Η κριτική έγινε: 21 Νοεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλή εξυπηρέτηση! Άψογο προσωπικό. Πολύ καθαρό. Το πρωινό ήταν άψογο και υπήρχε μεγάλη ποικιλία αν υπολογίσεις τις συνθήκες του lockdown.
Το προτείνω ανεπιφύλακτα.
Η τοποθεσία είναι πολύ καλή μέσα στο κέντρο της πόλης.

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2020
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, 479xarism
Η κριτική έγινε: 19 Μαρτίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Δεύτερη φορά στο Excelsior. Το ξενοδοχείο βρίσκεται στο κέντρο της Θεσσαλονίκης στη διασταύρωση Κομνηνών και Μητροπόλεως. Υπάρχει μπροστά από το ξενοδοχείο χώρος προσωρινής σταύθμεσης για αποσκεύες. Το ξενοδοχείο συνεργάζεται με ιδιωτικό χώρο σταύθμεσης. Το δωμάτιο που είχαμε επιλέξει ήταν ένα κλασικό δίκλινο στο 2ο όροφο. Από το εξωτερικό μέρος του ξενοδοχείο που είναι τέλειο, καταλαβαίνεις ότι και το εσωτερικό είναι φοβερό και πολύ καλά διακοσμημένο. Το δωμάτιο φοβερό. Με τεράστιο κρεβάτι, με ντουλέπες συρώμενες και κομοδήνα. Το δωμάτιο τα έχει όλα. Από σετ παντόφλες, μπουρνούζια, πιστολάκι μαλλιών, το μίνι μπαρ γεμάτο με κρασιά, οινοπνευματόδη προινόντα και σνακ. Υπήρχε κέρασμα στο ξενοδοχείο με μπουκάλι κρασί και μπουκάλι νερό. Το μπάνιο είναι απλά απερήγραπτο. Με προινόντα περιποίησης γνωστής εταιρείας, σαμπουν, μαλακτικό μαλλιών, αφρόλουτρο, μεχρι καθρέφτη για μακιγιάζ. Το πρωινό απλά λουκούλειο. Με ολα τα καλά, από κρουασαν, κρουασαν σοκολάτας, κουλουράκι Θεσσαλονίκης, βουτυρο, μαρμελάδες και μέλι, ζεστός καφες όλων των ειδών. Πορτοκαλάδες φρεσκοστημένες. Το εστιατόριο του ξενοδοχείου απλά δεν υπάρχει. Εκεί κάνουνε πιάτα φοβερά. Δοκιμάστε καρμπονάρα, πίτσα ελληνική, κλαμπ σαντουιτς. Ένα μεγάλο μπράβο στο προσωπικό του ξενοδοχείου, τη ρεσεπσιον, το προσωπικό καθαριότητας, το προσωπικό του room service. Περάσαμε τέλεια, σας ευχαριστούμε
πολύ.

Ημερομηνία διαμονής: Μάρτιος 2020
Ευχαριστούμε, georgeg86
Η κριτική έγινε: 22 Νοεμβρίου 2019

Επισκέπτομαι το Excelsior τα τελευταία 7 χρόνια, η ομορφιά του ξενοδοχείου και η τοποθεσία σε κερδίζει από την πρώτη στιγμή, αυτό όμως που με έχει κάνει σταθερό πελάτη είναι το υπέροχο προσωπικό που έχετε .

• Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Η κριτική συλλέχθηκε σε συνεργασία με αυτό το ξενοδοχείο
Ευχαριστούμε, despoinakatsifi
Ο/η Konstantinos B, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του The Excelsior, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 25 Δεκεμβρίου 2019

Αγαπητή despoinakatsifi,

Σας ευχαριστούμε που αφιερώσατε χρόνο στο να μοιραστείτε αυτήν την κριτική μαζί μας και για τα καλά σας λόγια για το ξενοδοχείο μας και το προσωπικό μας.

Ανυπομονούμε να σας υποδεχτούμε σύντομα κοντά μας.

Η κριτική έγινε: 5 Νοεμβρίου 2019

Απο τα ωραιότερα ξενοδοχεια που έχω επισκεφθεί!Ήταν η πρώτη φορά που μείναμε αλλα Λυπάμαι για όλες τις φορές που επισκέφθηκα τη Θεσσαλονίκη και δεν έμεινα σε Αυτό!!! Σωστο κομψοτεχνημα για την πολη..Καλαίσθητο, ρομαντικό, οι κοινόχρηστοι χώροι και τα δωμάτια προσεγμένα μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια...σε συνδυασμό με την άψογη καθαριότητα σε έκανε να νιώθεις ότι είσαι στο σπίτι σου.Η θεση του εξαιρετικη για να πας οπου θελεις με τα ποδια.να σημειωσω οτι το ξενοδοχειο αν κ στο κεντρο εχει αριστη ηχομονωση.Επισης το πρωινο ποιοτικο και πολυ πλουσιο σε ένα πανέμορφο χώρο !Οσον αφορά το προσωπικό, νιώσαμε ότι μας φιλοξενούσαν δικοί μας άνθρωποι! Όλοι τους ήταν πολυ ευγενικοί, φιλικοί, χαμογελαστοί Και προθυμοι να ικανοποιησουν κάθε επιθυμία μας πριν την εκφράσουμε δημιουργώντας έτσι ένα όμορφο κλίμα.στα συν φυσικα το κέρασμα του κρασιού για καλωσόρισμα, τα γλυκάκια κάθε βράδυ, τα εκπτωτικά κουπόνια για ψώνια και πάρκινγκ.θα το ξαναεπισκεφτουμε σύντομα!

Ευχαριστούμε, DimitraQC
Ο/η Konstantinos B, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του The Excelsior, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Νοεμβρίου 2019

Αγαπητή DimitraQC,

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα ενθαρρυντικά σας σχόλια και για το χρόνο που διαθέσατε να τα μοιραστείτε μαζί μας.

Μας χαροποιεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι απολαύσατε τη διαμονή σας και ελπίζουμε να σας δούμε σύντομα και να έχουμε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε για ακόμη μια φόρα στο Excelsior.

Η κριτική έγινε: 5 Νοεμβρίου 2019

Το προσωπικό του ξενοδοχείου είναι πολύ επαγγελματίες με φιλική διάθεση.καλες εγκαταστάσεις και άριστη ποιότητα.θα το προτιμισουμε πάλι για διαμονή στην πόλη της Θεσσαλονίκης που είναι υπέροχη όλες τις εποχές του χρόνου.

Ευχαριστούμε, Houlio C

Αγαπητέ HoulioC,

Ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για την επίσκεψη σας στην όμορφη Θεσσαλονίκη και χαιρόμαστε που εκφράσατε με θετικά σχόλια τη διαμονή σας μαζί μας.

Μας χαροποιεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι μείνατε απόλυτα ευχαριστημένος κατά την διάρκεια της διαμονής σας.
Ελπίζουμε να σας δούμε σύντομα και να έχουμε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε στο Excelsior.