Le Palace Art Hotel
Agoda.com
Astoria Hotel(Θεσσαλονίκη)
Agoda.com
  • Εστιατόριο
Grand Hotel Palace Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Δωρεάν στάθμευση
Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018

Πολύ κεντρικό σημείο και εύκολη πρόσβαση στο κέντρο της πόλης από το ξενοδοχείο. Δύσκολη όμως η πρόσβαση με το αυτοκίνητο ακόμη και για 5-λεπτη στάση για να βγάλουμε τις βαλίτσες.
Ισως θα επρεπε να υπάρχει μία θέση για τον σκοπό αυτό.
Το προσωπικο εξαιρετικά φιλικό. Το πρωινό ήταν φανταστικό.
Το συνιστούμε χωρίς δεύτερη σκέψη.
Ισως κάποια χρειάζεται ανακαίνηση σε ορισμένα πράγματα, η οποία έχει προγραμματιστεί σύμφωνα με πληροφορίες του ξενοδοχείου.

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, mtaratsas2003
Ο/η LePalace_ArtHotel, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Le Palace Art Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 2 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ επισκέπτη,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Le Palace Art Hotel για τη διαμονή σας στην Θεσσαλονίκη και για τον χρόνο που διαθέσατε να μας παραθέσετε τα υπέροχα σχόλια σας. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το Le Palace Art Hotel συνεργάζεται με δύο ιδιωτικούς χώρους στάθμευσης, το Parking ΚΑΡΑΒΑΝ ΣΑΡΑΪ και το Parking KINISSI εξασφαλίζοντας ειδικές τιμές για τους πελάτες του, με γνώμονα τη μεγαλύτερη ασφάλεια και την καλύτερη εξυπηρέτησή τους.
Ελπίζουμε να μας δώσετε την ευκαιρία να σας παρέχουμε ξανά τις υπηρεσίες μας σύντομα.

Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Το ξενοδοχείο βρίσκεται στο κέντρο, πάνω στον πιο εμπορικό δρομο της ποληςκαι δίπλα στην πλατεία Αριστοτελους. Πολυ καθαρό με εξαιρετικό και πλούσιο πρωινό! Το προσωπικό πολυ φιλικό και πρόθυμο! Άριστη επιλογή οταν εχεις μικρό παιδί. Σε εμάς ετοίμασαν ειδικό φαγητό για το μωρο, ακομα και φρουτοκρεμα! Πολυ καλη επιλογή... θα το επισκεφτούμε ξανα!

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018
Ευχαριστούμε, Μέλος του TripAdvisor
Ο/η LePalace_ArtHotel, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Le Palace Art Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 5 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητέ επισκέπτη,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Le Palace Art Hotel για τη διαμονή σας στην Θεσσαλονίκη και για τον χρόνο που διαθέσατε να μας παραθέσετε τα θερμά σχόλια σας. Χαιρόμαστε που μείνατε ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες μας και θα χαρούμε πολύ να σας καλωσορίσουμε και πάλι στο ξενοδοχείο μας.

Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2018

Άνετο δωμάτιο για ένα ζευγάρι και ένα παιδί 9 ετών.

Το ξενοδοχείο είναι μέσα στο κέντρο και έτσι είναι εύκολο να κινηθεί κάποιος στο κέντρο της πόλης.

Το πρωινό είναι πολύ καλό για την τιμή που πληρώσαμε.

Το προσωπικό είναι πολύ εξυπηρετικό

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, mihalis2018

Αγαπητέ κ. Μιχάλη,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Le Palace Art Hotel για τη διαμονή σας στην Θεσσαλονίκη και για τον χρόνο που διαθέσατε να μας παραθέσετε τα υπέροχα σχόλια σας. Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που μείνατε ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες μας και ελπίζουμε σύντομα να έχουμε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε ξανά.

Η κριτική γράφτηκε 12 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε στις γιορτές Χριστουγέννων ,πρώτη εντύπωση φθάνοντας αρνητική ,μπροστά από το ξενοδοχείο δεν υπήρχε ελεύθερος χώρος να παρκάρω & να ξεφορτωσω βαλίτσες ,γνωστό το πρόβλημα στη Θεσσαλονίκη ,το ξενοδοχείο δυστυχώς δεν διαθέτει ούτε μια θέση έστω για προσωρινή στάθμευση .Στα ενδότερα τώρα .εχουν γίνει προσπάθειες ανακαίνισης αλλά οι σκάλες παραμένουν χωρίς επένδυση βαμμένες με ένα μελαγχολικό γκρι χρώμα,μπαίνοντας στο δωμάτιο συνεχίζεται το αρνητικό mood,είχαμε ζητήσει 4κλινο οικογενειακό & το 4 κρεβάτι ήταν ράντζο ,το 3 ήταν καναπές .Κατ’αλλα ήταν ζεστό δωμάτιο (η ρύθμιση γίνεται από τη reception).πρωινο συμπαθητικό & το προσωπικό ήταν ευγενικό με καλή διάθεση .Στα συν η τοποθεσία του.

