“Αντιεπαγγελματικό”
Κριτική για: Το Τουρλού

Το Τουρλού
Περιγραφή: Μικρό, ζεστό και φιλικό εστιατόριο, με πιάτα εμπνευσμένα από τη Μεσόγειο και την Ανατολή. Πολλές επιλογές σε κρέας, ψάρι και χορτοφαγικά πιάτα, μεγάλη λίστα κρασιών και ιδιαίτερη μουσική.

Δεν ξέρω που βρήκαν οι υπόλοιποι τη "φιλική" εξυπηρέτηση, εμείς πήγαμε Σάββατο βράδυ, δύο άτομα και καθήσαμε σε ένα μικρό τραπέζι που φαινόταν ότι δεν είχε κράτηση καθώς δίπλα ακριβώς υπήρχε άλλο, μεγαλύτερο, με μπουκάλι επάνω.
Πέντε λεπτά μετά ένας νεαρός μας ρώτησε πόσα άτομα θα είμαστε και αν χρειαζόμαστε σταχτοδοχείο, και άλλα πέντε λεπτά μετά ήρθε -μάλλον η ιδιοκτήτρια - να μας πει ότι δεν μπορεί να μας εξυπηρετήσει γιατί το τραπέζι ήταν κρατημένο. Που - μέχρι εδώ - είναι ανθρώπινο, κάναν λάθος που δεν έβαλαν ρεζερβέ. Ωστόσο συνέχισε λέγοντας μας ότι θα μπορούσε να μας βολέψει μεν αλλά πέσαν οι κρατήσεις όλες μαζί και αν μείνουμε θα φάμε στις 12 το βράδυ! Αναρωτιέμαι: τα κρατημένα τραπέζια θα τρώγαν κι αυτά στις 12 τη νύχτα; Θα τους έλεγε το ίδιο;
Εν ολίγοις: ΜΑΣ ΈΔΙΩΞΑΝ όταν διαπίστωσαν ότι θα είμαστε μόνο δύο άτομα.
Δεν θα ξαναπατήσω, εννοείται, ακόμα κι αν είναι άδειο και περιμένει μόνο εμένα...

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
2  Ευχαριστούμε, loxl2017

Η κριτική γράφτηκε 10 Σεπτεμβρίου 2021

Πήγαμε 2 ζευγάρια,παρόλο που ήταν γεμάτο το μαγαζί,είχαμε πολύ καλή εξυπηρέτηση, χαμόγελο,υπέροχα κ νοστιμότατα πιάτα,μυρωδικό ροζέ κρασάκι κ τι κ αν μας πέτυχε η βροχή;;;
Αγκαλιά κάτω από την ☂️!!!
Μπράβο παιδιά!ήρθε για να μείνει!

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
Ευχαριστούμε, Niki T
Η κριτική γράφτηκε 15 Μαΐου 2021

Το Τουρλού μεγάλωσε, και μεταφέρθηκε σε πιο ωραίο περιβάλλον αλλά παράλληλα τσίμπησε όχι ανεπαίσθητα σε τιμές, με αισθητά μικρότερες μερίδες και ισως και ποιότητα. Αυτές οι τιμές αντιστοιχούν σε "κανονικές" μερίδες φαγητού και σαλατών, αλλιώς πρόκειται για "μεζεδάκια" και χρειάζεται γενναία αναπροσαρμογη των τιμών αλλιώς των ποσοτήτων. Πάντα φιλικά για ακόμα καλύτερα..

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάιος 2021
4  Ευχαριστούμε, W7256CH_
Η κριτική γράφτηκε 24 Οκτωβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικά μεγάλη λίστα από γευστικά
πιάτα (της ημέρας και καταλόγου) , ευγενικό και χαμογελαστό service.

Ωραία μουσική ακόμη πιο ωραία διακόσμηση.

Φιλική προσέγγιση από τους υπεύθυνους.

Στο τέλος η μους σοκολάτα που θα σας προσφέρουν θα σας εκπλήξει ιδιαίτερα.

Θα επιστρέψω!

1  Ευχαριστούμε, harisgrigoriou
Η κριτική γράφτηκε 23 Ιουλίου 2020

Γευστικότατα πιάτα!!!
Ωραίο τσίπουρο
Ευγενική εξυπηρέτηση
Ζεστή ατμόσφαιρα
Σίγουρα θα το ξαναεπισκεφτω!!!

Ευχαριστούμε, Despina B

Το Τουρλού: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Το Τουρλού: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!