“Εξειδικευμένο ”
Κριτική για: Brizola

Brizola
Η κριτική γράφτηκε 4 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Δεύτερη φορά μέσα σε ένα μήνα πού επισκεπτομαστε το μαγαζί και μένουμε ικανοποιημένοι.. Σέρβις γρήγορο κι ευγενικό.. Ευχάριστο περιβάλλον με διακριτική μουσική.. Το menu εξειδικευμένο στο μοσχαρίσιο κρέας ωρίμανσης με γνώση γι αυτο πού προσφέρουν. Άψογα προετοιμασενα και σερβιρισμενα. Τιμές απόλυτα λογικές για το είδος που προσφέρουν.. Ορεκτικά σαλάτες 7-9 ευρώ Μπριζόλες(500gr) γάλακτος κ ωρίμανσης διεθνούς προέλευσης από 18-33 ευρω. Αξίζει για τους γνώστες κ όχι για όσους βλέπουν μόνο τον τελικό λογαριασμό..

Ευχαριστούμε, Μπάμπης Κ

Η κριτική γράφτηκε 26 Φεβρουαρίου 2018

Ο χωρός είναι ωραίος, το προσωπικό κάλο, λίγο περίεργο ότι αυτός που πήρε παραγγελία μας είπε ότι θα αργήσουν τα κρέατα γιατι τα ψήνει τώρα και να πάρουμε επιπλέον ορεκτικά για να μην πεινάσουμε, η μπριζόλα που πήρα ήταν καλή αλλά δεν ήταν για 18 ευρώ κατά τη γνώμη μου, κρύες πατάτες που ήταν το συνοδευτικό, Συνολίκα νομίζω δεν αξίζει τα χρήματα του χωρίς να έχω κάτι ιδιαιτέρως αρνητικό να πω

Ευχαριστούμε, stavros Y
Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικός industrial χώρος με μέρος καπνιστών και μη!
Τα ορεκτικά του απόλυτα γευστικά και ιδιαίτερα! Δοκιμάστε τα ψίχουλα!!! Φοβερό!
Πολύ καλής ποιότητας κρέατα, σωστά ψημένα και σερβιρισμένα!

Ευχαριστούμε, Tensof
Η κριτική γράφτηκε 21 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

"Εξαιρετικός συνδυασμός γεύσης, ποιότητας και εξυπηρέτησης"

Το Σάββατο που μας πέρασε είχα πραγματικά την τύχη να είμαι πελάτης στο εστιατόριο αυτό με φιλική παρέα. Πρόκειται για έναν χώρο που σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να κρίνεις από το "εξώφυλλο". Το εσωτερικό του μαγαζιού είναι ένας όμορφα διακοσμημένος χώρος και με εξαιρετική άνεση χώρου, γεγονός που σε κάνει να νιώθεις οικεία και να απολαμβάνεις πιο ευχάριστα το γεύμα σου, ειδικά αν λάβει κανείς υπόψιν του την μουσική που συνάδει πλήρως με τον "αέρα" του μαγαζιού.
Το σέρβις επιτρέψτε μου να το χαρακτηρίσω άψογο. Πρόκειται για προσωπικό το οποίο αποτελείται από νέα παιδιά με μεράκι και όρεξη και δεν σταματούν να τρέχουν προσπαθώντας να καλύψουν και να ανταποκριθούν στις απαιτήσεις του κάθε πελάτη. Όλοι τους εξυπηρετικοί, φιλικοί και ευγενικοί. Ακόμη, η καθοδήγηση όσον αφορά το μενού ήταν καίρια και κατατοπιστική, ώστε να μείνει κανείς ικανοποιημένος με βάση τις
γευστικές προτιμήσεις του.
Στο σημείο αυτό θα ήθελα να μιλήσω για ένα περιστατικό το οποίο έλαβε χώρα εκείνο το βράδυ. Εξαιτίας μιας βλάβης που προκλήθηκε, ο χώρος των καπνιστών (να σημειωθεί ότι υπάρχει διαχωρισμός του εστιατορίου σε καπνίζοντες και μη) δεν είχε ρεύμα και το ίδιο συνέβη και με τον απορροφητήρα, με αποτέλεσμα να βγει αρκετός καπνός στην σάλα του εστιατορίου. Ύστερα από την σύντομη και γρήγορη αποκατάσταση της ζημιάς, ο υπεύθυνος μαζί με το υπόλοιπο προσωπικό από το χώρο του σέρβις πέρασαν από τα τραπέζια όλων ζητώντας συγγνώμη για το συμβάν και την ταλαιπωρία που πιθανώς προκλήθηκε και κέρασαν κρασί ή οτιδήποτε άλλο επιθυμούσε ο κάθε πελάτης. Το γεγονός αυτό βοήθησε σημαντικά στην αποφυγή παρεξηγήσεων και έντονων αντιδράσεων χάρη στον επαγγελματισμό που επέδειξαν.
Αναφορικά με τα φαγητά, έχω να πω ότι μείναμε ικανοποιημένοι από τα ορεκτικά μέχρι και το γλυκό. Όλα τα πιάτα κυμαίνονταν από αρκετά καλά έως εξαιρετικά. Πιο συγκεκριμένα από τα ορεκτικά προτείνω τα μανιτάρια και το κανταΐφι τυριών. Επίσης, τα κρέατα μακράς ωρίμανσης θα σας πείσουν με μια δοκιμή. Τέλος, η κάβα τους είναι αρκετά πλούσια και αξιόλογη. Το συστήνω ανεπιφύλακτα!

4  Ευχαριστούμε, Loukas K
Η κριτική γράφτηκε 19 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ένας υπέροχος χώρος. Απλά υλικά , με γούστο, και μεράκι. Θυμίζει Λονδίνο . Ωραία μουσική, τα τραπέζια , τοποθετημένα με απόσταση, δεν σε πνίγει ο χώρος. Ότι φάγαμε ήταν καταπληκτικό . Ωραία Berger και ωραία ορεκτικά όπως τα ψίχουλα το κανταΐφι τυριών και τα μανιτάρια. Η λίστα κρασιών , αρκετά γεμάτη. Το service πολύ καλό. Ο σερβιτόρος ήταν άψογος, με γνώσεις στα κρασιά και το menu.

Ευχαριστούμε, Ευστράτιος Τ

Brizola: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Brizola: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!