Travelocity
Orbitz.com
eDreams
Η κριτική έγινε: 19 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ένα Σαββατοκύριακο στην Φλώρινα ήταν η αφορμή για να γνωρίσουμε από κοντά ένα εξαιρετικό ξενώνα τις Πλειαδες.
Ένα σύνολο πετροχτιστων διοροφων κατοικιών προσφέρουν στον επισκέπτη άνετη διαμονή, φιλικό περιβάλλον, καθαριότητα και φιλοξενους ιδιοκτήτες! Τι άλλο θέλει ο επισκέπτης που θα περάσει κάποια βράδια του στην Φλώρινα;

Ημερομηνία διαμονής: Δεκέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, 723elenip
Η κριτική έγινε: 23 Νοεμβρίου 2016

Προκειται για πετρινους ξενωνες στην άκρη της πόλης. Ειναι πολύ ομορφοι, καλοφτιαγμένοι κ με προσεγμένα έπιπλα, ωστόσό δίνει μια εντυπωση εγκαταλειψης. Το πρόβλημα δεν ειναι η καθαριοτητα, αλλά πχ, ελλειπής φωτισμός κ σήμανση, δεν υπάρχει ρεσεψιόν οργανωμένη και το πρωινό σερβιρεται καπως στριμωγμένα". Οι άνθρωποι που το διαψειριζεται ειναι ευγενικοί και προθυμοι αλλά πρεπει να το δουνε πιο "επαγγελματικά".
Τα δωματια ειναι ευρυχωρα με καναπέ,κουζινάκι, μπαλκονι κλπ.
Επισης, προβληματικό wifi.

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
Ευχαριστούμε, NitsaNiou
Η κριτική έγινε: 20 Νοεμβρίου 2016

Ενώ στην αρχή δέχτηκαν την κράτηση μας για 4 δωμάτια, σε λίγο όταν πήραμε να κλείσουμε την ακύρωσαν για το λόγο πως ήταν μόνο για το βράδυ του Σαββάτου. Μας υποχρέωναν να κλείσουμε και το βράδυ της Παρασκευής. Δεν πήγαμε!!

Ημερομηνία διαμονής: Νοέμβριος 2016
Ευχαριστούμε, bg1900
Η κριτική έγινε: 11 Οκτωβρίου 2016

Μειναμε 4 ημερες στην ομορφη Φλωρινα το Σεπτεμβρη του 2016.
Τα θετικα του ξενοδοχειου : αισθητικα ομορφες πετριοχτιστες μεζονετες σε παραδοσιακο στυλ, με ευρυχωρα δωματια, ανετα κρεβατια και φρεσκα κλινοσκεπασματα. Το wifi ηταν μια χαρα. Σε καλη αποσταση απο την πολη της Φλωρινας και σε ησυχο σημειο.
Τα αρνητικα : το μπανιο, σε αντιθεση με το δωματιο, ηταν πολυ στενοχωρο, σκοτεινο και με κακοτεχνιες (το σιφον για τα νερα του ντους ηταν σχεδον εκτος ντουσιερας, με αποτελεσμα να πλυμμηριζει υποχρεωτικα ολο το μπανιο / οι βρυσες του ντους ηταν σχεδον στο υψος του πατωματος / αβολη κουρτινα μπανιου), το πρωινο ηταν μετριο (οχι κακο αλλα κανενα παραδοσιακο χρωμα) και ο χωρος του πρωινου στενοχωρος (ενω ηταν αδεια η μεγαλη αιθουσα στο κεντρικο κτηριο του συγκροτηματος, το πρωινο σερβιριζοταν σε ενα παταρι πανω απο την αιθουσα αυτη) και ακαταστατος. Αρνητικη εντυπωση μας εκανε το οτι, κατα την αποχωρηση μας, η υπευθυνη ηταν αρνητικη στην πληρωμη με καρτα (χρεωστικη, ουτε καν πιστωτικη) αντι για μετρητα, προβαλλοντας οτι δεν ηξερε να χρησιμοποιησει το pos, και το οτι προσπαθησε να μας χρεωσει 2 -3 μικρα μπουκαλακια εμφιαλωμενο νερο που καταναλωσαμε κατα την 4ημερη παραμονη μας.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2016
1  Ευχαριστούμε, maria_stl
Η κριτική έγινε: 4 Σεπτεμβρίου 2016

Μας έκανε άσχημη εντύπωση όταν ψάχνοντας να το βρούμε πήραμε τηλ. να μας κατευθύνουν κ δεν μπορούσαν να μας δώσουν οδηγίες πως θα πάμε εκεί ενώ είμασταν πολύ κοντά. Φτάνοντας εκεί κ βλέποντας το μας άρεσε είναι γραφικό , δεν είναι στο κέντρο της πόλης χρειάζεσαι αυτοκίνητο για να πας στο κέντρο, τα δωμάτια ενώ είναι ικανοποιητικά σαν χώρος έχουν πολύ μικρό μπάνιο, πολύ μικρή ντουσιέρα κολλάει η κουρτίνα πάνω σου όταν κάνεις μπάνιο, όσο για το πρωινό κάτω του μετρίου. Άσχημη εντύπωση μας έκανε ότι ενώ έχουν αίθουσα σε ισόγειο που θα μπορούσαμε να πάρουμε το πρωινό μας υποχρέωνε ν ανέβουμε σε ψηλότερο επίπεδο γιατι είχαν γάμο σε λίγες μέρες κ δεν ήθελαν να στρώνουν στην κάτω αίθουσα, απαράδεκτο!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2016
1  Ευχαριστούμε, Anna P