“Ανεπαρκες”
Κριτική για: Παλιά Σαλαμίνα

Παλιά Σαλαμίνα
Η κριτική γράφτηκε 7 Μαρτίου 2018

Πολυ αργο σερβις. Σαλατα που στον καταλογο ελεγε οτι περιειχε μαρουλι, μαρουλι δεν ειχε. Σαρδελες παγωμενες. Παραγγείλαμε μύδια τηγανιτά, δεν ηρθαν ποτε. Καλαμαρακια τηγανιτα, μικρα σαν γονος. Ενα ποδι (κατεψηγμενο) χταποδι 10,50€!!! Σαλατα με σπανακι μαρουλι (που δεν ειχε) ροκα και δυο λιαστες ντοματες 3,60€. Ο σερβιτορος ενας και μοναδικος με το χαμογελο παντα μας προσεξε πολυ. Αλλα μονος του ετρεχε ο ανθρωπος για ενα τραπεζι μεσα με καμια 8 ατομα, και εξω 6 τραπεζακια με περιπου 20 ατομα. Μεγαλη αναμονη για να φαμε. Το τραπεζι που καθισαμε ηταν σαν μεγαλο wok. Η μουσικη μου αρεσε παρα πολυ. Δεν εχει haineken. Τα ποτηρια και τα πιατα πολυ καθαρα. Φερνει νερο εμφιαλομενο στην αρχη χωρις να ρωτησει αν θελουμε. Μπυρες θα πιναμε το νερο τι να το κανουμε, για μπανιο? Δωσαμε 50€ λογαριασμο χωρις να ξερω για τι πραγμα τελικα, ηταν μεσα τα μυδια δεν ηταν? Νερο πληρωσα η οχι. Ειναι απο εκεινες τις μερες που θες να πας καπου να πεις μια μπυρα να φας ενα μεζε και να απολαυσεις την λιακαδα και καταληγεις να μαλλωνεις με τους ταβερνιαριδες. Τελικα απο επιλογη δεν λες τιποτα και πληρωνεις οτι σου πουν για να μην χαλασεις την μερα σου.

Ευχαριστούμε, Duke P

Η κριτική γράφτηκε 23 Φεβρουαρίου 2018

Έχουν κάνει τρομερά φαγοπότια μετά την δουλειά στο συγκεκριμένο μαγαζί πολλές φορές. Πολύ καλή εξυπηρέτηση από τον κ. Δημήτρη (μόνο) οι υπόλοιποι βαριούνται.
Κατά βάση έχω δοκιμάσει όλο τα κατάλογο με τα θαλασσινά.
Το πιο ωραίο σκουμπρί που έχω φάει (κατά γενική ομολογία) , ντομάτα στη σχάρα, μύδια σαγανάκι, κρίταμα (το καλοκαίρι) χταποδάκι, ριζότο θαλασσινών καλύτερο από το κριθαρότο , φάβα,ταλαγάνι χωρίς μαρμελάδα, καβουροσαλάτα κτλ.
Δεν είναι κάτι το τρομερό σαν μαγαζί αλλά το έχω αγαπήσει. Έχω πάει τουλάχιστον 20 φορές αυτό λέει πολλά γιατί στην περιοχή υπάρχουν και άλλα ταβερνάκια.

Ευχαριστούμε, EviPapapa
Η κριτική γράφτηκε 20 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ήταν μια ευχάριστη έκπληξη η επίσκεψη μας στο μαγαζί. Ωραίες γεύσεις, ωραία εμφάνιση, λογικοτατες τιμές. Ξεχώρισε το ριζότο με θαλασσινά, η σαρδέλα στη σχάρα και το φιλέτο τσιπούρας. Σε πολύ καλό σημείο και ο έξω χώρος, το καλοκαιράκι πρέπει να είναι πολύ όμορφα.

Ευχαριστούμε, mariamano
Η κριτική γράφτηκε 9 Δεκεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Βρέθηκε τυχαία στον δρόμο μας, με αποτέλεσμα να γίνει το στέκι μας.
Δοκιμάστε ανεπιφύλακτα, "χταπόδι με καραμελωμένο κρεμμύδι", "ριζότο θαλασσινών" και στό τέλος κερασμένη " μπανάνα με σοκολάτα", σε τιμές συμβατές της εποχής μας.

Ευχαριστούμε, Green M
Η κριτική γράφτηκε 6 Νοεμβρίου 2017

Ομορφο και φιλικο περιβαλλον με πολυ καλο φαγητο και προσιτες τιμες. Δοκιμαστε το κριθαροτο με γαριδες, το ριζοτο με μανιταρια, και τις γαριδες κανταιφι! Θα ξαναπαμε σιγουρα!!!!

Ευχαριστούμε, Sofia N

Παλιά Σαλαμίνα: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Παλιά Σαλαμίνα: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!