“ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΕΚΠΛΗΞΗ”
Κριτική για: Kreonidis

Kreonidis
Η κριτική γράφτηκε 8 Νοεμβρίου 2018

Είχαμε επισκεφθεί στο παρελθόν το κατάστημα αυτό χωρίς να έχουμε ποτέ παράπονο από την εξυπηρέτηση ή την ποιότητα του φαγητού. Πρόσφατα , στις 31/10/2018 βραδάκι, πήγαμε στο συγκεκριμένο κατάστημα μαζί με επισκέπτες, Θεσσαλονίκείς που κατοικούν στο εξωτερικό τα τελευταία τριάντα χρόνια, λίγο επιφυλακτικά είναι η αλήθεια, λόγω των διάφορων κριτικών που είχαμε διαβάσει, που δεν ήταν και άριστες. Και επιλέξαμε το συγκεκριμένο κατάστημα μόνο και μόνο λόγω της μοναδικής θέας του, για να την προσφέρουμε στους επισκέπτες μας.
Αλλά η έκπληξη που μας περίμενε ήταν πολύ ευχάριστη, διότι: Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη, φιλική και πιο γρήγορη από ότι φανταζόμασταν ότι ήταν δυνατό. Το κατάστημα ήταν γεμάτο κατά το ήμισυ. Η ποιότητα του φαγητού ήταν άριστη, και ευχαρίστησε και εμάς αλλά και τους καλεσμένους μας, οι οποίοι από ότι φάνηκε είναι καλοφαγάδες και ψαγμένοι, αφού ακόμη και στο εξωτερικό που ζουν παραγγέλουν από την Ελλάδα διάφορα τρόφιμα που δεν βρίσκουν εκεί. Και οι μερίδες είναι απολύτως φυσιολογικές, το μέγεθος των πιάτων απλώς σε ξεγελάει, αφού επτά ενήλικες παραγγείλαμε πέντε πιάτα (τα βάλαμε στην μέση) πέντε ορεκτικά και δύο σαλάτες και περίσεψαν πράγματα. Και οι τμές απόλυτα λογικές. Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2018
Ευχαριστούμε, raniaxinou
Ο/η SocialM14, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Kreonidis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 4 εβδομάδες

Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που εμπιστευτήκατε το εστιατόριο μας για εσάς και τους επισκέπτες σας! Σας ευχαριστούμε από καρδιάς για τα καλά σας λόγια και προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο! Θα χαρούμε πολύ να μας επισκεφθείτε ξανα :-)

Η κριτική γράφτηκε 29 Οκτωβρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε 28 Οκτωβρίου για θαλασσινά.Έχει ωραία θέα αλλα ελλιπής εξυπηρέτηση με μικρές μερίδες που δεν ειναι ποιοτικές για να δικαιολογήσεις το μεγεθος τους. Ειμασταν μονο δύο άτομα και ζητούσαμε συνεχώς τα αυτονόητα.το ψωμί το ζητήσαμε!το νερό το ξαναζητησαμε!το αλάτι το ζητήσαμε!χαρτοπετσέτες τις ζητήσαμε!λεμόνι το ζητήσαμε!
Γενικά υπήρχε τεταμένη ατμόσφαιρα και δυστυχώς αυτο περασε σε εμάς και μας χαλασε τη διάθεση καθώς ήταν ολοφάνερο ότι είχαν χάσει καθε οργάνωση.

"Το γλυκό που ήταν διαθέσιμο κέρασμα του μαγαζιού επίσης το ζητήσαμε!"

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2018
Ευχαριστούμε, Dim T
Ο/η SocialM14, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Kreonidis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 3 Νοεμβρίου 2018

Σας ευχαριστούμε για την επίσκεψη σας στο μαγαζί μας και για τον χρόνο που αφιερώσατε για να γράψετε την κριτική. Έτσι μας βοηθάτε να γινόμαστε καλύτεροι. Έχουμε ήδη προωθήσει το μήνυμα σας στο αρμόδιο τμήμα και θα χαρούμε να μας επισκεφθείτε ξανά, ωστέ να καταφέρουμε να σας αλλάξουμε γνώμη!

Η κριτική γράφτηκε 2 Οκτωβρίου 2018

Καταπληκτικό φαγητό με πολύ δημιουργικές προτάσεις. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα παρ’ όλο που η τοποθεσία σε προδιαθέτει για τουριστική ταβέρνα. Ότι και να φάγαμε ήταν πεντανόστιμο και καλομαγειρεμένο. Το service πολύ προσεγμένο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2018
Ευχαριστούμε, gmilios

Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ για τη θετική σας κριτική! Θα είναι χαρά μας να μας επισκεφτείτε ξανά!

Η κριτική γράφτηκε 29 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ο λόγος που φημίζεται το μαγαζί είναι σίγουρα η καλή του θέα.
Από κει και πέρα όμως οι μερίδες του πολύ μικρές με τεράστια πιάτα που γεμίζουν το τραπέζι άσκοπα και οι τιμές του θα έλεγα αρκετά τσιμπημένες.
Για την ποσότητα και την ποιότητα του φαγητού θα έλεγα ότι δεν έχει καλή σχέση τιμής ποιότητας.
Για επιδόρπιο μια λεπτή φετούλα καρπούζι.
Ο ένας από τους δύο σερβιτόρους θα έλεγα αδιάφορος ενώ ο άλλος προσπάθησε να εξυπηρετήσει καλύτερα.
Φεύγοντας ψάχναμε τον σερβιτόρο για να τον πληρώσουμε περίπου 15'.
Σίγουρα δεν θα το πρότεινα σε φίλους μου.
Θα έλεγα ότι είναι περισσότερο τουριστικό εστιατόριο, άλλωστε το υποδηλώνει και η επωνυμία του "το μπαλκόνι του Κρεονιδη"
Αξίζει να το επισκεφτείς μία μόνο φορά απλά για να δεις τη θέα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, Κώστας Π
Ο/η Social M, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Kreonidis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 4 Σεπτεμβρίου 2018

Ευχαριστούμε για την επίσκεψη σας ! Χαιρόμαστε που σας άρεσε η θέα από το εστιατόριο μας! Πάντα προσπαθούμε να διατηρούμε την καλύτερη σχέση ποιότητας τιμής καθώς επίσης και την καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση πράγμα που αντικατοπτρίζεται στις πολύ καλές κριτικές μας!

Η κριτική γράφτηκε 10 Αυγούστου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Κάτσαμε μεσημέρι,δεν είχε πολύ κόσμο.Το σέρβις ήταν αρκετά γρήγορο και το φαγητό γευστικό. Συμπαθητικοί και πρόθυμοι σερβιτόροι,ωραία θέα.Θα ξαναπήγαινα.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2018
Ευχαριστούμε, RarakosP
Ο/η Social M, Υπεύθυνος Σχέσεων με Πελάτες του Kreonidis, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 27 Αυγούστου 2018

Ευχαριστούμε πολύ που μας προτιμήσατε, ευχαριστούμε και για την κριτική. Ελπίζουμε να σας δούμε και πάλι!

Kreonidis: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Άγιος Παύλος, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Kreonidis: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!