Η κριτική γράφτηκε 9 Ιουλίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε για 4 μέρες σε ένα καταπληκτικό δωμάτιο το οποίο ήταν τόσο καλό που δε θέλαμε να φύγουμε. Όλοι ήταν ευγενικοι και εξυπηρετικοί και πρόθυμοι να μας βοηθήσουν για το οτιδήποτε. Διαθέτει πολύ καλό πρωινό που καλύπτει όλα τα γουστα!! Σίγουρα αν ξαναπάμε Θεσσαλονίκη θα το προτιμήσουμε.

Διαμονή: Ιούνιος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Aggeliki N
Ο/η COLORSGreece, Ιδιοκτήτης του Colors Urban Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 15 Ιουλίου 2018

Αγαπητή COLORista,

Ευχαριστούμε πολύ για το χρόνο που διαθέσατε γράφοντας αυτή την κριτική.

Τα ένθερμα σχόλια σας αποτελούν τη βάση στην προσπάθεια μας να γινόμαστε συνεχώς καλύτεροι. Προσπαθούμε να ικανοποιούμε τις επιθυμίες των πελατών στο ύψιστο δυνατόν παρέχοντας στους επισκέπτες μας μια αξέχαστη διαμονή στο κέντρο της όμορφης πόλης μας.

Χαιρόμαστε που απολαύσατε την μεγάλη ποικιλία που προσφέρει ο μπουφές του πρωινού μας στο The Garden Bar. Όπως σωστά αναφέρατε ο μπουφές μας καλύπτει όλες τις γευστικές επιθυμίες και διατροφικές ανάγκες ώστε να έχουν οι επισκέπτες μας μια εξαιρετική και ολοκληρωμένη εμπειρία πρωινού και ένα δυνατό ξεκίνημα της ημέρας.

Θα είναι μεγάλη μας χαρά να σας έχουμε και πάλι σύντομα κοντά μας.

Η κριτική γράφτηκε 18 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Πεντακάθαρο δωμάτιο, άνετο και πολύ λειτουργικό.Μοντερνα διακόσμηση που ξεφεύγει από τα συνήθη δεδομένα των ξενοδοχείων. Πολύ φιλικό προσωπικό και άριστες υπηρεσίες. Επίσης,εξαιρετικά βολική η επιλογή για το κοντινό κλειστό πάρκινγκ.

Διαμονή: Ιούνιος 2018, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, hliasoz
Η κριτική γράφτηκε 3 Ιουνίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Ενδιαφέρουσα ιδέα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης . Όμορφα , πεντακάθαρα , μοντέρνα διακοσμημένα δωμάτια με μοντέρνα μινιμαλ διάθεση . Ευρύχωρα , σε εξαιρετικό σημείο , με εξυπηρετικό και πρόθυμο προσωπικό. Όμορφος χώρος για πρωινό , τι άλλο να ζητήσει κανείς ;

Διαμονή: Μάιος 2018
Ευχαριστούμε, jgeraios
Ο/η COLORSGreece, Ιδιοκτήτης του Colors Urban Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 8 Ιουλίου 2018

Αγαπητέ ταξιδιώτη,

Καλησπέρα από την ομάδα των COLORS και την όμορφη Θεσσαλονίκη.

Είναι πάντα ευχάριστο να διαβάζει κανείς ότι οι ταξιδιώτες μας είχαν μια όμορφη διαμονή, γιατί αγαπάμε πολύ αυτό που κάνουμε και προσπαθούμε να παρέχουμε στους επισκέπτες των COLORS αυτά που θα θέλαμε να ζήσουμε κι εμείς όταν ταξιδεύουμε: γνήσια, όμορφη φιλοξενία σε κεντρικές τοποθεσίες, που εναρμονίζονται με το περιβάλλον, με εξυπηρετικό staff, που παρέχουν καλή σχέση ποιότητας-τιμής.

Η κριτική γράφτηκε 28 Μαΐου 2018

Εξαιρετικη θεση πολυ καλη ποιοτητα υπηρεσιων και φιλοξενιας. Συγχρονη αισθητικη στα ,οχι και πολυ μεγαλα δωματια Αλλα καλυπτει ικανοποιητικα ολες τις βασικες αναγκες Ωραιο καφε μπαρ στο ισογειο και θεματικα δωματια

Διαμονή: Νοέμβριος 2017
Ευχαριστούμε, Gerasimos S
Η κριτική γράφτηκε 22 Μαΐου 2018

