Electra Palace Thessaloniki
Astoria Hotel(Θεσσαλονίκη)
  • Εστιατόριο
Capsis Hotel Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Colors Rooms & Apartments(Θεσσαλονίκη)
  • Δωρεάν WiFi
Hotel El Greco Superior(Θεσσαλονίκη)
Priceline
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Grand Hotel Palace Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Δωρεάν στάθμευση
Η κριτική γράφτηκε 12 Μαρτίου 2018

Η επίσκεψη μας στο ELECTRA περιορίστηκε στον χώρο του spa. Παρόλα αυτά ήταν μια εξαιρετικά χαλαρωτική εμπερία. Εξαιρετικό περιβάλλον, υπέροχη ατμόσφαιρα και ευγενέστατο προσωπικό. Επιλέξαμε ένα couple massage και τα κορίτσια του Aegeospa που μας εξυπηρέτησαν (η Αγγελική και η Μαρία) ήταν καταπληκτικές τόσο στο κομμάτι του massage, όσο και στην προθυμία να μας εξυπηρετήσουν.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Nana_P28
Ο/η Manager E, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Electra Palace Thessaloniki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 24 Μαρτίου 2018

Αγαπητή Nana_P28,

Ευχαριστούμε θερμά που επισκεφτήκατε τον χώρο SPA του Electra Palace Thessaloniki και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που είχατε μία εξαιρετική εμπειρία διαβάζοντας τα θετικά σας σχόλια, ιδιαιτέρως για το προσωπικό μας (με την Αγγελική και τη Μαρία), καθώς ο απόλυτος σκοπός μας είναι η κάθε διαμονή του επισκέπτη μας να είναι μοναδική.

Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας υποδεχτούμε και πάλι και σε άλλους χώρους του ξενοδοχείου μας!

Με φιλικούς χαιρετισμούς,

Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ειχα παει για καφε το πρωι με την παρέα μου, τιποτα το ιδιαίτερο. Πιο πολυ ο καφές μου αρεσε παρα η θέα,μιας και αυτος ηταν ο λογος επίσκεψις . Δεν βλεπεις και κατι. Υπάρχουν και καλύτερα . Μια φορα φτανει για να πας, ισα ίσα για την εμπειρία.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Κυβέλη Α

Αγαπητη Κυβέλη Α,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε ιδιαίτερα για τον χρόνο που διαθέσατε ώστε να καταθέσετε την άποψή σας μετά την επίσκεψη στο Roof Garden του ξενοδοχείου.
Μας προκαλούν ιδιαίτερη εντύπωση τα σχολια σας διότι η θέα από τον 7ο όροφο στην καρδια της πλατείας Αριστοτέλους χαρακτηρίζεται καθημερινά μοναδική και εξαιρετική, όπως προκύπτει από τα σχόλια της συντριπτικής πλειοψηφίας των επισκεπτών μας.Για την ακριβεια η βαθμολογία μας στο συγκεκριμένο πεδίο είναι άριστη!

Ελπίζουμε να έχουμε και άλλες ευκαιρίες στο μέλλον να σας καλωσορίσουμε ξανά κοντά μας!

Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σταθερή στο χρόνο και το χώρο αξία. Το ξενοδοχείο σύμβολο της πλατείας Αριστοτέλους. Μέσα στο πιο κεντρικό σημείο της πόλης σε απόσταση βολής από τα πάντα, δεν υπάρχει καλύτερη τοποθεσία. Η θέα από το δωμάτιο που βλέπει στη θάλασσα σου δίνει την αίσθηση μιας αλλης εποχής. Για αυτούς που θελουν να κινηθούν στο κεντρο με μια αίσθηση κομψότητας το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, laris_7
Ο/η Manager E, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Electra Palace Thessaloniki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ κύριε laris_7,

Ευχαριστούμε θερμά για την κριτική σας και την επιλογή σας να μείνετε μαζί μας.

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που η τοποθεσια μας αποδείχτηκε εξυπηρετική για εσάς και η θέα μας απολαυστική ώστε να σας προσφέρει στιγμές χαλάρωσης.
Δεδομένου ότι προτείνετε ανεπιφύλακτα το Electra Palace Thessaloniki θα ήταν πού σημαντικό για εμάς να επικοινωνήσετε μαζί μας και να αναφέρετε τους λόγους που σας απέτρεψαν από μία άριστη βαθμολόγηση. ( d.nikoli@electrahotels.gr)

Ελπίζουμε να είχατε μία όμορφη διαμονή στη Θεσσαλονίκη και ανυπομονούμε να σας φιλοξενήσουμε και πάλι.

Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018

Η επίσκεψή μου περιορίστηκε στο Roof Garden, όπου απόλαυσα καφέ και κουβεντούλα με τις φίλες, σε μια τοποθεσία όπου η θέα είναι συναρπαστική. Το βλέμμα ταξιδεύει στο Θερμαϊκό, τον οποίο έχει τη δυνατότητα να αγκαλιάσει ολόκληρο, όταν η ατμόσφαιρα είναι καθαρή, όπως το συγκεκριμένο απόγευμα. Αν είχαμε μάλιστα καταφέρει να βρούμε από την αρχή τραπέζι σε πιο ανοιχτό σημείο, η εμπειρία θα ήταν αξέχαστη. Φυσικά, μετακινηθήκαμε στην πρώτη ευκαιρία και τότε...βραδιαστήκαμε!
Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και οι τιμές πολύ προσιτές, αν φυσικά λάβουμε υπ' όψιν το γεγονός ότι η ποσότητα και η ποιότητα είναι ανάλογες.
Θα επαναληφθεί με την πρώτη ευκαιρία!
(Θα ήθελα να τονίσω ότι αναφέρομαι μόνο στο Roof Garden και όχι στη διαμονή, της οποίας δεν έχω άμεση αντίληψη. Πάντως, οι κοινόχρηστοι χώροι του ξενοδοχείου είναι ιδιαίτερα προσεγμένοι)

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Ζαφειρούλα Κ

Αγαπητή Ζαφειρούλα Κ,

Ευχαριστούμε θερμά που επισκέφτηκες το ROOF GARDEN "ORIZONTES" του ξενοδοχείου μας.

Χαιρόμαστε που η εμπειρία σας ήταν απολαυστική σε όλα τα επίπεδα ίπως αναφέρετε. Πολύ περισσότερο τα καλά σας λόγια για το προσωπικό.
Θα σας παρακαλούσα να επικοινωνήσετε μαζί μοας στο d.nikoli@electrahotels.gr, όποτε σας εξυπηρετεί, ώστε να μασ παραθέσετε τους λόγους που σας απέτρεψαν από μία αμιγώς (5*) κριτική.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Η κριτική γράφτηκε 22 Φεβρουαρίου 2018

Ενώ η τοποθεσία του ξενοδοχείου είναι ιδανική και ο χώρος του πρωινού παρέχει τη καλύτερη θέα στη θάλασσα το ξενοδοχείο χρειάζεται επειγόντως ανακαίνιση.
Δεν ξέρω εάν οφειλόταν στο ότι το δωμάτιο είχε κλειστεί από εταιρία για επιχειρηματικό ταξίδι αλλά ήταν ιδιαίτερα μικρό πόσο μάλλον για 5 βράδια που ήταν η διαμονή.
Η διακόσμηση περασμένης εποχής με όλη τη φθορά που τη συνοδεύει.
Το δωμάτιο επειδή έβλεπε στο κλιμακοστάσιο ήταν τουλάχιστον ήσυχο.

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, teomyrt
Ο/η Manager E, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Electra Palace Thessaloniki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 10 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ Teomyrt,

Ευχαριστούμε για το χρονό που αφιερώσατε γράφοντας την κριτική σας. Τα σχόλια σας ειναι σημαντικά για εμάς και βοηθούν στη διαρκή βελτιωσή μας.
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που απολαύσατε το πρωινό σας στο Roof Garden του ξενοδοχείου μας με τη μοναδική θέα στον Θερμαϊκό και την πλατεία Αριστοτέλους.
Το κτίριο του Electra Palace Thessaloniki αποτελεί από μόνο του ένα αρχιτεκτονικό αξιοθέατο με το χαρακτηριστικό αριστοκρατικό χαρακτηρα του. Λαμβανουμε σοβαρα υπόψιν τις παρατηρησεις σας για ανανεώσεις και ανακαινίσεις και εκτιμούμε την άποψή σας.

Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας υποδεχτούμε και πάλι προσφέροντας σας και έναν άλλον τύπο δωματίου ώστε να διαπιστώσετε πόσο όμορφη εμπειρία μπορει να είναι η διαμονή σας μαζί μας.
Για οτιδήποτε επιπλέον θα θέλατε να συζητήσουμε παρακαλούμε μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο d.nikoli@electrahotels.gr.