισαι παντελώς αδιάφορη και σνόμπ. Που περιμενεις 10 λεπτά το νερό και τους καταλόγους του μενού σε ένα μαγαζί με μία παρέα (γνωστών) και άλλη μία που φεύγει. Που οι σερβιτόροι με τα πιάτα στο χέρι μιλάνε μεταξύ τους, πάνω από το φαγητό σου. Που δε γνωρίζουν ότι το μπουκάλι κρασί δοκιμάζεται. Που έχεις τελειώσει το φαγητο σου 20 λεπτά (αμάζευτο), ζητας συνεχώς το λογαριασμό, μαζεύουν διπλανά τραπέζια που μόλις τέλειωσαν και σου φερνουν μετά απο ώρα απλα την κάρτα για το επιδόρπιο (προγραμματισμός).
Όσο καλό φαγητό και αν νομίζεις ότι κάνεις, δεν αρκεί. Όσο και αν ανοίγεις την πόρτα για να μπουν και να βγουν οι πελάτες, που λογικά σε υποχρεώνουν να το κάνεις. Και μένει εκεί.

Το κουτάκι θα το παίρνεις πάντα πίσω άδειο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
2  Ευχαριστούμε, GeorgeGr1983

Η κριτική γράφτηκε πριν από 4 εβδομάδες μέσω κινητής συσκευής

Το μαγαζί είναι σε ωραίο πεζόδρομο πάνω από τα Λαδάδικα. Μικρό με πίσω σκεπαστή αυλή, το όλο concept θυμίζει δεκαετία του 1960. Μουσική και διακοσμηση ανάλογη (Ελλάδα 1960). Φαγητό ιδιαίτερο και προσεγμένο. Μεγάλη λίστα κρασιών. Κάτι διαφορετικό από τα τετριμμένα. Το μόνο που δεν μας άρεσε ήταν τα καθίσματα (πολύ άβολα για τα γούστα μας) αλλά και πάλι αυτό είναι υποκειμενικό.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
1  Ευχαριστούμε, gerkots
Η κριτική γράφτηκε 14 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Μια από τις καλύτερες μου εμπειρίες σε φαγητό εξαιρετικός χώρος καλή εξυπηρέτηση μεγάλη γκάμα σε κρασιά ένα χώρος που σε γεμίζει ζεστασιά

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
1  Ευχαριστούμε, Foodjudger
Η κριτική γράφτηκε 29 Δεκεμβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Για να φάτε θα περιμένετε σίγουρα καμιά ώρα. Η εξυπηρέτηση πολύ αργή κ όταν τους το είπαμε αντί για ένα συγγνώμη επέμεναν ότι είναι το μόνο μαγαζί που τα φτιάχνουν εκείνη την ώρα που έχουμε πάει και δεν ξέρουμε γι' αυτό αργούν...... Το φαγητό πολύ μέτριο και θεωρώ ακριβό για αυτό που είναι.

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, corkost11
Η κριτική γράφτηκε 15 Δεκεμβρίου 2019

Μετά από μία ώρα και δεκαπέντε λεπτά , που δεν διεκπεραιώθηκε η παραγγελία μας μόνο που δεν μας έδειραν που τολμήσαμε να διαμαρτηρηθούμε. Μας φέρθηκαν προσβλητικά και όχι μόνο την παρέα μας, ακούσαμε ανάλογα παράπονα κι από διπλανά τραπέζια. Ότι προλάβαμε και δοκιμάσαμε από ορεκτικά πριν αποχωρήσουμε αγανακτισμένοι ήταν πολύ χαμηλής γευστικής αξίας

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Wander241683

Ακαδημία: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Ακαδημία: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!