“Δεν διευκρινίζεται για τι όνειρα μιλάμε! Διότι υπάρχουν και εφιάλτες!!”
Κριτική για: Odos Oneiron

Odos Oneiron
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018

Στα συγκεκριμένα μαγαζιά δεν πας για την κουζίνα. Αυτό είναι δεδομένο και γνωστό. Σε κάθε περίπτωση το μοσχαράκι ψητό θα μπορούσε να είναι λιγότερο λαστιχωτό, το κρασί θα μπορούσε να πίνεται και να μη χρειασθεί να καταναλώσουμε σόδες με ίχνη κρασιού μέσα. Η μουσική που στην αρχή ήταν καλή μετά τις 12 έγινε κατάλληλη μόνο για όσους ακούνε σημερινά σκυλάδικα. Αυτά και με τις υγείες μας. Μιάς παρέας 40 ατόμων.

Ευχαριστούμε, Βασίλης Π

Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εκτός ότι μας επέβαλλαν τι να παραγγείλουμε (και καλά λόγω της ζωντανής μουσικής), ήταν ακριβό , απεριποιητα τραπέζια και βρώμικα, με ξανά ζεσταμένο φαΐ και από τα 40 άτομα που βρίσκονταν στο μαγαζί την ώρα που μπήκαμε (12 πάρα), τα 30 ήταν γνωστοί των τραγουδιστών (υποθεσαμε ότι ήρθαν για "υποστήριξη") και μετά από ένα δεκάλεπτο - τέταρτο έφυγαν όλοι και μείναμε 10 άτομα!! Ωραία φωνή της τραγουδιστριας ωστόσο! Και φυσικά δε μπορούσα να μη γελάσω όταν είδα το "5€ το λάδι" και αντίστοιχη τιμή ξιδιου!! Δε το συνιστώ!!

Ευχαριστούμε, Elisavet K
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίο όνομα πιασάρικο αλλά μέχρις εκεί..
Σε καμία περίπτωση αντάξιο των προσδοκιών, κακό φαΐ,κακό σέρβις!! Μόνο και μόνο για μια ποικιλία για 4 άτομα και 1κιλο κρασί πληρώσαμε 50 ευρώ απλά τραγελαφικό!! Στην Εκάλη να πας στην Αθήνα λιγότερα θα δώσεις..το πιο άσχημο μαγαζί στα Λαδάδικα!!! Μόνο η κοκκινομάλλα τραγουδίστρια άξιζε

Ευχαριστούμε, Άρης Κ
Η κριτική γράφτηκε 5 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Απαίσιο μαγαζί, από πού να αρχίσω: α) φαγητό χάλια μόνο για τα σκυλιά. β)  το κρασί  για το νεροχύτη έκανε και όταν το είπαμε στον υπεύθυνο να μας φέρει άλλο μας λέει αυτό ήταν στην συμφωνία μας.γ) σέρβις περιμέναμε μια ώρα να μας φέρουν το κυρίως πιάτο μετά το ορεκτικό.δ) συμπεριφορά: η αγένεια στο φόρτε της ένας σερβιτόρος σέρβιρε μασουλόντας σαν γίδι.ε) τιμή. Κλέφτες παρά πολύ ακριβά για αυτά πού προσφέρει.στ) το μέρος καπνιστήριο και μάλιστα από ανηλίκους είχε γύρο στους 100 ίσος κ περισσότερα παιδιά προφανώς από κάποιο γυμνάσιο ή λυκείο που κάπνιζαν σχεδόν όλοι κ έπιναν όλοι αλκοόλ κάτι που απαγορεύεται από το νόμο. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα: μακριά από τέτοια τρογλη!

Ευχαριστούμε, Christos C
Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε 2 ατομα και περιμέναμε αλλά 4 . Είχαμε παραγγείλει για αρχή κρασί και δν μπορούσαμε να πάρουμε φαγητό γιατί δν μαζευόταν αρκετός ο λογαριασμός μας είπαν. Αφού μαζευτήκαμε και οι υπόλοιποι το κατάστημα απαιτούσε να παραγγείλουμε τουλάχιστον μια μερίδα ο καθένας ώστε να συμπληρωθεί το ποσό που αυτοί επιθυμούσαν. Πανάκριβο μαγαζι, κακη εξυπηρέτηση, κακη συμπεριφορά από τους υπαλλήλους. ΔΝ το συστήνω! Κρίμα φεύγοντας να έχουμε αυτή την ανάμνηση από τη Θεσσαλονίκη!

Ευχαριστούμε, Ελευθερία Α

Odos Oneiron: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Odos Oneiron: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!