Διαμονή: Ιανουάριος 2018
Ευχαριστούμε, Nikos T
Ο/η LePalace_ArtHotel, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Le Palace Art Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 16 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητέ κ.Νίκο,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Le Palace Art Hotel για τη διαμονή σας στην Θεσσαλονίκη και για τον χρόνο που διαθέσατε να μας παραθέσετε τις παρατηρήσεις σας. Λαμβάνουμε σοβαρά υπόψη όλα τα σχόλια των επισκεπτών μας για να βελτιώνουμε συνεχώς τις υπηρεσίες που παρέχουμε. Ωστόσο, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι κανένα ξενοδοχείο επί της οδού Τσιμισκή δεν διαθέτει δικό του πάρκινγκ λόγω της αυστηρής νομοθεσίας και της εμπορικότητας του δρόμου. Προσωρινά και για 5' όλοι οι επισκέπτες μας σταθμεύουν για επιβίβαση και αποβίβαση και λυπούμαστε πολύ που λόγω του κυκλοφοριακού προβλήματος σας παρουσιάστηκε τέτοια δυσκολία. Όσον αφορά τα δωμάτια μας, τα οικογενειακά δωμάτια είναι και τα μεγαλύτερα στο ξενοδοχείο μας (30τμ.), τα οποία διαθέτουν καναπέ-κρεβάτι της πρωτοπόρου εταιρίας Coco-mat, έτσι ώστε να παρέχουμε στους επισκέπτες μας προηγμένα συστήματα ύπνου και extra bed υψηλής ποιότητας για το τέταρτο άτομο που ενδείκνυται να είναι παιδί.
Ελπίζουμε να μας δώσετε την ευκαιρία να σας παρέχουμε ξανά τις υπηρεσίες μας στο μέλλον και ίσως σε μια μη εορταστική περίοδο όπου το κέντρο της πόλης θα βρίσκεται σε φυσιολογικούς ρυθμούς.
Είμαστε πάντα στη διάθεση σας για οτιδήποτε χρειαστείτε.

Η κριτική γράφτηκε 11 Ιανουαρίου 2018

Το ξενοδοχείο είναι στην καρδιά της Θεσσαλονίκης, αρκετά ήσυχο και περιποιημένο. Το προσωπικό ευγενέστατο και πολύ εξυπηρετικό. Όμως χρειάζεται οπωσδήποτε μια ανανέωση. Τα στρώματα είναι μεν καλά, όμως τα σεντόνια, οι μαξιλαροθήκες και οι παπλωματοθήκες παμπάλαια. Οι δε πετσέτες απελπιστικά παλιές, και όλα λίγο γαριασμένα. Το δωμάτιο και το μπάνιο ήταν πολύ άνετα και καθαρά, όμως στην ντουζιέρα υπήρχαν σημεία με μούχλα και η κουρτίνα της ντουζιέρας θα πρέπει να καταργηθεί - δεν χρησιμοποιείται κουρτίνα στα καλά ξενοδοχεία εδώ και πολλά χρόνια - γιατί είναι εστία για μύκητες. Σε γενικές γραμμές μείναμε ευχαριστημένοι, χρειάζεται μερικές βελτιώσεις και θα είναι μια χαρά.

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Οινώ Π
Ο/η LePalace_ArtHotel, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Le Palace Art Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 15 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητή κ. Οινώ,
Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Le Palace Art Hotel για τη διαμονή σας στη Θεσσαλονίκη και για τον χρόνο που διαθέσατε να μας παραθέσετε τα σχόλια σας. Θέλουμε να σας διαβεβαιώσουμε πως λαμβάνουμε σοβαρά υπόψη τις παρατηρήσεις σας και πως άμεσα προβαίνουμε σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες με σκοπό την συνεχή ανακαίνιση των χώρων μας.
Όλες οι υπηρεσίες μας προσφέρονται στο διατηρητέο κτίριο που αποτελεί ένα εξαιρετικό δείγμα νεοκλασικής αρχιτεκτονικής, στο οποίο ήδη από πέρυσι έχει ξεκινήσει τμηματικά πλήρης ανακαίνιση των εσωτερικών χώρων(έχει ήδη ολοκληρωθεί το εστιατόριο και οι σκάλες) καθώς και η ανανέωση των παροχών μας όπου κρίνεται απαραίτητο.
Σας ευχαριστούμε πολύ.