“Υπέροχη Διαμονή !!!!!!!!!!!!!!”

Οι καλύτερες τιμές για -
Άφιξη ηη/μμ/εεεε Αναχώρηση ηη/μμ/εεεε
Οι τιμές είναι για 1 δωμάτιο, 2 ενήλικες
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
και 8 ακόμη ιστότοποι!
Makedonia Palace
Η κριτική γράφτηκε 14 Νοεμβρίου 2017

Πολύ ευγενικό και φιλικό προσωπικό, η πιο σημαντική υπηρεσία στην βιομηχανία του τουρισμού .
Ανανεωμένο πλήρως ,Πολύ ωραία δωμάτια , όμορφοι οι χώροι εισόδου καθώς και εξαιρετικό πρωινό .
Μας φιλοξένησε με την οικογένεια μου το τριήμερο της 28ης Οκτωβρίου σε δύο υπέροχα δωμάτια με εσωτερική πόρτα , Μεγάλο Μπράβο σε όλους ,

• Διαμονή: Οκτώβριος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, DimitrisKotrotsios
Ο/η AP_Marketing_Manager, Γενικός Διευθυντής του Makedonia Palace, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 3 Δεκεμβρίου 2017

Αγαπητέ πελάτη,

Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Makedonia Palace για την πρόσφατη διαμονή σας στην πόλη της Θεσσαλονίκης.

Eκτιμούμε ιδιαίτερα το χρόνο που αφιερώσατε για να κοινοποιήσετε τα σχόλιά σας και χαιρόμαστε που απολαύσατε τους ανανεομένους μας χώρους, τα δωμάτια μας, το εξαιρετικό πρωινό και φυσικά το πολύ ευγενικό και φιλικό προσωπικό μας.

Αλκιβιάδης Σωτηρίου
General Manager

Η κριτική γράφτηκε 14 Νοεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικο ξενοδοχειο απο καθε αποψη:τοποθεσια στρατηγικη,προσωπικο ευγενεστατο και προθυμο να εξυπηρετησει κ να πραγματοποιησει οποιαδηποτε επιθυμια ή αναγκη.Το πρωινο χαρμα οφθαλμων κ γευσης,το ιδιο ισχυει κ για το μεσημεριανο κ το δειπνο.Ο σεφ Ευαγγελου μεγαλουργει!!Και τα δωματια ομως δεν υστερουν,πεντακαθαρα ,ησυχα και ευχαριστα να μενεις!Συνιστουμε το Μakedonia Palace ανεπιφυλακτα!

Διαμονή: Νοέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Dimitra S

Αγαπητέ πελάτη,

Eκτιμούμε ιδιαίτερα το χρόνο που αφιερώσατε για να κοινοποιήσετε τα σχόλιά σας και ειναι μεγάλη χαρά για όλους εμάς να διαβάζουμε οτι απολαύσατε την διαμονή σας και τις προσφερόμενες υπηρεσίες μας, τα πεντακάθαρα δωμάτια μας, την τοποθεσία μας, το φαγητό του ξενοδοχείου μας υπο την καθοδήγηση του βραβευμένου μας σεφ κύριου Ευαγγέλου και φυσικά το ευγενέστατο προσωπικό μας.

Αλκιβιάδης Σωτηρίου
General Manager

Η κριτική γράφτηκε 9 Νοεμβρίου 2017

Minimal...ζεστό και φιλόξενο. Μετά την ανακαίνιση αναδείχθηκε ακόμα περισσότερο όλο το πακέτο..
Αξίζει το ξενοδοχείο, η τοποθεσία αλλά και το εστιατόριο..
Ένα spa λείπει να συμπληρώσει την όλη εικόνα του..

Συμβουλή: Οι γωνιακές σουίτες αξίζουν. Υπέροχη θεά, σε ψηλότερο όροφο..
Δείτε περισσότερες συμβουλές για δωμάτια
  • Διαμονή: Σεπτέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Κάλλια Κ
Ο/η AP_Marketing_Manager, General Manager του Makedonia Palace, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 10 Νοεμβρίου 2017

