“Πολυ ωραίο ”
Κριτική για: Apiko

Apiko
Η κριτική γράφτηκε 30 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Μου αρεσει πολυ !! Καθε φορά παω και τρωω οταν πηγαίνω καβαλα !! Ωραίο φαΐ καλο σέρβις και καλές τιμές !!!!

Ευχαριστούμε, Nikos C

Η κριτική γράφτηκε 29 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Ειναι μαγαζί μπροστά στο λιμάνι! Αξίζει να κάτσετε στον πάνω όροφο. Γρηγορο service, νοστιμο φαγητό και ευγενικό προσωπικό! Αξίζει να δοκιμάσετε σαρδέλες παντρεμένες η έστω ψητές με λεμόνι!

Ευχαριστούμε, Aris C
Η κριτική γράφτηκε 29 Οκτωβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφτήκαμε το συγκεκριμένο ουζερί ύστερα από σύσταση ντόπιου φίλου μας για μεσημέρι με θαλασσινά. Όλα τα πιάτα που επιλέξαμε ήταν υπέροχα. Η πατατοσαλατα ήταν η απλή, παραδοσιακή με πολύ κρεμμύδι και ζεστές πατάτες και έφερε αναμνήσεις οικογενειακών τραπεζιών. Το καπνιστό χταπόδι ήταν λίγο σκληρό για τα γούστα μου, αλλά σαν γεύση ήταν κάτι διαφορετικό από αυτά που έχω δοκιμάσει και με εξέπληξε ευχάριστα. Καπνιστό σκουμπρί, κολοκυθοκεφτεδες και γάμπαρι ήταν πολύ καλά και μεγάλες μερίδες. Τέλος το λαβράκι ήταν ΥΠΈΡΟΧΟ. Καλοψημένο, φρεσκότατο και όμορφα στημένο. Το γλυκό που προφέρεται στο δεν με ενθουσίασε αλλά ήταν προσφορά του καταστήματος οπότε δεν μπορώ να έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις. Πάραυτα υπήρχαν επιδόρπια στον κατάλογο για κάποιον που θέλει να επιλέξει. Τέλος η λίστα κρασιών, ούζων και τσίπουρων ήταν τόση όση έπρεπε με καλές τιμές. Σας τελική γεύση, θεωρώ πως λαμβάνοντας υπόψιν το σημείο και το περιβάλλον του καταστήματος, το μέγεθος και την ποιότητα των παθών, σε συνάφεια με τις τιμές, η επιλογή του ήταν μια πολύ καλή πρόταση για όλους. Τέλος θεωρώ πως τους καλοκαιρινούς μήνες, η εμπειρία θα είναι ακόμα καλύτερη εφόσον μπορείτε να καθίσετε στον εξωτερικό χώρο.

Ευχαριστούμε, Panos A
Η κριτική γράφτηκε 5 Σεπτεμβρίου 2017

Μας ενθουσίασαν οι Σαλάτες του (Απίκο Και Μελτέμι), το πήλινο με τα 4 τυριά, το καπνιστό χταπόδι και η σαρδέλα στα κάρβουνα.
Καλό σέρβις και τιμές

Ευχαριστούμε, Aristotelis01
Η κριτική γράφτηκε 4 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Στην παραλία της Καβάλας βρίσκεται το άπικο... Ένα φανταστικό εστιατόριο με πεντανοστιμα πιάτα.. Ταχύτατη εξυπηρέτηση και πολύ φιλικό προσωπικό....

1  Ευχαριστούμε, strtt

Apiko: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Καβάλα, Περιοχή Καβάλας

Apiko: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!