“Απογοήτευση”

Δεν υπάρχει διαθέσιμη φωτογραφία
Έχετε φωτογραφία;
Προσθέστε την.
Devido

Είχε ξεκινήσει με τους καλύτερους οιωνούς, με καλοφτιαγμένα, προσεγμένα πιάτα, μερίδες χορταστικές, σαν ένα διαφορετικό-ποιοτικό και γκουρμέ ταχυφαγείο πολλά υποσχόμενο. Μετά την χθεσινή μου επίσκεψη στο κατάστημα της Βας. Όλγας (Θεσσαλονίκη) δεν πρόκειται να ξαναεπισκεφθώ την αλυσίδα. Παράγγειλα ένα νέο πιάτο burger με μπιφτέκι 200gr με ψωμί brioche, μπέικον, iceberg σαλάτα, τουρσάκι κ.ά. (είχε αρκετές επιλογές σε αυτό το νέο burger). Ενώ στον κατάλογο δεν διευκρινιζόταν (μεγάλο αρνητικό) αν ο κιμάς ήταν μοσχαρίσιος ή ανάμικτος, η κοπέλα που παραγγείλαμε μου είπε ότι ήταν μισός-μισός. Αφού κλασσικά άργησαν πάρα πολύ στο σερβίρισμα (ενώ συνήθως έχει μικρή σχετικά έως μέτρια πελατεία και επαρκές πιστεύω προσωπικό, μονίμως αργούν να σου φέρουν την παραγγελία), μου ήρθε το χειρότερο μπέργκερ που έχω γευτεί στην ζωή μου. Απαράδεκτα κρύο, πολύ μεγάλο σε όγκο λόγω σαλάτας, χωρίς ιδιαίτερη σοσ, το ψωμάκι μπαγιάτικο (αν και όντως μπριόζ ήταν σαν να το είχαν στην κατάψυξη), δεν μπορούσε να δαγκωθεί ολόκληρο, ενώ δεν είχε "σώμα" συνεκτικό και με το μαχαιροπίρουνο δυσκολευόσουν να το φέρεις βόλτα. Αφού έφαγα το μισό, παρατήρησα ότι το μπιφτέκι ήταν ωμό μέσα και φυσικά το παράτησα με αηδία. Αφού καλέσαμε (τρεις φορές) για πληρωμή και ήρθε κάποιος υπεύθυνος, του επεσήμανα το άψητο του πράγματος, μου απάντησε "ναι ήθελε λίγο ακόμη ψήσιμο", του αντέτεινα ότι ήταν κατά το ήμισυ ωμό, πράγμα επικίνδυνο για κρέας χοιρινό, μου είπε ότι ο κιμάς είναι μοσχαρίσιος. Του επεσήμανα ότι η κοπέλα μου είπε ανάμικτος ενώ δεν αναγραφότανε όπως θα έπρεπε στον κατάλογο, επέμενε αυτός (αν και ευγενέστατος), σαν να έλεγε μην φοβάστε, δεν είναι επικίνδυνο το ωμό κρέας που καταναλώσατε, αφού είναι μοσχαρίσιο, διαβεβαιώνοντάς με μάλιστα ότι στην επόμενη επίσκεψή μου ο ίδιος θα αναλάμβανε την ευθύνη για το θέμα, ώστε το μπιφτέκι να είναι καλοψημένο (δεν απάντησα βέβαια από ευγένεια ότι δεν επρόκειτο να με ξαναδούν). Πληρώσαμε κανονικά, κέρασαν όπως πάντα βέβαια μια αξιοπρεπή βάφλα με μερέντα. Είναι πραγματικά κρίμα να βλέπεις να παρακμάζουν σιγά-σιγά τέτοια μαγαζιά, που μάλιστα τα επισκέπτονται και τουρίστες. Στα θετικά παραμένει ο χώρος.

Ευχαριστούμε, John_Ifa

Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ενώ το μαγαζί το στηρίζουμε από τότε που ήταν στην Μαρτιου, αλλά και στο νέο το επισκεπτόμαστε σε εβδομαδιαία βαση, και ενώ είχαμε καθήσει τουλάχιστον 15λεπτα σε 1 τραπεζι και ενώ μας είχε δεί ο υπεύθυνος του κατ/τος,ήρθε ο υπάλληλος από την ταμειακή και μας είπε ότι πρέπει να σηκωθούμε εγώ η σύζυγος και τα 2 μικρά παιδιά μου να μετακινηθούμε αλλου (κάτι που δεν είναι τόσο απλό με παιδιά) όταν τον είπα ότι δ έχει καμία ένδειξη ρεζέρβε κ ότι κανείς δ μας είπε τίποτα τόση ώρα,με ενημέρωσε το εξής άτοπο:ότι δεν περιμένουμε τόσα λεπτά,μας πρότειναν να καθήσουμε άλλου κάτι που δεν το δεχτηκαμε,οπότε και μας είπαν να παραμείνουμε εκεί που ήμαστε κάτι που φυσικά επιβεβαίωσε την αυθαίρετη υπόδειξη του,τέτοιες συμπεριφορές είναι ανεπίτρεπτες,σε γειτονιά μάλιστα που εξυπηρετηθηκαμε άμεσα σε πλησίον κατάστημα.Ελπιζω να λάβει γνώση οποιος είναι υπεύθυνος και να μην επαναληφθούν τέτοιες συμπεριφορές!Ως τότε θα εξυπηρετουμαστε από τον ανταγωνισμο

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2020
1  Ευχαριστούμε, nba15
Η κριτική γράφτηκε 17 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Το περιβάλλον είναι καθαρό και ωραίο πήραμε πακέτο κ δεν Κάτσαμε ..η εξυπηρέτηση λίγο αργή τα σάντουιτς οκ όχι κάτι το ιδιαίτερο..

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Fwteinisop
Η κριτική γράφτηκε 6 Ιανουαρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Στο εσωτερικο του καταστηματος της οδου Βασ.Ολγας υπάρχει παράθυρο εξαερισμού το οποιο ειναι ανοικτό καθ ολη τη διάρκεια της ημέρας. Αυτο έχει σαν αποτέλεσμα να μπαίνει πολύ κρύο πανω απο τα κεφάλια των πελατών. Παρα τις παρατηρήσεις των, δεν προσπαθεί να το διορθώσει η επιχείρηση. Κατα τα αλλα η ποιοτητα καλουτσικη.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιανουάριος 2020
Ευχαριστούμε, Elisavet356465
Η κριτική γράφτηκε 16 Οκτωβρίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Πλήρωσα 5.10 λεπτά για ένα πιτόγυρο με πίτα devido και η ποσότητα γύρου μέσα για αυτήν την τιμή ήταν απογοητευτική . Ναι μεν ήταν αρκετά γρήγορο το delivery αλλά μέχρι εκεί ... αρκετγρήγορο το αρκετά ρ

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, makos_gr

Devido: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Devido: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!