“Καλό μεν αλλά.......”
Κριτική για: Brizola

Brizola
Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018

Ξεκινώ λέγοντας πάντα ότι η κριτική είναι πάντα υποκειμενική και εξαρτώμενη από πολλούς παράγοντες, στη συγκεκριμένη περίπτωση ότι ήταν ένα οικογενειακό γεύμα με μικρό παιδί και παππούδες και γιαγιάδες. Αν και το concept του μαγαζιού, η διακόσμηση, η μουσική ήταν προσεγμένα και όμορφα δε μπορώ να πω ότι οι προσδοκίες μας επαληθεύτηκαν και στο φαγητό. Πιο συγκεκριμένα απουσιάζει παντελώς η επιλογή ενός παιδικού πιάτου ή έστω η ευελιξία για τη δημιουργία ενός. Αν το μαγαζί δε θέλει παιδιά μπορεί να το δηλώσει από την αρχή και όχι να το ανακαλύπτουμε εκεί. Πήραμε σαλάτα "Ταμπουλέ" η οποία εκτός από μικρή δεν είχε καμία σχέση με τον ορισμό της σαλάτας. Τα μανιτάρια από την άλλη και το κανταίφι ήταν γευστικά. Τα κρέατα αν και παραγγέλθηκαν medium rare & medium, ήρθαν τουλάχιστον raw αλλά δε το καταλάβαμε παρά μόνο όταν φτάσαμε προς τη μέση του κρέατος διότι το γύρω γύρω είχε ψηθεί διαφορετικά και ως εκ τούτου δε μπορούσαμε να το αλλάξουμε.
Για το τελείωμα είχε κερασμένο γλυκό προς τιμή του μαγαζιού, μία ιδιαίτερα κρεμώδη πανακότα αλλά χωρίς καθόλου σιρόπι ??? πρέπει να είναι παγκόσμια πρωτοτυπία. Από τη στιγμή που την κάνεις τη κίνηση, κάνε την σωστά.
Οικονομικό σίγουρα δε το λες, μέτριο επίσης όχι, θα το χαρακτήριζα ακριβό για αυτά που προσφέρει.

Ευχαριστούμε, Chrysostomos

Η κριτική γράφτηκε 6 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίο ντεκόρ ,ωραίο στυλ..τελευταία ανοίγουν πολλά μαγαζιά σε αυτό το στυλ...Από τις φωτογραφίες μου φάνηκε τέλειο..Σε σύγκριση με άλλα που έχω πάει σε αυτό το στυλ..το κατατάσω μέτριο..Δεν ενθουσιάστηκα!Μπορεί κ να έφταιγε ότι οι περισσότερες επιλογές δεν ήταν δική μου επιλογή άλλα της παρέας.. οι σαλάτες ήρθαν τελευταίες αφού φάγαμε το φαγητό...Ωραίο κρασί,σχετικά νορμάλ οι τιμές για το είδος του...Θα ξανα πήγαινα να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη ή για ένα κρασάκι γιατί μ άρεσε το design

Ευχαριστούμε, Άννα Β
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δεύτερη φορά μέσα σε ένα μήνα πού επισκεπτομαστε το μαγαζί και μένουμε ικανοποιημένοι.. Σέρβις γρήγορο κι ευγενικό.. Ευχάριστο περιβάλλον με διακριτική μουσική.. Το menu εξειδικευμένο στο μοσχαρίσιο κρέας ωρίμανσης με γνώση γι αυτο πού προσφέρουν. Άψογα προετοιμασενα και σερβιρισμενα. Τιμές απόλυτα λογικές για το είδος που προσφέρουν.. Ορεκτικά σαλάτες 7-9 ευρώ Μπριζόλες(500gr) γάλακτος κ ωρίμανσης διεθνούς προέλευσης από 18-33 ευρω. Αξίζει για τους γνώστες κ όχι για όσους βλέπουν μόνο τον τελικό λογαριασμό..

Ευχαριστούμε, N8963TY_
Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2018

Ο χωρός είναι ωραίος, το προσωπικό κάλο, λίγο περίεργο ότι αυτός που πήρε παραγγελία μας είπε ότι θα αργήσουν τα κρέατα γιατι τα ψήνει τώρα και να πάρουμε επιπλέον ορεκτικά για να μην πεινάσουμε, η μπριζόλα που πήρα ήταν καλή αλλά δεν ήταν για 18 ευρώ κατά τη γνώμη μου, κρύες πατάτες που ήταν το συνοδευτικό, Συνολίκα νομίζω δεν αξίζει τα χρήματα του χωρίς να έχω κάτι ιδιαιτέρως αρνητικό να πω

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2018
Ευχαριστούμε, stavros Y
Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικός industrial χώρος με μέρος καπνιστών και μη!
Τα ορεκτικά του απόλυτα γευστικά και ιδιαίτερα! Δοκιμάστε τα ψίχουλα!!! Φοβερό!
Πολύ καλής ποιότητας κρέατα, σωστά ψημένα και σερβιρισμένα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Νοέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, Tensof

Brizola: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Brizola: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!