“Κακό φαγητό αλλά καλή μπύρα!”
Κριτική για: Ταβέρνα Καναδος

Ταβέρνα Καναδος
Η κριτική γράφτηκε 20 Ιουνίου 2017

Πήγαμε Ιούνιο για να φάμε θαλασσινά.Είχαμε πολλές απαιτήσεις μάλλον,καθώς μόνο η σαρδέλα και ο γαύρος ήταν φρέσκα.Τα υπόλοιπα,κατεψυγμένα.Αναγκαστικά στραφήκαμε σε κάτι απλό για να έχουμε ήσυχο-έτσι νομίζαμε-το στομάχι μας.Εν μέσω άφθονων μυγών και παρακμιακών καψουροτράγουδων στη διαπασών,παραγγείλαμε:
1)μία σαλάτα ρόκα με πανιασμένα φύλλα,η οποία κολυμπούσε σε λάδι αμφιβόλου ποιότητας και περίεργης γεύσης.Όταν φωνάξαμε την κοπέλα να δει την σαλάτα,τρόμαξε και αμέσως φρόντισε να την αλλάξει με φρέσκα φύλλα αυτή τη φορά.Για να μας ευχαριστήσει δε,φρόντισε να προσθέσει επιπλέον λάδι αμφιβόλου ποιότητας και περίεργης γεύσης.
2)"Σπιτικά ντολμαδάκια" ,(όπως άλλωστε λένε όλοι οι μαγαζάτορες),χωρίς να συνοδεύονται από κάποιο τζατζίκι,άνηθο,πιπέρι,αλάτι,κλπ,κλπ.Για κάποιο περίεργο λόγο μας θύμιζαν τα "σπιτικά" ντολμαδάκια κονσέρβας των σούπερ μάρκετ,ακτινοβολημένα σε φούρνο μικροκυμάτων.
3)ένα πιάτο κοτόπουλο στήθος και μία μοσχαρίσια μπριζόλα.Και τα δύο συνοδευόντουσαν από πατάτα τηγανητή και ρύζι.Αδιάφορα και τα δύο πιάτα.Δεν ακουμπήσαμε τις πατάτες,δοκιμάσαμε-μόνο-το ρύζι.
4)Συνοδευτικά άσπρα ψωμάκια με περιχυμένο-το γνωστό-λάδι αμφιβόλου ποιότητας και περίεργης γεύσης από πάνω.Δεν τα ακουμπήσαμε.Είχαμε την εμπειρία της σαλάτας...
5)2 ποτήρια βαρελίσιας μπύρας.Μας άρεσε πολύ!
Γλυκό δεν μας πρόσφεραν.Ευτυχώς...
Συμπέρασμα:Αν ψάχνετε καλή βαρελίσια μπύρα,το προτείνουμε.Αν πεινάτε όμως,συνεχίστε το δρόμο σας.

5  Ευχαριστούμε, kpag_11

Η κριτική γράφτηκε 5 Φεβρουαρίου 2017

οι σερβιτοροι πολυ ευγενικοι και γρηγοροι,το φαι παρα πολυ νοστιμο και σχετικα φθηνο.με περιπου 10 ευρω ανα ατομο μπορεις να χορτασεις να πιεις ωραιο κρασι και να περασεις καλα με τιν παρεα σου.Να το προτιμησετε

1  Ευχαριστούμε, giwrgoskef
Η κριτική γράφτηκε 3 Φεβρουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Καλούτσικη ταβερνα.
Δεν εχει κάτι το ιδιαίτερο και ουτε κατι σουοερ στο φαγητό.
Τιμες στα λογικα επιπεδα.

Ευχαριστούμε, George_the_
Η κριτική γράφτηκε 23 Ιανουαρίου 2017

δεν έχω και πολλά να πω .. ανεπαρκές και κάπως παρατημένο σαν μαγαζί, όσο για τις γεύσεις και αυτές ανεπαρκείς θα τις χαρακτήριζα σε σχέση με τα άλλα μαγαζιά που βρίσκονται στην Παναγια

2  Ευχαριστούμε, lulukav
Η κριτική γράφτηκε 22 Ιανουαρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Πολύ καλό φαγητό, μερίδες πολύ μεγάλες, άμεση εξυπηρέτηση, το προσωπικό πολύ ευγενικό και πολύ καλές τιμές (5 άτομα 55 ευρώ) φάγαμε και ήπιαμε πάρα πολύ καλά. Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Ευχαριστούμε, vaggelis k

Ταβέρνα Καναδος: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καβάλα, Περιοχή Καβάλας

Ταβέρνα Καναδος: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!