Hotel Olympia
  • Δωρεάν στάθμευση
Electra Palace Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
Orbitz.com
  • Πισίνα
Hotel El Greco Superior(Θεσσαλονίκη)
Tourist Hotel(Θεσσαλονίκη)
Capsis Hotel Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Egnatia Hotel(Θεσσαλονίκη)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
  • Υπηρεσία δωματίου
Andromeda Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Εστιατόριο
The Met Hotel(Θεσσαλονίκη)
HotelsClick
Holiday Inn Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Εστιατόριο
Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικό ξενοδοχείο, καθαρό και πολύ ευγενικές καθαρίστριες. Το βραδινό φαγητό δεν είναι ιδιαίτερο, 3-4 επιλογές αλλά για την τιμή είναι πολύ καλά. Το πρωινό ωστόσο είναι πλούσιο και απολαυστικό. Ιδίως οι τοπικές λιχουδιές που προσφέρονται (μπουγάτσα με τυρί ή κρέμα, κουλούρι Θεσσαλονίκης) μας ενθουσίασαν διότι δεν χρειάστηκε να τρέχουμε σε όλη την πόλη να τα δοκιμάσουμε. Ευχαριστούμε για την ευχάριστη εβδομάδα που περάσαμε στο ξενοδοχείο σας!

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, ppnkls
Ο/η HOThessaloniki, Γενικός Διευθυντής του Hotel Olympia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 11 Απριλίου 2018

Αγαπητέ Πελάτη,

Σας ευχαριστούμε πολύ που επιλέξατε να μείνετε στο ξενοδοχείο μας για την εκδρομή σας και που διαθέσατε χρόνο για αυτή την εξαιρετική κριτική.
Τα λόγια σας μας δίνουν δύναμη να συνεχίζουμε να παρέχουμε σωστές υπηρεσίες και διαρκώς να βελτιωνόμαστε. Το βραδινό σας σε μπουφέ φροντίζουμε να έχει πάντα αρκετές επιλογές σε κρύα και ζεστά πιάτα.

Σας ευχαριστούμε κι εμείς πάλι και θα χαρούμε να σας δούμε σύντομα κοντά μας.

Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2018

Το ξενοδοχειο αυτο βρίσκεται κεντρικά και απο κέντρα ειναι πολύ καθαρό πολύ καλο πρωινο.Το προσωπικο του εξαιρετικο τα δωμάτια του ήσυχα κ με καλα επιπλα στρώματα κλπ ´´εχει κοντα αρκετα εστιατορια αλλά κ το δικό του εστιατοριο ειναι πολύ καλο

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018
Ευχαριστούμε, Maria P
Ο/η HOThessaloniki, General Manager του Hotel Olympia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Απριλίου 2018

Αγαπητή Πελάτισσα,

Σας ευχαριστούμε πολύ για την επιλογή διαμονής και για την εξαιρετική σας κριτική για εμάς.
Τα καλά σας λόγια μας κινητροποιούν να παρέχουμε όσο το δυνατόν καλύτερες υπηρεσίες και να βελτιωνομαστε.
Σας ευχαριστούμε και πάλι για το θετικό feedback και σας αναμένουμε σύντομα!

Η κριτική γράφτηκε 25 Ιανουαρίου 2018

Έμεινα δυο μέρες στο ξενοδοχείο ΟΛΥΜΠΙΑ τον Ιανουάριο του 2018 και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από την διεύθυνση και το προσωπικό. Η καθαριότητα, η θέρμανση η φιλοξενία και το πρωινό ήταν άψογα. Η τοποθεσία του είναι κοντά στο κέντρο και δεν χρειάστηκα μέσα μεταφοράς. Το συνιστώ σε όλους.

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Simisakogiorgis M
Ο/η HOThessaloniki, General Manager του Hotel Olympia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 29 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητέ Πελάτη,

Σας ευχαριστούμε πολύ τόσο για την επιλογή διαμονής σας στην Θεσσαλονίκη όσο και για την καλή κριτική σας!
Με λίγα λόγια περιγράφετε απόλυτα την προσπάθειά μας καθώς είμαστε ένα οικογενειακό ξενοδοχείο, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, πρόσφατα ανακαινισμένο, με προσιτές τιμές και value for money υπηρεσίες.
Τα καλά σας λόγια μας δίνουν δύναμη να συνεχίζουμε και διαρκώς να βελτιωνόμαστε και για αυτό σας ευχαριστούμε πολύ! Παραμένουμε στην διάθεσή σας κι ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σύντομα.

