Η κριτική έγινε: 4 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Όμορφη διακόσμηση στα δωματια και στη ρεσεψιον. Βρίσκεται στο κεντρο της πολης! Το πρωινο καταπληκτικο, ικανο να ικανοποιησει τους παντες! Παρα πολυ ησυχο με καλη ηχομονωση. Το αρνητικο ειναι η ζεστη που υπαρχει τοσο στους διαδρομους, οσο και στα δωματια και τα πολυ μικρα ανσασερ. Παρολαυτα θα τι προτιμουσα ξανα σιγουρα

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, Evaggelia L
Η κριτική έγινε: 4 Φεβρουαρίου 2018

Κατάρχήν τα καλά: ΠΟΛΥ βολική τοποθεσία, φιλικό και εξυπηρετικό προσωπικό...
Δυστυχώς τα μείον πολύ περισσότερα: Δεν υπάρχει parking, οπότε αναγκαστικά ψάχνετε για στεγασμένο στην ευρύτερη περιοχή, με σημαντικό κόστος. Στην είσοδο τα σκαλιά μπορεί να αποτελούν πρόβλημα για άτομα με κινητικές δυσκολίες. Το σημαντικότερο όμως σε ένα ξενοδοχείο είναι τα δωμάτια. και εδω..υπάρχει πρόβλημα: είναι πολύ μικρότερα απ οτι φαίνινται στις φωτογραφίες, ενώ το μπάνιο χρειάζεται...ειδική μανούβρα για να μπείς/ βγεις/ καθίσεις τουαλέττα/ κλείσεις πόρτα...
Τα κρεββάτια είναι ικανοποιητικά και τα στρώματα καινούρια (και ανανεώνονται συνεχώς) αλλά γενικά η αίσθηση του δωματίου είναι παλιού ξενοδοχείου με πρόχειρη ανακαίνιση...Οι πόρτες μπάνιου αλλά και του δωματίου..θλιβερές (η κλειδαριά κάρτας τις μάρανε!!!) Kαι το χειρότερο: To ξενοδοχείο στο site του διατείνεται οτι είναι "πολυτελές" και "μοναδικά σχεδιασμένο eco friendly - urban nature" κλπ κλπ μεγαλόστομα...Με μια ταπετσαρία με λουλουδάκια στο κεφαλάρι δεν φτιάχνεις urban nature hotel αγαπη μου.....
Ισως αν οι περιγραφές δεν δημιουργούσαν τέτοιες προσδοκίες να ήταν μια καθαρή και έντιμη επιλογή...

• Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Gipseas
Η κριτική έγινε: 8 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εντύπωση αρνητική.
Δεν υπάρχει ράμπα για βαλίτσες/καροτσάκι.
Ανεβηκαμε 10 σκαλιά με τις αποσκευές στα χέρια.
Ζητήσαμε ένα διπλό κρεβάτι, μας δώσανε δωμάτιο με δύο μονά.
Ηχομόνωση ανύπαρκτη.
Η πόρτα του δωματίου είναι πόρτα παλιού μπάνιο.
Δεν υπάρχει θέρμανση στο μπάνιο.
Το ξενοδοχείο δεν είναι καλή επιλογή για ταξιδιώτες με αποσκευές που ζητούν ξεκούραση και για πελάτες με αισθητική.

Negative impression.
There is no ramp for luggage / pushchair.
We walked 10 steps with the luggage in hand.
We asked for a double bed, they gave us a room with two single beds.
Soundproofing non-existent.
The door of the room is an old bathroom door.
There is no heating in the bathroom.
This hotel is not a good choice for travelers looking for relaxation and for guests with aesthetics.

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
1  Ευχαριστούμε, Katerina V
Η κριτική έγινε: 6 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Στο κέντρο της αγοράς, με υπέροχο design, πολύ καλή εξυπηρέτηση.
Έχει πλήρες γυμναστήριο και spa.
Εξαιρετικό πρωινό .
Ιδανικό για μικρής διάρκειας ταξίδι στην Θεσσαλονίκη .
Το μόνο μείον είναι η ποιότητα του ύπνου. Πιστεύω ότι θα μπορούσε να παρέχει καλυτερης ποιότητας στρώμα , μαξιλάρι.

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
1  Ευχαριστούμε, Pantelis S
Ο/η Thaleia K, Public Relations Manager του City Hotel Thessaloniki, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 25 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητέ Pantelis S,

σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το το City hotel για την διαμονή σας καθώς και για τα καλά σας λόγια για το πρωινό μας, το φιλικό προσωπικό μας και το design μας.

Όσον αφορά τα στρώματά μας είναι ιδιαιτέρως υψηλής ποιότητας με φυσικά υλικά από την Ελληνική εταιρία Mediastrom, που διακρίνεται για τα άριστης ποιότητας προϊόντα της.

Θα χαρούμε πολύ να σας καλωσορίσουμε ξανά στο ξενοδοχείο μας.

Θάλεια Κ.

Η κριτική έγινε: 11 Δεκεμβρίου 2017

Το ξενοδοχείο είναι κεντρικότατο. Τα δωμάτια δεν είναι πολύ μεγάλα, αλλά είναι καθαρά και καλόγουστα. Το προσωπικό είναι ευγενικό και πρόθυμο. Το πρωινό είναι πλούσιο και γιά όλα τα γούστα. Οι κοινόχρηστες αίθουσες δεν είναι μεγάλες, αλλά είναι βολικές γιά επαγγελματικά ραντεβού.

Διαμονή: Σεπτέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, HarrisZ12

Αγαπητέ Harris Z,

σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το το City hotel για την διαμονή σας καθώς και για τα καλά σας λόγια για το πρωινό μας, το φιλικό προσωπικό μας και την καθαριότητά μας.

Θα χαρούμε πολύ να σας καλωσορίσουμε ξανά στο ξενοδοχείο μας.

Θάλεια Κ.