The Excelsior
Daios Luxury Living(Θεσσαλονίκη)
Electra Palace Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Πισίνα
Ειδοποίηση: Έκπτωση! 13% κάτω από τον μέσο όρο

Η τιμή που βρήκατε είναι κατά 13% χαμηλότερη από τη μέση τιμή του ξενοδοχείου, η οποία είναι 218 $/διανυκτέρευση.

Αναλύουμε τις τιμές σε διάστημα 60 ημερών και συγκρίνουμε την επιλογή σας με τη μέση τιμή που ισχύει για ανάλογες διαμονές έτσι ώστε να διασφαλίσουμε την πιο συμφέρουσα τιμή για εσάς.

Hotel El Greco Superior(Θεσσαλονίκη)
Holiday Inn Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
The Met Hotel(Θεσσαλονίκη)
Astoria Hotel(Θεσσαλονίκη)
  • Εστιατόριο
Ειδοποίηση: Έκπτωση! 10% κάτω από τον μέσο όρο

Η τιμή που βρήκατε είναι κατά 10% χαμηλότερη από τη μέση τιμή του ξενοδοχείου, η οποία είναι 69 $/διανυκτέρευση.

Capsis Hotel Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Grand Hotel Palace Thessaloniki(Θεσσαλονίκη)
  • Δωρεάν στάθμευση
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένα από τά καλύτερα μικρά ξενοδοχεία πού έχω μείνει στά ταξίδια μου, καί πιστέψτε με έχω ταξιδέψει πολλές φορές σχεδόν σε όλες τίς γωνιές τους κόσμου..
Άνεση, καθαριότητα, αρμονία χώρου και χρωμάτων, επιλογές στό δωμάτιο, ησυχία, ατμόσφαιρα breakfast, τοποθεσία στό κέντρο τής πόλης, ευγενικό προσωπικό. Όλα εξαιρετικά.
Συγχαρητήρια !!!!!

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι σόλο
Ευχαριστούμε, LEFTERIS P
Ο/η Konstantinos B, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του The Excelsior, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 23 Μαρτίου 2018

Αγαπητέ Lefteris P,

Ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που διαθέσατε γράφοντας αυτή την κριτική.
Τα ένθερμα σχόλια σας αποτελούν τη βάση στην προσπάθεια μας να γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι.

Θα είναι μεγάλη μας χαρά να σας έχουμε και πάλι σύντομα κοντά μας.

Κωνσταντίνος Μπουλάς

Η κριτική γράφτηκε 28 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ενα απο τα πιο ομορφα ξενοδοχεια!ανταποκρινεται στα 5αστερια του.Πολυ ευγενικη υποδοχη και φιλοξενια!κρασι καλωσορισματος κ γλυκο!το δωματιο ανακαινισμενο κ με πολυ καλη αισθητικη.με μια ομορφη μυρωδια στο χωρο του δωματιου.ολες οι απαιτουμενες παροχες(μπουρνουζια,πετσετες,ρομπες,παντοφλες,ποτηρια,ειδη μπανιου κλπ).ωραιος χωρος πρωινου κ αρκετα καλο πρωινο αν κ καποια πραγματα θα μπορουσαν να ειναι πιο φρεσκα.το πρωινο σερβιρεται σε ενα πολυ ομορφο roof garden.Hσυχο μερος αρκετα ζεστο κ πολυ αναπαυτικο στρωμα.θα το προτιμησω σιγουρα ξανα.το συνιστω ανεπιφυλακτα!!!!

Διαμονή: Φεβρουάριος 2018, ταξίδι σόλο
Ευχαριστούμε, Ελενη Κ

Αγαπητή Ελένη Κ,

Σας ευχαριστούμε πολύ για τα ενθαρρυντικά σας σχόλια!
Μας χαροποιεί ιδιαίτερα το γεγονός ότι απολαύατε τη διαμονή σας.

Ελπίζουμε να σας δούμε σύντομα και να έχουμε την ευκαιρία να σας φιλοξενήσουμε για ακόμη μια φόρα στο Excelsior.

Κωνσταντίνος Μπουλάς

Η κριτική γράφτηκε 7 Ιανουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Όσες φορές και να μείνω Θεσσαλονίκη αυτό το ξενοδοχειο θα επιλέγω και κάθε φορά θα το λέω ..πρόκειται για το τέλειο σε όλα :τοποθεσια,εξυπηρέτηση,χώροι,πρωινό και φυσικά το ανωστρωμα !!υπνος μαγικός ..τελικά ποιο είναι αυτό το θεϊκό ανωστρωμα της cocomat ??πραγματικα συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα !

Διαμονή: Ιανουάριος 2018, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, clio_lazaridou
Ο/η Thaleia K, Public Relations Manager του The Excelsior, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 25 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητή clio_lazaridou,

Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που απολαύσατε τη διαμονή σας στο The Excelsior, μέλος των Small Luxury Hotels of the Worlds και σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια για το προσωπικό μας, το πρωϊνό και τις εγκαταστάσεις μας.

Όσον αφορά τα θεϊκά μας στρώματα είναι από την εταιρία Mediastrom με φυσικά υλικά για τον πιο ξεκούραστο ύπνο! :)

Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μετά από αρκετά χρόνια σε διάφορα κεντρικά και μη ξενοδοχεία της Θεσσαλονίκης,το excelsior είναι μακράν το πιο όμορφο,το πιο πολυτελές boutique ξενοδοχείο της!
Διακριτική πολυτέλεια,ωραίος κόσμος χωρίς νεοπλουτουτισμούς.Πανέμορφα δωμάτια,ωραίος χώρος πρωινού(μην περιμένετε ατελείωτους μπουφέδες,είπαμε boutique),πολύ ωραίο πρωινό με επιλογή για παραγγελία σε αυγά όπως τα τρώς.
Μεγάλο ατού το σημείο του,πιό κεντρικά δεν γίνεται!
Σίγουρα η καλύτερη επιλογή!

Και για να μην λέτε ότι δεν βρήκα κάτι αρνητικό...θα μπορούσαν με τα κερασμένα μπραουνις κάθε ημέρα,να είχαν και δωρεάν τον εσπρέσο στο δωμάτιο.

Κατά τα άλλα...απλά τέλειο!

Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, PersisJohnAthens
Ο/η Thaleia K, Public Relations Manager του The Excelsior, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 3 Ιανουαρίου 2018

Αγαπητέ PersisJohnAthens,

Η κριτική γράφτηκε 20 Δεκεμβρίου 2017

Το εμπιστευόμαστε εδώ και χρόνια
και το συστήνουμε ανεπιφύλακτα σε φίλους και συνεργάτες .
Εξαιρετική η φιλοξενία .
Καθαριότητα , οργάνωση και ευγένεια !
Πεντακάθαρα και ήσυχα τα δωμάτια , πλούσιος ο μπουφές .

• Διαμονή: Δεκέμβριος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
2  Ευχαριστούμε, Γεωργιος Π

Αγαπητέ Γεωργιος Π,

Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που απολαύσατε τη διαμονή σας στο The Excelsior, μέλος των Small Luxury Hotels of the Worlds και σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια για το προσωπικό μας και τα καθαρά μας δωμάτια.