Dear Guest,

Thank you very much not only for choosing Hotel Olympia for your stay, but also for your very kind words!
In a few words you are describing our effort, as we are a family-run hotel in the centre of Thessaloniki, recently refurbished with affordable rates and value for money facilities and services.
Your positive feedback empowers us to further improve and we thank you very much for it. We remain at your disposal and we hope to see you again soon.

Kind regards

Evelyn Christopoulou
General Manager

Η κριτική γράφτηκε 20 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφτηκα το ξενοδοχείο μαζί με τον σύζυγο μου, αρχικά να αναφέρω ότι το μόνο καλό ήταν η κυρια στη ρεσεψιόν που δούλευε πρωί με τα κοντά μαλλιά , η άλλη η κοπέλα που δούλευε βράδυ ήταν αγενης ,επισης δεν έχει πάρκινγκ βασικό για ένα ξενοδοχείο που βρίσκεται στο κέντρο της πόλης και το δωμάτιο πολύ μικρό πάνω στη γωνία ακριβώς .. ΧΑΛΙΑ!!!Δεν θα επισκεφτώ ποτέ ξανά το συγκεκριμένο ξενοδοχείο

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
2  Ευχαριστούμε, anastasiarho
Ο/η HOThessaloniki, General Manager του Hotel Olympia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 23 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητή Πελάτισσα,

Σας ευχαριστούμε για την επίσκεψή σας και για την κριτική σας, η οποία εάν και πολύ κακή και κακογραμμένη, εμάς μας δίνει πάντα την ευκαιρία να βελτιώνουμε την παροχή υπηρεσιών μας.
Το Hotel Olympia είναι ένα "οικογενειακό" τριών αστέρων ξενοδοχείο πρόσφατα αναικαινισμένο και όπως πολύ σωστά λέτε, στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, μόλις 7' με τα πόδια από την πλατεία Αριστοτέλους. Δεν αποκρύπτουμε από κανένα μέσο διαφήμισης ή πώλησης ότι τα standard δωμάτια μας είναι μεταξύ 16 και 20 τ.μ. και ότι το ξενοδοχείο έχει προς ΔΩΡΕΑΝ διάθεση των πελατών του δεκαπέντε (15) διαγραμμισμένες θέσεις παρακαρίσματος - να σημειώσω ότι άλλα ξενοδοχεία του κέντρου δεν έχουν ούτε χώρο προσωρινής σταθμευσής. Βέβαια με 97 δωμάτια, οι 15 θέσεις είναι πολύ λίγες και δίνονται με την λογική του "first come, first serve". Με καλή διάθεση πάντα βρίσκουμε λύση... Επίσης υπάρχει συνεργαζόμενο garage το οποίο στους πελάτες μας χρεώνει 9€ για όλο το 24ωρο!!!
Τέλος αναφορικά με το προσωπικό της Reception, θα γίνουν οι απαραίτητες συστάσεις. Ευχαριστούμε και πάλι για το feedback.
Λυπάμαι πολύ που η εμπειρία σας στο ξενοδοχείο μας δεν ήταν ευχάριστη. Παραμένουμε στην διάθεσή σας.

Έβελυν Χριστοπουλου

Η κριτική γράφτηκε 5 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Έκλεισα 2 δωμάτια τηλεφωνικός ... η Νατάσα στη ρεσεψιόν μας υποδέχτηκε με ένα πλατύ χαμόγελο
Παρόλο που φτάσαμε νωρίτερα το ένα δωμάτιο ήταν έτοιμο μέσα σε 15 λεπτά ετοιμάστηκε και το άλλο ολα ήταν τέλεια τα δωμάτια ήταν πολύ ζεστά όμορφα και πεντακάθαρα
Το πρωινό πλούσιο !!! Το ξενοδοχείο βρίσκεται περίπου στα 10 λεπτά με τα ποδια από το λευκό πύργο νομίζω ότι ήταν εξαιρετική επιλογή χωρίς το θόρυβο του κέντρου μας άρεσε πάρα πολύ σίγουρα όταν ξαναβρεθούμε Θεσσαλονίκη θα το προτιμήσουμε ξανα!!!!

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, niki_makis

Αγαπητή Πελάτισσα,

Σας ευχαριστούμε κατ'αρχήν για την επιλογή της διαμονής σας στην Θεσσαλονίκη και για τα εξαιρετικά καλά σας λόγια κατά δεύτερον!
Δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο από έναν πελάτη που μένει ευχαριστημένος και επιπλέον δημοσιοποιεί την άποψή του.
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που μείνατε απολυτα ικανοποιημένη από την κεντρική μας τοποθεσία και τις παρεχόμενες υπηρεσίες σε ένα ανακαινισμένο ξενοδοχείο.
Ευχαριστούμε και πάλι και σας περιμένουμε το συντομότερο!