“Ωραίος χώρος, κακή εξυπηρέτηση”
Κριτική για: Ciel Bar Restaurant

Ciel Bar Restaurant
Περιγραφή: Στο καλύτερο σημείο της Νέας Παραλίας, το Ciel Bar Restaurant άνοιξε τις πόρτες του και εντυπωσιάζει με δυναμικές προτάσεις. Ανακαλύψτε τους δυο ξεχωριστούς χώρους του Ciel, το cafe-bar και το εστιατόριο, όπου το μενού επιμελείται ο παγκοσμίου φήμης chef Ettore Botrini.
Η κριτική γράφτηκε 28 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Ωραία τοποθεσία και πολύ άνετος ο χώρος, καθώς τα τραπέζια δε βρίσκονται το ένα πάνω στο άλλο (τουλάχιστον έξω). Δυστυχώς είναι πανάκριβο και δεν μπορεί να δικαιολογηθεί η πολυτέλεια αυτή ούτε τουλάχιστον από την συμπεριφορά του προσωπικού ,οι οποίοι με το ζόρι μας εξυπηρέτησαν αφού ούτε να μας μιλήσουν είχαν όρεξη.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2022
Ευχαριστούμε, elisavet7

Η κριτική γράφτηκε 26 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Ξεκινάμε από την υποδοχή με τα ψεύτικα χαμόγελα που δεν σε υπολογίζουν ως πελάτη σε πετάνε όπου βρουν μην μπαίνοντας στον κόπο να ψάξουν για θέσεις απλά το παίζουν όμορφες
Οι σερβιτόροι μας φέρανε 3 φορές παραγγελία άλλων τραπεζιών ο ερασιτεχνισμος στο μεγαλείο του και μπαίνοντας στο google θες να λέγεσαι και πολυτελές εστιατόριο!!!!!!
Η κοπέλα με τις παραγγελίες έχει τάμπλετ για ομορφιά στα χέρια;;;;;;;όεο;;;;;μπροστά μας 3 φορές ρωτάει την ίδια παραγγελία
Κρυώνουμε έξω είναι Δεκέμβριος και θέλουμε να μεταφερθούμε στον κλειστό χώρο αλλά απαγορεύεται μας αναφέρουν η μετακίνηση τραπεζιών χωρίς να υπάρχει τίποτα στο τραπέζι μας από τα ροφήματα...Απαράδεκτοι από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο....
Μάλλον ο πελάτης έχει πάντα δίκαιο γιατί τα χρυσοπληρωνουμε κιόλας δεν το έχουν ακουστα...
Απαράδεκτοι δεν πρόκειται να ξανά πατήσουμε με τέτοια συμπεριφορά κρίμα επιχειρηματίες να ανοίγουν τέτοια μαγαζιά που τα καταστρέφουν οι ίδιοι οι υπάλληλοι τους.....

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2022
Ευχαριστούμε, elenitsag2021
Η κριτική γράφτηκε 25 Δεκεμβρίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Κακη υποδοχή κακό σέρβις δυνατή μουσική ερασιτεχνική αντιμετώπιση καλό φαγητό ελλείψεις σε βασικά θέματα εξυπηρέτησης

Ημερομηνία επίσκεψης: Δεκέμβριος 2022
Ευχαριστούμε, dimitriost2022
Η κριτική γράφτηκε 8 Οκτωβρίου 2022

Απαράδεκτος ο βοηθός στο σέρβις... Να μάθει να μιλάει ευγενικά έπρεπε να φωνάξω τον υπεύθυνο του. Έχω έρθει άπειρες φορές δεν είχα ποτέ θέμα με τα παιδιά.. Καθησαμε σε ένα τραπέζι στο βάθος επειδή οι καναπέδες ήταν υγροί και είδαμε ότι έχει πολλά κενά.
Ήρθε με ένα ύφος και μετά έρχεται η ξανθιά με ευγενικό τρόπο μεν να μας πει ότι ειναι κρατημένα..
Εντεκα και μισή χωρίς να λέει ρεζερβέ η να έχει κάποιο μπουκάλι..
Λέω φεύγουμε και λέει ο βοηθός Οτι να ναι,
Τον λέω τι είπες;;; Και λέει στην ξανθιά τι να κάνω τελικά; Και λέω στην κοπέλα φεύγουμε εννοείται με τέτοιο ύφος που έχει!
Εμείς θέλαμε και να πιούμε και να φαμε αργότερα αλλά δεν θα ξανά πατήσω εκεί.
Πάντα άφηνα τιπς στα παιδιά και καναμε κατανάλωση ντροπή σε τέτοια άτομα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2022
Ευχαριστούμε, Xrysa L
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2022

Η εξυπηρέτηση ήταν μέτρια. Ο σερβιτόρος αφού έκοψε τον δρόμο σε πελάτη (σχεδόν έπεσε πάνω της) δεν ζήτησε ούτε συγγνώμη.
Το φαγητό ήταν κακό. Η σαλάτα με τα αποξηραμένα βερίκοκα ήταν πάρα πολύ αλατισμένη. Η καρμπονάρα ήταν ανάλατη και κακοβρασμένη και το ριζότο είχε σφίξει.
Η θέα καταπληκτική αλλά δεν μπόρεσε να σώσει την κατάσταση δεδομένου και των τιμών των πιάτων.

Ημερομηνία επίσκεψης: Αύγουστος 2022
Ευχαριστούμε, PSPA80

Ciel Bar Restaurant: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Ciel Bar Restaurant: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!