Makedonia Palace
Electra Palace Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Πισίνα
Capsis Hotel Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Egnatia Hotel(Θεσσαλονίκη)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
  • Υπηρεσία δωματίου
The Met Hotel(Θεσσαλονίκη)
Astoria Hotel(Θεσσαλονίκη)
  • Εστιατόριο
Hotel El Greco Superior(Θεσσαλονίκη)
Priceline
Andromeda Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Εστιατόριο
Grand Hotel Palace Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Δωρεάν στάθμευση
Daios Luxury Living(Θεσσαλονίκη)
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018

Ενα ξενοδοχείο που κοσμεί την πόλη και αποτελεί και σημείο αναφοράς.
Ξεκινώντας:
-Θέση, θεα..μοναδική πάνω στην εξαιρετική παραλία της Θεσσαλονίκης.
-Εξαιρετικό room service, πρωινό, φαγητό και ανέσεις.Κλιματισμός, wifi, ανελκυστήρες ..τα πάντα.Ακόμη και η εξπυρετηση εισόδου και το parking.
-Μετά την πρόσφατη ανακαίνιση εχει γινει ακόμη καλύτερο,
Ισως τα δωμάτια θα επρεπε να ειναι λίγο μεγαλύτερα!!

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, George S
Ο/η AS_General_Manager, Γενικός Διευθυντής του Makedonia Palace, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 2 Απριλίου 2018

Αγαπητέ George S,

Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Makedonia Palace για την πρόσφατη διαμονή σας στην πόλη της Θεσσαλονίκης καθώς και για τον χρόνο που αφιερώσατε για την κοινοποίηση των σχολίων σας.

Ελπίζουμε ότι είχατε την ευκαιρία να γνωρίσετε τους ανανεωμένους χώρους και υπηρεσίες μας και να απολαύσατε τη διαμονή σας σε ένα από τα πλήρως ανακαινισμένα δωμάτια του ξενοδοχείου.

Είναι χαρά μας να διαβάζουμε τα θετικά σας σχόλια για το ξενοδοχείο μας και χαιρόμαστε που απολαύσατε την συνολική σας διαμονή κοντά μας.

Ήταν ιδιαίτερη χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε στους χώρους μας και ευελπιστούμε να σας υποδεχτούμε και πάλι σύντομα στο Makedonia Palace.

Η κριτική γράφτηκε 1 Μαρτίου 2018

Στα μέσα του Φεβρουαρίου επισκέφθηκα το Macedonia Palace, πρώτη φορά μετά την ανακαίνιση και την νέα του διοίκηση. Όπως πάντα αποτελεί ένα από τα καλύτερα ξενοδοχεία της Ελλάδας. Σε νέο πιό μοντέρνο στύλ, διατηρεί την αρχοντιά του, το ευγενικό προσωπικό και φυσικά την ωραία μεσογειακή του κουζίνα. Το πρωινό είναι εξαιρετικό και παρόλο που ένα πρωί καθυστέρησα να κατεβώ, οι σερβιτόροι με περιποιήθηκαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Η θέα του Θερμαϊκού είναι το μεγάλο αβαντάζ του ξενοδοχείου. Οι τιμές λιγάκι τσιμπιμένες, αλλά η διαφορά από άλλα ξενοδοχεία, καλύπτεται από τις προσφορές και το περιβάλλον.

Συμβουλή: Φυσικά τα δωμάτια που βλέπουν προς την θάλασσα είναι ακριβότερα, αλλά η θέα είναι μοναδική
  • Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι σόλο
Ευχαριστούμε, Harris Z

Αγαπητή Harris Z,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το Makedonia Palace για την πρόσφατη διαμονή σας στην πόλη της Θεσσαλονίκης.

Eκτιμούμε ιδιαίτερα το χρόνο που αφιερώσατε για να κοινοποιήσετε τα σχόλιά σας και χαιρόμαστε που απολαύσατε τους ανακαινισμένους μας χώρους, την μεσογειακή κουζίνα καθώς και την εξυπηρέτηση από το ευγενικό μας προσωπικό.

Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Συνηθως πηγαινουμε ανημερα Χριςτουγεννα και την ημερα του Πασχα για τους υπεροχους μπουφεδες που διοργανωνει! Μπορω να πω οτι συνεχως εξελισονται προς το καλθτερο και ειδικα φετος το Δεκεμβριο μετα την ανακαινιση που εκαναν σε ολο το ξεναδοχειο ειναι the place to be για τετοιες γιορτινες ημερες. Θεωρω οτι βελτιωσανε και παρα πολυ τη κουζινα τους την οποια σου δινουν τη δυνατοτητα να βλεπεις την ωρα που διαλεγεις το πιατο σου απο τον μπουφε, πολυ καλη εμπειρια σιγουρα!!! Φετος τα Χριστουγεννα ηταν πολυ πιο αναβαθμισμενα ολα τα πιατα που προσεφερε ο μπουφες! Σου παρεχει υπεροχη θεα και η εμπειρια που σου δινει η διακοσμηση σου απογειωνουν την εμπειρια ειδικα για τις γιορτινες αυτες ημερες!

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Emmanuel S

Αγαπητέ Emmanuel S,

Αρχικά σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το Makedonia Palace τις γιορτινές μέρες των Χριστουγέννων καθώς επίσης και για τον χρόνο που διαθέσατε για την κοινοποίηση των σχολίων σας.

Ελπίζουμε ότι είχατε την ευκαιρία να γνωρίσετε τους ανανεωμένους χώρους και υπηρεσίες που προσφέρει το ανανεωμένο Makedonia Palace.

Xαιρόμαστε ιδιαίτερα που είχατε μια συνολική θετική εμπειρία. Είναι χαρά μας να διαβάζουμε τα θετικά σας σχόλια για την ανακαίνιση, τους υπέροχους μπουφέδες που συνεχώς εξελίσσουμε, την υπέροχη θέα και φυσικά την διακόσμηση που είχαμε επιμεληθεί για τις γιορτινές μέρες.

Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018

Οικογενειακή απόδραση «εντός πόλης» σε δυο executive, sea view δίκλινα δωμάτια. Εξαιρετική διαμονή. Ασυναγώνιστη τοποθεσια. Μακραν η καλύτερη θεα της πόλης. Μετα την ανακαίνιση πολυ «φρέσκια», ανάλαφρη εικόνα. Διακριτικό κι ευγενικό προσωπικό. Προλάβαμε ένα δείπνο στο Thalassa, με τα συν του (πολυ Καλη εξυπηρέτηση, διακριτικό περιβάλλον) και τα πλην (μέτριο το φαγητο, αλλα αυτο ειναι υποκειμενικό). Παρα πολυ καλές οι υπηρεσίες spa (συστήνεται ανεπιφύλακτα). Συνολικά μια παρα πολυ θετική εμπειρία.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Dimos D

Αγαπητέ Dimos D,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το Makedonia Palace για την πρόσφατη οικογενειακή διαμονή σας.

Eκτιμούμε ιδιαίτερα το χρόνο που αφιερώσατε για να κοινοποιήσετε τα σχόλιά σας και χαιρόμαστε που είχατε μια συνολική θετική οικογενειακή εμπειρία. Είναι χαρά μας να διαβάζουμε τα θετικά σας σχόλια για το ξενοδοχείο μας, το διακριτικό και ευγενικό προσωπικό μας καθώς και τις πάρα πολύ καλές υπηρεσίες του spa.

Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2018

Το ξενοδοχείο αποκτά και πάλι την παλιά του αίγλη μετά την πρόσφατη ανακαίνιση. Είναι περιποιημένο και καθαρό με σταθερές αξίες τη μοναδική θέα στον Θερμαϊκό, το ευγενέστατο προσωπικό και την εύκολη πρόσβαση στο κέντρο και την παραλία της πόλης..

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Asim G

Αγαπητέ Asim G,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το Makedonia Palace για την πρόσφατη διαμονή σας.

Eκτιμούμε ιδιαίτερα το χρόνο που αφιερώσατε για να κοινοποιήσετε τα σχόλιά σας και χαιρόμαστε που απολαύσατε το περιποιημένο και καθαρό ξενοδοχείο μας, την μοναδική θέα στον Θερμαϊκό καθώς και το ευγενέστατο προσωπικό μας.