Αγαπητέ πελάτη, Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Makedonia Palace για την πρόσφατη διαμονή σας στην πόλη της Θεσσαλονίκης. Ελπίζουμε ότι είχατε την ευκαιρία να γνωρίσετε τους ανανεωμένους χώρους και υπηρεσίες μας και να απολαύσατε τη διαμονή σας σε ένα από τα πλήρως ανακαινισμένα δωμάτια του ξενοδοχείου. Eκτιμούμε ιδιαίτερα το χρόνο που αφιερώσατε για να κοινοποιήσετε τα σχόλιά σας και χαιρόμαστε που απολαύσατε τους ανακαινισμένους μας χώρους, το εστιατόριο αλλά και την μοναδική τοποθεσία. Ήταν ιδιαίτερη χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε στους χώρους μας και ευελπιστούμε να σας υποδεχτούμε και πάλι σύντομα στο Makedonia Palace. Με εκτίμηση, Αλκιβιάδης Σωτηρίου General Manager

Η κριτική γράφτηκε 8 Νοεμβρίου 2017

Μετα την ανακαινιση του το ξενοδοχειο εμβλημα για την συμπρωτευουσα απεκτησε minimal πλην ομως πολυτελη αισθητικη που σε κανει να εξοικιωθεις αμεσως με το περιβαλλον.Ανετο parking, ιδανικη τοποθεσια μπροστα στην παραλια που οργανωθηκε τοσο ωραια με ποδηλατοδρομο,χωρους αναψυχης και περπατηματος.Υπερπλουσιο πρωινο,ευγενεστατο προσωπικο,ανετοι και πολυ ομορφοι κοινοχρηστοι χωροι. Τηλεοραση με συνδρομητικα καναλια,που δεν βρισκεις ευκολα σε ξενοδοχεια.Εξαιρετικο!

Συμβουλή: Εξαρταται απο το βαλαντιο του καθενος....
Δείτε περισσότερες συμβουλές για δωμάτια
  • Διαμονή: Οκτώβριος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, nilefka
Ο/η AP_Marketing_Manager, General Manager του Makedonia Palace, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 9 Νοεμβρίου 2017

Αγαπητέ πελάτη, Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Makedonia Palace για την πρόσφατη διαμονή σας στην πόλη της Θεσσαλονίκης. Ελπίζουμε ότι είχατε την ευκαιρία να γνωρίσετε τους ανανεωμένους χώρους και υπηρεσίες μας και να απολαύσατε τη διαμονή σας σε ένα από τα πλήρως ανακαινισμένα δωμάτια του ξενοδοχείου. Eκτιμούμε ιδιαίτερα το χρόνο που αφιερώσατε για να κοινοποιήσετε τα σχόλιά σας και χαιρόμαστε πολύ που απολαύσατε τους ανακαινισμένους μας χώρους, το ευγενικό προσωπικό και φυσικά το πλούσιο πρωινό. Ήταν ιδιαίτερη χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε στους χώρους μας και ευελπιστούμε να σας υποδεχτούμε και πάλι σύντομα στο Makedonia Palace. Με εκτίμηση, Αλκιβιάδης Σωτηρίου General Manager

Η κριτική γράφτηκε 8 Νοεμβρίου 2017

Έχω την τύχη να επισκέπτομαι τακτικά αυτό το δεσποτικό ξενοδοχείο .Είναι σημείο κατατεθέν της Θεσσαλονίκης και ιδίως με την πρόσφατη ανακαίνιση μπορεί να θεωρηθεί χωρίς δισταγμό,στολίδι αυτού του τόπου. Καταπληκτικά τα νέα μοντέρνου σχεδιασμού δωμάτια,καθώς και ένα εντυπωσιακό καθιστικό στο lobby που σε καθηλώνει.

• Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, Dimitris_LD

Αγαπητέ πελάτη, Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Makedonia Palace για την πρόσφατη διαμονή σας στην πόλη της Θεσσαλονίκης. Ελπίζουμε ότι είχατε την ευκαιρία να γνωρίσετε τους ανανεωμένους χώρους και υπηρεσίες μας και να απολαύσατε τη διαμονή σας σε ένα από τα πλήρως ανακαινισμένα δωμάτια του ξενοδοχείου. Eκτιμούμε ιδιαίτερα το χρόνο που αφιερώσατε για να κοινοποιήσετε τα σχόλιά σας και χαιρόμαστε που απολαύσατε τη νέα διακόσμηση των χώρων και φυσικά το πλούσιο πρωινό. Ήταν ιδιαίτερη χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε στους χώρους μας και ευελπιστούμε να σας υποδεχτούμε και πάλι σύντομα στο Makedonia Palace. Με εκτίμηση, Αλκιβιάδης Σωτηρίου General Manager

Ξενοδοχεία που επίσης μπορεί να σας αρέσουν...
Θεσσαλονίκη: Οι ταξιδιώτες είδαν επίσης αυτά τα ξενοδοχεία
1,9 χλμ μακριά
Grand Hotel Palace Thessaloniki
Νο 10 από 58 για: Θεσσαλονίκη
592 κριτικές
Προβολή τιμών

