“Αριστοκρατία...”

Οι καλύτερες τιμές για -
Άφιξη ηη/μμ/εεεε Αναχώρηση ηη/μμ/εεεε
Οι τιμές είναι για 1 δωμάτιο, 2 ενήλικες
Προβολή τιμών
Συγκρίνετε τις καλύτερες τιμές από κορυφαίες ταξιδιωτικές ιστοσελίδες
και 10 ακόμη ιστότοποι!
The Excelsior
Πράσινοι ηγέτεςΑργυρό επίπεδο
Μέλος του TripAdvisor
Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ένα αριστοκρατικό περιβάλλον που μετά την ανακαίνιση του δεν έχει χάσει τίποτα απ αυτή. Ένα περιβάλλον μοναδικό. Το σημείο του στο κέντρο της πόλης κοντά σε όλα. Το πρωινό του εξαιρετικό. Τα δωμάτια κ οι χώροι του πεντακάθαροι. Η πιο ωραία επιλογή.

Διαμονή: Σεπτέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, Μέλος του TripAdvisor
Ο/η Thaleia K, Public Relations Manager του The Excelsior, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 8 Σεπτεμβρίου 2017

Αγαπητέ επισκέπτη,

Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που απολαύσατε τη διαμονή σας στο The Excelsior, μέλος των Small Luxury Hotels of the Worlds και σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια για το προσωπικό μας και τις εγκαταστάσεις μας.

Καλό σας φθινόπωρο!

Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2017

Ένα ιστορικό ξενοδοχείο , άριστα ανακατασκευασμένο για να υπηρετεί την πολυτέλεια του σημερα. Διακριτικό και αριστοκρατικό χωρίς νεοπλουτιστικες υπερβολές ταιριάζει στο αστικό προφίλ του επισκέπτη αλλα και του ξενοδοχείου. Άριστη σχέση ποιότητας - τιμής με ευγενικό και χαμογελαστό προσωπικό και φυσικά πεντακάθαρο. Στην καρδιά της πόλης χωρίς να ακούγονται καθόλου οι ήχοι της.

• Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, vtsili76

Αγαπητέ/ή vtsili76,

Καλό σας φθινόπωρο!

Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Δεν είχαμε δοκιμάσει το πρωινό τους μιας και έχουμε κάτσει για κυρίως γεύμα. Μας άρεσε και θα το ξαναδοκιμαζα επειδή πήραμε αλμυρά πιάτα αυτη τη φορά και όχι γλυκά. Ατμόσφαιρα, εξυπηρέτηση, τιμές, ποιότητα και ποσότητα πρωινού όλα εξαιρετικά !!!

Διαμονή: Ιούλιος 2017, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Ioannis K
Ο/η Thaleia K, Public Relations Manager του The Excelsior, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 9 Αυγούστου 2017

Αγαπητέ Ioannis K,

σας ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια σχετικά με το πρωινό μας!

Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που απολαύσατε τη διαμονή σας στο The Excelsior, μέλος των Small Luxury Hotels of the Worlds και σας ευχαριστούμε για το πολύτιμο feedback σας.

Η κριτική γράφτηκε 6 Αυγούστου 2017

Στα θετικά είναι η τοποθεσία του ξενοδοχείου (στο κέντρο της πόλης), η ευγένεια του προσωπικού, η καθαριότητα του δωματίου και το πλούσιο πρωινό. Στα αρνητικά είναι ο θόρυβος από τον δρόμο και το μικρό μέγεθος του δωματίου και μπάνιου.

• Διαμονή: Αύγουστος 2017, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, billakos2004

Αγαπητή billakos2004,

σας ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια σχετικά με την καθαριότητά μας, το ευγενικό προσωπικό μας και το πρωινό μας!

Η κριτική γράφτηκε 16 Ιουλίου 2017

'Οσες φορές πηγαίνουμε στη Θεσσαλονίκη με τον σύντροφό μου, επιλέγουμε πάντα το συγκεκριμένο ξενοδοχείο. Είναι σε κεντρικότατο σημείο της πόλης και βολεύει για την περιήγηση εντός πόλεως.
Πεντακάθαρα και καλαίσθητα δωμάτια, με εξυπηρετικότατο προσωπικό και πάντα ευδιάθετο.
Προσφέρει πλούσιο πρωινό. Εξίσου καλό και το φαγητό στο εστιατόριο.

• Διαμονή: Φεβρουάριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
Ευχαριστούμε, Maria K
Ο/η Thaleia K, Public Relations Manager του The Excelsior, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 20 Ιουλίου 2017

Αγαπητή Maria K,

σας ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια σχετικά με το προσωπικό, το πρωινό και τη διακόσμησή μας!

Χαιρόμαστε ιδιαιτέρως που απολαύσατε τη διαμονή σας στο The Excelsior, μέλος των Small Luxury Hotels of the Worlds.

Θάλεια Κ

Ξενοδοχεία που επίσης μπορεί να σας αρέσουν...
Θεσσαλονίκη: Οι ταξιδιώτες είδαν επίσης αυτά τα ξενοδοχεία
0,1 χλμ μακριά
Anatolia Hotel
Νο 9 από 58 για: Θεσσαλονίκη
513 κριτικές
Προβολή τιμών

The Excelsior: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!

Πρόσθετες πληροφορίες για το The Excelsior

Διεύθυνση: 10 Komninon, Θεσσαλονίκη 546 24, Ελλάδα
Περιοχή: Ελλάδα > Μακεδονία > Περιοχή Θεσσαλονίκης > Θεσσαλονίκη
Παροχές:
Μπαρ/Σαλόνι Επιχειρηματικό κέντρο με πρόσβαση στο Ίντερνετ Γυμναστήριο/Αίθουσα άσκησης Δωρεάν πρωινό Δωρεάν Ίντερνετ υψηλής ταχύτητας (WiFi) Επιτρέπονται τα κατοικίδια (Κατάλληλο για σκυλιά/κατοικίδια) Εστιατόριο Υπηρεσία δωματίου Σουίτες Μεταφορά από/προς αεροδρόμιο
Στυλ ξενοδοχείου:
Νο 1 στα Ρομαντικά ξενοδοχεία για: Θεσσαλονίκη
Νο 1 στα Πράσινα ξενοδοχεία για: Θεσσαλονίκη
Νο 1 στα Ξενοδοχεία για επαγγελματικά ταξίδια για: Θεσσαλονίκη
Νο 2 στα Οικογενειακά ξενοδοχεία για: Θεσσαλονίκη
Νο 2 στα Πολυτελή ξενοδοχεία για: Θεσσαλονίκη
Εύρος Τιμών: 118 € - 168 € (Βάσει των μέσων τιμών για ένα Στάνταρ δωμάτιο)
Κατηγορία Ξενοδοχείου:5 αστέρων — The Excelsior 5*
Αριθμός δωματίων: 34
Επιλογές κράτησης:
Το TripAdvisor είναι περήφανο που συνεργάζεται με: Booking.com, Bookgreece.com, Expedia, Hotels.com, 5viajes2012 S.L., Agoda και HotelsClick. Αυτό σας δίνει τη δυνατότητα να πραγματοποιείτε τις κρατήσεις σας στο The Excelsior με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Βοηθούμε εκατομμύρια ταξιδιώτες κάθε μήνα να βρουν το ιδανικό ξενοδοχείο για τις διακοπές τους και τα επαγγελματικά ταξίδια τους, πάντα με τις καλύτερες προσφορές και μειωμένες τιμές.
Επίσης γνωστό ως:
The Excelsior Hotel Thessaloniki

Αυτή είναι η καταχώρισή σας στο TripAdvisor;