Electra Palace Thessaloniki
The Met Hotel(Θεσσαλονίκη)
Daios Luxury Living(Θεσσαλονίκη)
Astoria Hotel(Θεσσαλονίκη)
  • Εστιατόριο
Hotel El Greco Superior(Θεσσαλονίκη)
Makedonia Palace(Θεσσαλονίκη)
  • Δωρεάν στάθμευση
Colors Rooms & Apartments(Θεσσαλονίκη)
Holiday Inn Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
HolidayInn.com
  • Εστιατόριο
Capsis Hotel Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Grand Hotel Palace Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
Anatolia Hotel Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
Ειδοποίηση: Έκπτωση! 25% κάτω από τον μέσο όρο

Η τιμή που βρήκατε είναι κατά 25% χαμηλότερη από τη μέση τιμή του ξενοδοχείου, η οποία είναι 116 $/διανυκτέρευση.

Αναλύουμε τις τιμές σε διάστημα 60 ημερών και συγκρίνουμε την επιλογή σας με τη μέση τιμή που ισχύει για ανάλογες διαμονές έτσι ώστε να διασφαλίσουμε την πιο συμφέρουσα τιμή για εσάς.

Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Σταθερή στο χρόνο και το χώρο αξία. Το ξενοδοχείο σύμβολο της πλατείας Αριστοτέλους. Μέσα στο πιο κεντρικό σημείο της πόλης σε απόσταση βολής από τα πάντα, δεν υπάρχει καλύτερη τοποθεσία. Η θέα από το δωμάτιο που βλέπει στη θάλασσα σου δίνει την αίσθηση μιας αλλης εποχής. Για αυτούς που θελουν να κινηθούν στο κεντρο με μια αίσθηση κομψότητας το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, laris_7
Ο/η Manager E, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Electra Palace Thessaloniki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 6 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ κύριε laris_7,

Ευχαριστούμε θερμά για την κριτική σας και την επιλογή σας να μείνετε μαζί μας.

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που η τοποθεσια μας αποδείχτηκε εξυπηρετική για εσάς και η θέα μας απολαυστική ώστε να σας προσφέρει στιγμές χαλάρωσης.
Δεδομένου ότι προτείνετε ανεπιφύλακτα το Electra Palace Thessaloniki θα ήταν πού σημαντικό για εμάς να επικοινωνήσετε μαζί μας και να αναφέρετε τους λόγους που σας απέτρεψαν από μία άριστη βαθμολόγηση. ( d.nikoli@electrahotels.gr)

Ελπίζουμε να είχατε μία όμορφη διαμονή στη Θεσσαλονίκη και ανυπομονούμε να σας φιλοξενήσουμε και πάλι.

Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018

Η επίσκεψή μου περιορίστηκε στο Roof Garden, όπου απόλαυσα καφέ και κουβεντούλα με τις φίλες, σε μια τοποθεσία όπου η θέα είναι συναρπαστική. Το βλέμμα ταξιδεύει στο Θερμαϊκό, τον οποίο έχει τη δυνατότητα να αγκαλιάσει ολόκληρο, όταν η ατμόσφαιρα είναι καθαρή, όπως το συγκεκριμένο απόγευμα. Αν είχαμε μάλιστα καταφέρει να βρούμε από την αρχή τραπέζι σε πιο ανοιχτό σημείο, η εμπειρία θα ήταν αξέχαστη. Φυσικά, μετακινηθήκαμε στην πρώτη ευκαιρία και τότε...βραδιαστήκαμε!
Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και οι τιμές πολύ προσιτές, αν φυσικά λάβουμε υπ' όψιν το γεγονός ότι η ποσότητα και η ποιότητα είναι ανάλογες.
Θα επαναληφθεί με την πρώτη ευκαιρία!
(Θα ήθελα να τονίσω ότι αναφέρομαι μόνο στο Roof Garden και όχι στη διαμονή, της οποίας δεν έχω άμεση αντίληψη. Πάντως, οι κοινόχρηστοι χώροι του ξενοδοχείου είναι ιδιαίτερα προσεγμένοι)

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Ζαφειρούλα Κ

Αγαπητή Ζαφειρούλα Κ,

Ευχαριστούμε θερμά που επισκέφτηκες το ROOF GARDEN "ORIZONTES" του ξενοδοχείου μας.