Ανακαινισμένο νεοκλασικό κτίριο στην Τσιμισκή, Λαδάδικα. Πρωτότυπα διακοσμημένα, μοντέρνα κι ευρώχωρα δωμάτια. Όλες οι λεπτομέρειες προσεγμένες, ακόμα και το χαρτί τουαλέτας (το οποιο, παρεμπιπτόντως, δε βολεύει). Δυστυχώς, μεγάλο πρόβλημα η κακή εσωτερική και εξωτερική ηχομόνωση. Το πρωινό ικανοποιητικό με αρκετά φρέσκα και νόστιμο τοπικά προϊόντα. Ωστόσο κατά την παραμονή μου εκεί (22/05) κυκλοφορούσε μύγα στα φαγητά που ήταν εκτεθειμένα. Αν και το υπέδειξα στο προσωπικό δεν αντέδρασαν. Ευγενικό το σέρβις αλλά λίγο άπειρο. Πρόβλημα το parking.

Συμβουλή: Αν σας ενοχλεί ο θόρυβος, να προτιμήσετε δωμάτιο που δε βλέπει Τσιμισκή!
  • Διαμονή: Μάιος 2018, ταξίδι για επαγγελματικούς σκοπούς
Ευχαριστούμε, Akarepis G
Ο/η COLORSGreece, Ιδιοκτήτης του Colors Urban Hotel, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 7 Ιουνίου 2018

Αγαπητέ επισκέπτη,

Καλησπέρα από την όμορφη Θεσσαλονίκη και την ομάδα των COLORS. Σας ευχαριστούμε για την κριτική σας. Οι κριτικές είναι χρήσιμες σε όλες τις επιχειρήσεις παροχής υπηρεσιών για να είναι σε θέση να προσφέρουν πάντα υψηλότερα πρότυπα υπηρεσιών και να απολαμβάνεται την COLORS διαμονή σε όλες σας τις επισκέψεις.
To design καθώς και η συνολική εμφάνιση και διακόσμηση του ξενοδοχείου βασίζονται στην ιδέα της θεματικής αίθουσας. Το ξενοδοχείο μας μπορεί να είναι σχετικά καινούργιο στην πόλη, ωστόσο, έχει ήδη αποκτήσει φανατικό κοινό και έχει κερδίσει το βραβείο Design σε διεθνή διαγωνισμό για τον απίστευτο σχεδιασμό και την ιδιαιτερότητα των χώρων του!
Όπως τονίσατε και εσείς το ξενοδοχείο μας είναι ένα ανακαινισμένο νεοκλασικό κτίριο του 1925 με ψηλοτάβανα δωμάτια τα οποία έχουν μεγαλύτερη χωρητικότητα από τα τυπικά.

Βρισκόμαστε πολύ κεντρικά επί της Τσιμισκής, μια από τις πιο πολυσύχναστες λεωφόρους στην Θεσσαλονίκη, υπάρχει εξωτερική ηχορύπανση την οποία έχουμε αντιμετωπίσει με τριπλή ηχομόνωση στα τζάμια όλων των δωματίων μας. Επίσης εσωτερικά οι πόρτες μας είναι ενισχυμένες και το πάτωμα του ξενοδοχείου είναι LVT βινυλλικό το οποίο απορροφά τους κραδασμούς για τον περιορισμό της ηχορύπανσης εσωτερικά του ξενοδοχείου, αλλά δυστυχώς στους κοινόχρηστους διαδρόμους του ξενοδοχείου όπως και σε κάθε ξενοδοχείου υπάρχει κάποια ηχορύπανση, η οποία προκαλείται από τις συζητήσεις μεταξύ των ενοίκων, βαλίτσες και άλλες φυσιολογικές λειτουργίες του ξενοδοχείου.

Την προηγούμενη εβδομάδα υπήρχε πρόβλημα γενικότερο στο κέντρο της πόλης με έντονη γεννητικότητα μυγών, το οποίο αποκαταστάθηκε κεντρικά με ψεκασμούς από τον Δήμο Θεσσαλονίκης αλλά και την άμεση αντιμετώπιση από την πλευρά της επιχείρησής μας με επιπλέον καθημερινούς ψεκασμούς και τις απαραίτητες ενέργειες. Το πρόβλημα ήταν κάτι παροδικό και είμαι έχει αντιμετωπιστεί πλήρως καθώς δεν υπάρχουν πλέον και δεν υπήρχαν παρόμοια παράπονα ποτέ. Εάν κάτι πέραν τούτου ξέφυγε της προσοχής μας, ήταν κάποιο μεμονωμένο γεγονός, και αντιμετωπίζεται από όλες τις επιχειρήσεις υγειονομικού ενδιαφέροντος.

Ελπίζουμε σύντομα να έχουμε τη χαρά να σας φιλοξενήσουμε.