Makedonia Palace: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Πρόσθετες πληροφορίες για το Makedonia Palace

Διεύθυνση: Λεωφόρος Μεγάλου Αλεξάνδρου 2, Θεσσαλονίκη 546 40, Ελλάδα
Περιοχή: Ελλάδα > Μακεδονία > Περιοχή Θεσσαλονίκης > Θεσσαλονίκη
Παροχές:
Μπαρ/Σαλόνι Επιχειρηματικό κέντρο με πρόσβαση στο Ίντερνετ Γυμναστήριο/Αίθουσα άσκησης Δωρεάν Ίντερνετ υψηλής ταχύτητας (WiFi) Δωρεάν στάθμευση Εστιατόριο Υπηρεσία δωματίου Σουίτες Πισίνα Πρόσβαση-αναπηρικό καρότσι
Στυλ ξενοδοχείου:
Νο 4 στα Πολυτελή ξενοδοχεία για: Θεσσαλονίκη
Νο 4 στα Ξενοδοχεία για επαγγελματικά ταξίδια για: Θεσσαλονίκη
Νο 5 στα Ρομαντικά ξενοδοχεία για: Θεσσαλονίκη
Νο 9 στα Οικογενειακά ξενοδοχεία για: Θεσσαλονίκη
Εύρος Τιμών: 129 € - 370 € (Βάσει των μέσων τιμών για ένα Στάνταρ δωμάτιο)
Κατηγορία Ξενοδοχείου:5 αστέρων — Makedonia Palace 5*
Αριθμός δωματίων: 283
Επίσημη περιγραφή (παρέχεται από το ξενοδοχείο):
Makedonia Palace: κάτι παραπάνω απο ένα πολυτελές ξενοδοχείο… ένα σημείο αναφοράς. Τι κάνει ένα πολυτελές ξενοδοχείο να ξεχωρίζει πραγματικά; Το Makedonia Palace με τα 283 δωμάτια και σουίτες του επαναπροσδιορίζει την έννοια της πολυτελούς διαμονής, ξεχωρίζοντας για τη “στρατηγική” θέση του. Ακριβώς μπροστά, η αναδιαμορφωμένη παραλία της Θεσσαλονίκης με την απεριόριστη θέα της θάλασσας γίνεται ο ιδανικός προορισμός για μια απογευματινή βόλτα. Λίγα βήματα πιο πέρα, δεσπόζει το σημαντικότερο μνημείο και σήμα κατατεθέν της πόλης, ο Λευκός Πύργος. Και μόλις πέντε λεπτά με τα πόδια, το κέντρο της Θεσσαλονίκης σας καλεί να ανακαλύψετε την κάθε γωνιά του. Ένας πραγματικός παράδεισος εκεί που χτυπάει η καρδιά της πόλης. Ζήστε στο πολυτελές ξενοδοχείο της Θεσσαλονίκης Makedonia Palace την εμπειρία της φιλοξενίας με το πιο εγκάρδιο «Καλώς ήρθατε»! Το Makedonia Palace,γυρίζει σελίδα στην ιστορία του! Από τις 15 Απριλίου και μέχρι το τέλος Μαΐου αναβαθμίζονται τα δωμάτια του 8ου ορόφου και εν συνεχεία θα ακολουθήσουν ο 6ος και ο 7ος όροφος, κατά τη διάρκεια του Ιουλίου και του Αυγούστου. Στόχος μας είναι να σας προσφέρουμε μια κορυφαία εμπειρία διαμονής στις μελλοντικές σας επισκέψεις! ... περισσότερα   Λιγότερα
Επιλογές κράτησης:
Το TripAdvisor είναι περήφανο που συνεργάζεται με: Booking.com, Expedia, 5viajes2012 S.L. και HotelsClick. Αυτό σας δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιείτε τις κρατήσεις σας στο Makedonia Palace με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Βοηθούμε εκατομμύρια ταξιδιώτες κάθε μήνα να βρουν το ιδανικό ξενοδοχείο για τις διακοπές τους και τα επαγγελματικά ταξίδια τους, πάντα με τις καλύτερες προσφορές και μειωμένες τιμές.
Επίσης γνωστό ως:
Makedonia Palace - Classical Hotel Thessaloniki
Hotel Makedonia Palace Classical
Macedonia Palace

Αυτή είναι η καταχώρισή σας στο TripAdvisor;