Χαιρόμαστε που η εμπειρία σας ήταν απολαυστική σε όλα τα επίπεδα ίπως αναφέρετε. Πολύ περισσότερο τα καλά σας λόγια για το προσωπικό.
Θα σας παρακαλούσα να επικοινωνήσετε μαζί μοας στο d.nikoli@electrahotels.gr, όποτε σας εξυπηρετεί, ώστε να μασ παραθέσετε τους λόγους που σας απέτρεψαν από μία αμιγώς (5*) κριτική.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Η κριτική γράφτηκε 22 Φεβρουαρίου 2018

Ενώ η τοποθεσία του ξενοδοχείου είναι ιδανική και ο χώρος του πρωινού παρέχει τη καλύτερη θέα στη θάλασσα το ξενοδοχείο χρειάζεται επειγόντως ανακαίνιση.
Δεν ξέρω εάν οφειλόταν στο ότι το δωμάτιο είχε κλειστεί από εταιρία για επιχειρηματικό ταξίδι αλλά ήταν ιδιαίτερα μικρό πόσο μάλλον για 5 βράδια που ήταν η διαμονή.
Η διακόσμηση περασμένης εποχής με όλη τη φθορά που τη συνοδεύει.
Το δωμάτιο επειδή έβλεπε στο κλιμακοστάσιο ήταν τουλάχιστον ήσυχο.

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, teomyrt
Ο/η Manager E, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Electra Palace Thessaloniki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 10 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ Teomyrt,

Ευχαριστούμε για το χρονό που αφιερώσατε γράφοντας την κριτική σας. Τα σχόλια σας ειναι σημαντικά για εμάς και βοηθούν στη διαρκή βελτιωσή μας.
Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που απολαύσατε το πρωινό σας στο Roof Garden του ξενοδοχείου μας με τη μοναδική θέα στον Θερμαϊκό και την πλατεία Αριστοτέλους.
Το κτίριο του Electra Palace Thessaloniki αποτελεί από μόνο του ένα αρχιτεκτονικό αξιοθέατο με το χαρακτηριστικό αριστοκρατικό χαρακτηρα του. Λαμβανουμε σοβαρα υπόψιν τις παρατηρησεις σας για ανανεώσεις και ανακαινίσεις και εκτιμούμε την άποψή σας.

Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας υποδεχτούμε και πάλι προσφέροντας σας και έναν άλλον τύπο δωματίου ώστε να διαπιστώσετε πόσο όμορφη εμπειρία μπορει να είναι η διαμονή σας μαζί μας.
Για οτιδήποτε επιπλέον θα θέλατε να συζητήσουμε παρακαλούμε μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο d.nikoli@electrahotels.gr.

Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2018

Η θέα είναι απίστευτη καθώς βλέπεις τον Θερμαϊκό και όλη την Αριστοτέλους , η εξυπηρέτηση άμεση και ευγενική, περιβάλλον φιλικό και ευτυχώς έχει εξωτερικό χώρο για τους καπνιστές. Τιμές φυσιολογικές για το συγκεκριμένο μέρος.

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, Nikoleta K
Ο/η Manager E, Υπεύθυνος Δημοσίων Σχέσεων του Electra Palace Thessaloniki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 17 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητή Νικολέτα Κ,

Ευχαριστούμε πολύ για τα θερμά σας λόγια αναφορικά στην πρόσφατη επίσκεψή σας στο Roof Garden Orizontes του ξενοδοχεόιυ μας.

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που η θέα και η τοποθεσία σας αποζημίωσε και πολύ περισσότερο που το προσωπικό μας φροντισε να εξυπηρετηθείτε άμεσα ευγενικά μετατρέποντας την επίσκέψη σας σε μία όμορφη εμπειρία.

Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας υποδεχτούμε και πάλι.

Η κριτική γράφτηκε 6 Φεβρουαρίου 2018

Στον τελευταίο όροφο θα πιείτε τον απολαυστικότερο καφέ της Θεσσαλονίκης! Η θέα είναι συγκλονιστική, κυρίως το βραδάκι.Το σέρβις επαρκές και οι τιμές αναμενόμενες για το επίπεδο και τη θέση του ξενοδοχείου. Μου έλειψε μόνο η μεγαλύτερη ποικιλία στον κατάλογο, ο οποίος περιλαμβάνει τα απολύτως απαραίτητα.

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, Vathina
Ο/η Manager E, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Electra Palace Thessaloniki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 7 Φεβρουαρίου 2018

Αγαπητή κυρία Vathina,

Ευχαριστούμε για την πρόσφατη επίσκεψή σας στον Roof Garden του ξενοδοχείου μας και χαιρόμαστε που η θέα μας και το service αποτέλεσε για εσάς μία εξαιρετική εμπειρία!
Λαμβάνουμε υπόψιν όλα σας τα σχόλια και προσπαθούμε διαρκώς να βελτιωνόμαστε. Το menu πολύ συντομα θα ανανεωθεί,περιλαμβάνοντας νέες προτάσεις και πολλές φρέσκες επιλογές.
Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας υποδεχτούμε και πάλι.

Με φιλικούς χαιρετισμούς,