“Μαλλον η καλυτερη επιλογη στην περιοχη”
Κριτική για: Φούλ του Μεζέ

Φούλ του Μεζέ
Επιλογές δείπνου: Αργά τη νύχτα, Πρωινό, Διανομή κατ’ οίκον, Κρατήσεις
Περιγραφή: Το κατάστημα χρονολογείται από το 1994 όπου λειτούργησε ως εστιατόριο με τον τίτλο ¨Τραμ. Στην διαδρομή του έκανε πολλές επιτυχημένες γευστικές στάσεις μέχρι που να σταματήσει στον τελικό του προορισμό’ στο αμαξοστάσιο. Το πλήρωμα του όμως ξεκίνησε με αφετηρία τον Απρίλιο του 2008 ένα καινούργιο κατάστημα με μεγαλύτερη ταχύτητα και επιτυχία που διαφαίνεται να διαγράφεται σημαντική όπως διαπιστώνουν οι κάθε ηλικίας θαμώνες του. Κάπως έτσι γεννήθηκε ένα νέο μεζεδοπωλείο. Και το όνομα αυτού ¨ΦΟΥΛ ΤΟΥ ΜΕΖΕ¨.
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Επισκέφτηκα για πεμπτη φορα το συγκεκριμενο μαγαζι τους τελευταίους 3 μηνες,οποτε νομιζω εχω μια ολοκληρωμένη γνωμη. Καποιες φορες πηγα με συνεργατες, αλλες με φιλους και την τελευταία με τη γυναικα μου. Επισης ολες τις φορες πηγα διαφορετικες ωρες και ημερες. Καθημερινες νωρις και αργα καθως και Σαββατόβραδο.
Αρχικα το φαγητο. Διαθετει μια μεγαλη ποικιλια απο ορεκτικα, σαλατες, μεζεδες και κυρια πιατα.Οσα εχουμε δοκιμασει ηταν άριστα. Οι σαλατες φρεσκιες, τα πιατα καλομαγειρεμενα. Οι μικρες μεριδες αφορουν τους μεζεδες που συνηθως σερβίρονται σε μεσαιου μεγεθους πιατο και οχι σε λεκανη οπως νομιζουν μερικοι.
Το χυμα κρασι δε διεκδικεί βραβειο απο σομελιέ, απλα συνοδευει το πιατο σου. Για μεγαλυτερες απαιτησεις, υπαρχει το εμφιαλωμενο.Για επιδορπιο προσφερουν κορμο σοκολατας με παγωτο βανιλια, τελειος για τα δικα μου γουστα.
Η εξυπηρετηση απο απλα καλη, μεχρι που θα σκεφτεις οτι σε γραφουν κανονικα εαν πεσεις σε ωρα αιχμης.
Τα παιδια που δουλευουν εκει ειναι <<καπως>>μερικα, μεχρι στα ορια της αγενειας καποια αλλα. Εαν πας λιγο φορτωμενος, η χαλαστεις περιμενοντας και πεσεις στον μυστήριο μπορει και να πλακωθεις.
Ο παραγγελιοδοχος που καθεται μαζι σου στο τραπεζι, ειναι επεξηγηματικος στο μενου, κανει την πλακα του και χαλαρωνει την ατμόσφαιρα. Καποιοι που δε σηκωνουν πολλα, ισως τον παρεξηγησουν.
Οι τιμες στο μεσο ορο,κατα τη γνωμη μου ισωςκαι λιγο φτηνα για αυτο που σου προσφερουν.
Εχω επισκεφθεί και αλλα παρομοια μαγαζια εκει γύρω και αυτο ειναι το καλυτερο σε σχεση ποιοτητας/κοστους.

Ευχαριστούμε, paterdemon

Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018

Όσες φορές πέρασα έξω από το μαγαζί, ήταν γεμάτο κόσμο. Το ίδιο συνέβη και κατά την πρόσφατη επίσκεψή μου. Συνοπτικά οι εντυπώσεις μου:
Γρήγορη και πρόθυμη εξυπηρέτηση, ικανή ποικιλία σε μεζέδες (χωρίς πάντως ιδιαίτερη πρωτοτυπία), ευρεία γκάμα σε αποστάγματα και ικανοποιητική λίστα κρασιών με ικανοποιητική κοστολόγηση, καλομαγειρεμένα πιάτα χωρίς εξάρσεις.
Θα το ξαναεπισκεφθώ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Μ.

Ευχαριστούμε, ermeias
Η κριτική γράφτηκε 10 Μαρτίου 2018

Το επισκεφτήκαμε μεσημέρι για τσίπουρο. Η πρώτη εντύπωση άψογη λόγω του ότι αποπνέει μια αύρα παλαιοτερης εποχής, στυλ μπακάλικο-καφενείου. Ο σερβιτόρος συμμετέχει στην παρέα με τα αποφθέγματά του! Πραγματικά ετοιμόλογος! Το τσίπουρο του μαγαζιού και οι μεζέδες που επιλέξαμε άψογοι. Νομίζω ότι αξίζει μια επίσκεψη.

Ευχαριστούμε, iosifidk
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018

Καλή τοποθεσία, μικρές οι μερίδες ομως και οχι ιδιαιτερη εξυπηρέτηση. Μπορεί και δικαιολογημένα λόγω της πολυκοσμίας. Τελειο επιδορπιο απο το μαγαζι.

Ευχαριστούμε, Alexandra C
Η κριτική γράφτηκε 9 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μην τρελαθώ πια με την αρπακολιστικη τακτική του μαγαζιού: στριμωγμένα τραπεζια, τσιγαριλα, φασαρία και κακοψημενα κρεατικά. Πρέπει να πιεις πολύ για να τα ξεχάσεις όλα αυτά και δυστυχώς ούτε το μέτριο χύμα σε βοηθάει! Έλεος!

Ευχαριστούμε, Antonis Z

Φούλ του Μεζέ: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Φούλ του Μεζέ: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!