Η κριτική έγινε: 26 Αυγούστου 2019

Το ξενοδοχείο είναι σε καλή τοποθεσία, όμως η παραλία του έχει βράχια. Τα βράδυα έχει πολύ θόρυβο από τα κοντινά κλαμπ.Υπάρχει πρόβλημα με τα ασανσέρ. Το σύστημα κλιματισμού των δωματίων κάνει πολύ θόρυβο και δεν δουλεύει σωστά, γενικά σε όλο το ξενοδοχείο έχει παγωνιά. Το φαγητό είναι β ποιότητας. Στην πισίνα οι ξαπλώστρες είναι όλες πιασμένες απο το βράδυ με πετσέτες.Τέλος το ξενοδοχείο χρειάζεται αναβάθμιση δεν αξίζει τα λεφτά που δίνεις.

Ευχαριστούμε, Maria S
Ο/η ghotels_chalkidiki, Manager του Ξενοδοχείο Άθως Παλάς, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 31 Αυγούστου 2019

Αγαπητή κυρία Μαρια
Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που αφιερώσατε για τη κριτική σας
Το ξενοδοχείο λαμβάνει υποψιν όλα τα σχόλια των πελατών και κάνει τις απαραίτητες παρεμβάσεις κάθε χρόνο.
Ένα μεγάλο ξενοδοχείο καταλαβαίνετε ότι τις ώρες αιχμής στα ασανσέρ μπορεί να υπάρχει κάποια καθυστέρηση , ότι αφορά τον θόρυβο από τα κλαμπ που αναφέρατε το ξενοδοχείο έχει ηχομόνωση άλλα όχι με τις πόρτες των μπαλκονιών ανοιχτές και τρίτο καμιά πετσέτα το βράδυ στις ξαπλώστρες το πρωί ναι ποτέ όμως από το βράδυ όπως γράφετε.
Μας κρίνατε πολύ αυστηρά, ότι αφορά τις υπηρεσίες δεν αναφέρατε κάτι καθαριότητα, φαγητό,εξυπηρέτηση.
Το προσωπικό μας είναι το δυνατότερο ατού μας και προσπαθεί πάντα για το καλύτερο αποτέλεσμα ώστε οι καλεσμένοι μας να απολαμβάνουν τη φιλοξενία μας.
Με φιλικούς χαιρετισμούς
TATSIONAS DIMITRIOS

Η κριτική έγινε: 18 Αυγούστου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Η διαμονή μας στο athos palace ήταν πολύ ευχάριστη. Τα δωμάτια πολύ καθαρά με υπέροχη θέα στη θάλασσα και στην πισίνα. Το φαγητό ήταν πολύ νόστιμο και αρκετά πλούσιο. Η παιδική χαρά ήταν πολύ ωραία, ασφαλής, με καινούριες εγκαταστάσεις και την ευχαριστήθηκε πολύ ο μικρός μας. Τέλος θέλω να τονίσω το πολύ εξυπηρετικό προσωπικό και ιδιαίτερα τον Αλέξανδρο ο οποιός ήταν ταχύτατος, πρόσχαρος, επικοινωνιακός και πάντα χαμογελαστός και έκανε τη διαμονή μας ακόμα πιο ευχάριστη!

Ευχαριστούμε, Σωτηρία Λ
Ο/η ghotels_chalkidiki, Manager του Ξενοδοχείο Άθως Παλάς, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 19 Αυγούστου 2019

Αγαπητη κ.Ρια

Η διεύθυνση και το προσωπικό του ξενοδοχείου σας ευχαριστεί για τα καλά σας λόγια ,μας δίνουν δύναμη να προσπαθούμε περισσότερο να προσφέρουμε το καλύτερο στους πελάτες μας.
Την επόμενη φορά που θα έρθετε σίγουρα θα δείτε καινούργια πράγματα ανακαινισμένους χώρους και γευστικές προκλήσεις απολαμβάνοντας της υπηρεσίες του προσωπικού μας.

Η κριτική έγινε: 7 Αυγούστου 2019

Θα μπορουσαν να εχουν παιδικο κρεβατάκι αντι του καναπε, θελει μια γενική ανακαίνιση εσωτερικα, η παραλια του δεν θυμιζει χαλκιδικη σε τιποτα, στα θετικα οι πανεμορφοι εξωτερικοι χωροι με τις παιδικες νεροτσουλιθρες , και οι αψογη συμπεριφορα του προσωπικου, και η καθαριοτητα

Ευχαριστούμε, LIMNIOTIS K
Ο/η ghotels_chalkidiki, Manager του Ξενοδοχείο Άθως Παλάς, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 9 Αυγούστου 2019

