“Πρωί κέντρο”
Κριτική για: Κούκος

Κούκος
Περιγραφή: Κούκος τυροπιτάκι Υπάρχουν γεύσεις και μυρωδιές που μας φέρνουν πίσω σε αυτά που έχουν σημασία... Ξεκινώντας από το ζαχαροπλαστείο του το 1953 στο Ασβεστοχώρι, μαζί με τα ονομαστά σιροπιαστά, τα λαχταριστά γαλακτομπούρεκα και τους φρέσκους λουκουμάδες του, ο Γιώργος Κούκος δημιούργησε ένα τυροπιτάκι που έμελλε να γίνει ξακουστό σε όλη τη Θεσσαλονίκη, το τυροπιτάκι ΚΟΥΚΟΣ! Με την ίδια πάντα οικογενειακή συνταγή, το 1971 έκανε το διαφορετικό βήμα - στην παραλία της Περαίας σ' ένα μικρό μαγαζάκι προσφέρει αποκλειστικά και μόνο τυροπιτάκια! Από τότε οι Θεσσαλονικείς που αποδρούσαν με το καραβάκι τα καλοκαίρια, σχημάτιζαν ουρές για το σακουλάκι με τα τυροπιτάκια που ήταν πια η αγαπημένη συνήθεια που συνόδευε σταθερά τη βόλτα στην παραλία! Στην Περαία η ιστορία συνεχίζεται εδώ και 45 χρόνια από τον Κωνσταντίνο Κούκο. Με βάσεις σ' αυτή την παράδοση ετών και το βλέμμα στο μέλλον, η τρίτη γενιά περνάει στο επόμενο επίπεδο: προσφέρει τα θρυλικά τυροπιτάκια Κούκος και νέα προϊόντα με αγνά και φρέσκα υλικά σε ένα πρότυπο ανοιχτό εργαστηριακό χώρο παρασκευής όπου οι φίλοι μας μπορούν να παρακολουθήσουν το πάντρεμα της παράδοσης με τις πιο σύγχρονες μεθόδους αρτοζαχαροπλαστικής! Ένας ΚΟΥΚΟΣ φέρνει την Άνοιξη στις γευστικές προτάσεις στην καρδιά της πόλης! Κάθε μέρα στη Βογατσικού, σας περιμένει το ξακουστό τυροπιτάκι ΚΟΥΚΟΣ και ευωδιαστός καφές καθώς και επιλεγμένα, εκλεκτά προιόντα
Η κριτική γράφτηκε 3 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετική εξυπηρέτηση και σίγουρα η νοστιμιά υπερκαλύπτει το κόστος των πραγμάτων. Για όλες τις ώρες.

Ευχαριστούμε, Babis P

Η κριτική γράφτηκε 25 Φεβρουαρίου 2018

Ένας πολύ ζεστός χώρος και ό,τι πρέπει για καφεδάκι με.... γλυκό, φυσικά! Εμείς δίνουμε επιλογή συνήθως στο γαλακτομπούρεκο, αλλά σίγουρα ότι και αν επιλέξετε θα μείνετε ευχαριστημένοι. Τα λέμε σύντομα παιδιά!

Ευχαριστούμε, Anna_Fragkou
Ο/η KOUKOSTIROPITAKI, Ιδιοκτήτης του Κούκος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 27 Φεβρουαρίου 2018

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σας λόγια! Θα είμαστε πάντα στη διάθεσή σας κρατώντας τον πήχη της ποιότητας ψηλά!

Η κριτική γράφτηκε 24 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Είχα πολύ καιρό να επισκεφθώ το κατάστημα και επανήλθα σήμερα και θυμήθηκα πόσο καταπληκτικά πράγματα φτιάχνουνε!Απόλαυσα τον καφέ τους με συνοδεία γαλακτομπούρεκου!Υπέροχος συνδιασμός!

Ευχαριστούμε, Ioannitsapapazoglou
Η κριτική γράφτηκε 16 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Φάγαμε εξαιρετικά. Δοκιμάσαμε ότι καταφέραμε και αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι η κόρη μας εντυπωσιάστηκε με πολλά από τα προϊόντα του καταστήματος. Εξαιρετικό service πολύ ευγενικά τα παιδιά αλλά περισσότερο απ’ όλα μας εντυπωσίασε η ποιότητα των υλικών. Δεν ξέρεις τι να δοκιμάσεις από όλα αυτά τα υπέροχα πράγματα

Ευχαριστούμε, Kostas K
Η κριτική γράφτηκε 13 Φεβρουαρίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετικα σαντουιτς και τυροπιτακια εννοειται, εχει κατι πολυ ωραια με τυρι και μελι και διαφορες παραλλαγες! Βεβαια αυτο που μου εχει αρεσει περισσοτερο ειναι τα κρυα σαντουιτς! Το μονο που δεν μου αρεσει απο προσωπικη αποψη ειναι ο καφες τους.

Ευχαριστούμε, alexandra d
Ο/η Amvrosios T, Ιδιοκτήτης του Κούκος, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: 15 Φεβρουαρίου 2018

Ευχαριστούμε πολυ για την κριτική σας και καλά σας σχόλια! Δεσμευόμαστε να κρατάμε τον πήχη της ποιότητας ψηλά! Σχετικά με το θέμα του καφέ θα θέλαμε να ρθειτε να το συζητήσουμε και από κοντά! Πιστεύουμε πως κάτι έγινε λάθος για να έχετε κακή άποψη, αν και το θέμα του καφέ είναι υποκειμενικό! Μη διστάζετε ποτέ να μας κάνετε παρατηρήσεις διότι αυτό είναι που μας κάνει καλύτερους!

Κούκος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Θεσσαλονίκη, Περιοχή Θεσσαλονίκης

Κούκος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!