“Εξαιρετικό”
Κριτική για: Salonica Restaurant & Bar

Salonica Restaurant & Bar

Πραγματικά πολύ καλό και νόστιμο φαγητό ! Μεγάλες μερίδες, σε όμορφο περιβάλλον,με καλή εξυπηρέτηση παρόλο ,που ήταν γεμάτο.
Δοκιμάστε οπωσδήποτε τα μύδια αχνιστά και για κρέας,τα μάγουλα με τις παπαρδέλες.

Ευχαριστούμε, Eleni_Ka12
Ο/η AS_General_Manager, General Manager του Salonica Restaurant & Bar, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 1 εβδομάδα

Αγαπητή Eleni_Ka12,

Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε που επιλέξατε το Salonica Restaurant του ξενοδοχείου μας, Makedonia Palace.

Ελπίζουμε ότι είχατε την ευκαιρία να δοκιμάσετε την νέα πεντάστερη γαστρονομική εμπειρία που προσφέρει το μοναδικό εστιατόριο του Makedonia Palace με την υπογραφή του κορυφαίου και πολυβραβευμένου chef Σωτήρη Ευαγγέλου.

Εκτιμούμε ιδιαίτερα το χρόνο που αφιερώσατε για να κοινοποιήσετε τα σχόλιά σας και χαιρόμαστε που απολαύσατε τα εξαιρετικά πιάτα, την άψογη εξυπηρέτηση του προσωπικού μας καθώς και το μοναδικό περιβάλλον.

Ήταν ιδιαίτερη χαρά μας να σας φιλοξενήσουμε στους χώρους μας και ευελπιστούμε να σας υποδεχτούμε και πάλι σύντομα στο Salonica Restaurant.

General Manager

Εξαιρετικό φαγητό , ανάλογο των προσδοκιών και του σεφ . Φιλικό περιβάλλον!
Σε συνδυασμό με το μαγευτικό ηλιοβασίλεμα,πραγματικά μοναδική εμπειρία . Δοκιμάστε τα μάγουλα με τις παπαρδέλες!

Ευχαριστούμε, maria_karathanasi43

Αγαπητή maria_karathanasi43,

Ελπίζουμε ότι είχατε την ευκαιρία να δοκιμάσετε την νέα πεντάστερη γαστρονομική εμπειρία που προσφέρει το εστιατόριο του Makedonia Palace με την υπογραφή του κορυφαίου και πολυβραβευμένου chef Σωτήρη Ευαγγέλου.

General Manager

Μέτριο, θα χαρακτήριζα, το συγκεκριμένο εστιατόριο. Σε καμία περίπτωση δεν ανταποκρίνεται στις τιμές που έχει και κανένα από τα πιάτα που πήραμε, δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες μας.
Όταν απευθυνεσαι σε ένα συγκεκριμένο κοινό, πρεπει να είσαι πολυ προσεκτικος και σχολαστικός με τα πάντα ώστε να βγει το καλυτερο αποτέλεσμα.
Μας αποζημιωσε λίγο το γλυκο που πηραμε στο τέλος και που ήταν αρκετά ευγευστο.

Ευχαριστούμε, 63ellii

Αγαπητή 63ellii,

Εκτιμούμε ιδιαίτερα το χρόνο που αφιερώσατε για να κοινοποιήσετε την αξιολόγηση σας.
Σεβόμαστε τις απόψεις όλων των φιλοξενούμενων μας και είναι πάντα καλοδεχούμενες,

Λυπούμαστε πολύ που δεν ανταποκρίθηκαμε στις προσδοκίες σας.

Ευελπιστούμε να σας υποδεχτούμε σύντομα ξανά στο εστιατόριο Salonica του Makedonia Palace και ο Σεφ μας, κ. Ευαγγέλου θα χαρεί να σας μαγειρέψει προσωπικά ο ιδιος.

General Manager

Δυστυχως κατωτερο των προσδοκιών μου. Αποδείχθηκε οτι δεν αρκει ο σεφ που βγαζει το μενου αλλά χρειαζεται και η αναλογη εκτελεση... οι γαριδες επλεαν μεσα σε μια αδετη σάλτσα-νερό και το κοτοπουλο με το ρυζι επεστραφη ως μη βρωσιμο! Κατα τα αλλα πολυ καλό σερβις, εξαιρετική καρμπονάρα και τρομερη η πάπια 2 ατομων. Το ribe eye πολυ ωραιο αλλα κακό κόψιμο. Νομιζω οτι με αυτες τις τιμες χρειαζεται λιγη προσοχή. Η θεσσαλονικη εχει μεγαλο ανταγωνισμό ακόμη και σε αυτου του επιπέδου τα εστιατόρια.

Ευχαριστούμε, _Mania_Pana

Αγαπητή _Mania_Pana,

Αρχικά, απολογούμαστε για τυχόν παράλειψη απο μέρους μας σχετικά με το πιάτο στο οποίο αναφέρεστε.
Xαιρόμαστε ιδιαίτερα που απολαύσατε τα εξαιρετικά πιάτα, την άψογη εξυπηρέτηση του προσωπικού μας καθώς και το μοναδικό περιβάλλον.

Η κριτική γράφτηκε 13 Ιουλίου 2021

Θα γράψω για δύο επισκέψεις που κάναμε, η μία τον Μάιο ήμασταν δύο άτομα και μία τον Ιούνιο τέσσερα άτομα. Επίσκεψη τον Μάιο - πήραμε λαβράκι καρπάτσιο, τον μουσακά, κατσικάκι στη γάστρα, μάγουλα μοσχαρίσια με ζυμαρικά, γαρίδες σαγανάκι και πάβλοβα, αρμονία γεύσεων και εξαιρετικά πιάτα. Το μάνγκο σαν συνοδευτικό στο κατσικάκι ήταν κάτι που ταίριαζε πάρα πολύ σε γεύση. Για την πάβλοβα δεν υπάρχουν λόγια. Επίσκεψη τον Ιούνιο- πήραμε μουσακά, μελιτζανοσαλάτα που την έκαναν μπροστά μας, σαλάτα με ροδάκινα, ριζότο, μοσχαρίσια μάγουλα με καπνιστή μελιτζάνα, χοιρινό και ζυγούρι με ρεβίθια. Από γλυκά πήραμε την πάβλοβα και εκμέκ με παγωτό. Όλα ήταν πολύ νόστιμα. Η εξυπηρέτηση στην πρώτη επίσκεψη ήταν άψογη, στην δεύτερη επίσκεψη δεν ήταν στα ανάλογα επίπεδα. Είχαμε πει τα κυρίως να έρθουν όταν τελειώσουν τα ορεκτικά, αλλά αυτο δεν έγινε, τα έφεραν όλα μαζί, επίσης δεν υπήρχαν κουτάλια ώστε να βάζει ο καθένας στα πιάτα του από τις σαλάτες-και τα ορεκτικά.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, kafioxin

Αγαπητή kafioxin,

Ελπίζουμε ότι είχατε την ευκαιρία να δοκιμάσετε την νέα πεντάστερη γαστρονομική εμπειρία που προσφέρει το πλήρως ανακαινισμένο Makedonia Palace με την υπογραφή του κορυφαίου και πολυβραβευμένου chef Σωτήρη Ευαγγέλου.

Απολογούμαστε για τυχόν παράλειψη μας, παρακαλούμε σημειώστε πως έχει ενημερωθεί η ομάδα και έχουν γίνει οι απαραίτητες ενέργειες.

General Manager

Salonica Restaurant & Bar: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Salonica Restaurant & Bar: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!