Αγαπητε κ.Λιμνιωτη

Η κριτική έγινε: 25 Ιουλίου 2019 μέσω κινητής συσκευής

Μείναμε οικογενειακώς σε σουίτα για καλοκαιρινές διακοπες.
Το ξενοδοχειο βρίσκεται σε εξαιρετική τοποθεσία και το προσωπικό παρότι ανεκπαίδευτο σε μεγάλο ποσοστό είναι αρκετά πρόθυμο να εξυπηρετήσει.
Η security και οι ναυαγοσώστες αρκετά προκλητικοί προφανώς δεν ανήκουν στην υπηρεσία του ξενοδοχείου γιατί δεν φάνηκε να έχουν το κατάλληλο πνεύμα, ήταν σαν ξένο σώμα.
Έχουν αναφερθεί σε σχόλια πολλοί επισκέπτες για τα ασανσέρ , για τη χρέωση στην παραλία κτλ,για την ώρα λειτουργίας της πισίνας, για την εγγύηση στις πετσέτες όπου αλλάζουν κάθε 2 ημέρες και πολλά άλλα.Ισχυουν όλα.
Η διοίκηση αλλά κυρίως η ιδιοκτησία θα πρέπει να κοιτάξουν κάποια πράγματα και μια ενδεχόμενη ανακαίνιση ίσως δε λύσει τα προβλήματα της μονάδας γιατί όλα είναι θέμα πολιτικής και νοοτροπίας.
Ο μαζικός τουρισμός κυρίως από Ρωσία βοηθάει πολύ οικονομικά στην ανάπτυξη αλλά το προϊόν υποβαθμίζεται συνεχώς.
Η κουζίνα λειτουργεί με πολύ κακή πρώτη ύλη οι παροχές είναι μηδαμινές και γενικώς είναι δύσκολο να ξεκουραστείς γιατί κάθε στιγμή βρίσκεις μπροστα σου το ανικανοποίητο όσο κι αν η διάθεση των διακοπών προσπαθεί να διώξει τα κακώς κείμενα.
Προσωπικά πήραμε για κράτηση στο Παλλήνη, μας είπαν πως θα μας βολεψουν στο Αθος, το δεχθηκαμε αλλά νιώσαμε σαν να μας κλέψανε από την κακή σχέση ποιότητας τιμής.
Τα 5 αστέρια μπαίνουν γιατί σέβομαι την προσπάθεια πολλών ανθρώπων και γιατί με ενδιαφέρει να διαβαστεί ήρεμα η κριτική μου και να υπάρξει βελτίωση γιατί έχουμε ανάγκη από καλές μονάδες με σύγχρονες υπηρεσίες.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, theodorosg82
Ο/η ghotels_chalkidiki, Manager του Ξενοδοχείο Άθως Παλάς, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 27 Ιουλίου 2019

Αγαπητε Θεοδωρε
Πρώτα θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη για τις αστοχίες που αντιληφτήκατε κατά τη παραμονή σας στο Ξενοδοχείο μας. Το ξενοδοχείο ακούει με ευλάβεια όλα τα σχόλια και να είστε σίγουροι ότι κάθε χρόνο γίνονται οι απαραίτητες παρεμβάσεις.

Η κριτική έγινε: 20 Ιουλίου 2019

Είμαστε ζευγάρι με παιδί, έκλεισα στο Athos Palace, All-Inclusive. Ξεκινάω.. Το προσωπικό είναι ευγενικό, το φαγητό καλό & άφθονο. Δεν κατάλαβα αν υπάρχει δεκατιανό ή απογευματινό (για την μικρή) με το all-inclusive, ρώτησα 1-2 φορές & σαφή απάντηση δεν πήρα. Ενώ τα ποτά & οι μπύρες είναι τσάμπα, ο καφές χρεώνεται.. Οι νεροτσουλίθρες είναι φανταστικές, η πισίνα πολύ καλή, δυστυχώς όμως δεν υπάρχουν αρκετές ξαπλώστρες. Η παραλία ακριβώς μπροστά από το ξενοδοχείο, έχει πολλές πέτρες, αλλά 30 μέτρα πιο δεξιά είναι πραγματικά καλή.Το ξενοδοχείο πάσχει γενικώς από wi-fi, αλλά & το 4g το βλέπεις με τα κιάλια. Τα ασανσέρ αν & 4, δεν επαρκούν. Το δωμάτιο πολύ καλό, καθαρό, τα κρεβάτια σε καλή κατάσταση, το νερό πάντα ζεστό.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2019
Ευχαριστούμε, paschos76
Ο/η ghotels_chalkidiki, Manager του Ξενοδοχείο Άθως Παλάς, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 22 Ιουλίου 2019

Aγαπητε μας πελατη

γίνονται οι απαραίτητες παρεμβάσεις.
Τώρα για να είμαστε λίγο πιο συγκεκριμένοι ότι αφορά το all inclusive εκτός από τα ποτά που είναι εγχώρια και με ελεύθερη κατανάλωση όπως και τα τρία γεύματα σερβίρονται snacks στο pool bar από της 10,00π.μ. έως 22,00μ.μ.Pizza και τυρόπιτα και το απόγευμα με το καφέ 16,30-17,00 κέικ και κουλουράκια.
Σας ευχαριστουμε για τη κρητικη σας και θα χαρουμε να σας δουμε στο Παλατι μας ξανα.