“Ωραίο περιβαλλον”
Κριτική για: Mediterraneo

Mediterraneo
Η κριτική γράφτηκε 18 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Είναι το πρώτο εστιατόριο που συναντάς διασχίζοντας το λιμάνι .Ωραιο περιβάλλον ιδιαίτερα στα επάνω επίπεδα .Το φαγητό καλο χωρίς ιδιαίτερες εκπλήξεις .Φιλικο προσωπικό , τιμές λίγο υπερτιμημένες για την ποιότητα του φαγητού

Ευχαριστούμε, stelpam

Η κριτική γράφτηκε 16 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίες ισορροπημενες γεύσεις, σε ένα ήρεμο ειδυλλιακό περιβάλλον δίπλα στη θάλασσα. Ευγενικό προσωπικό.

Ευχαριστούμε, magda d
Η κριτική γράφτηκε 3 Σεπτεμβρίου 2020

Το εστιατόριο Mediterraneo ήταν μια ευχάριστη έκπληξη για εμάς! Καθαρό περιβάλλον με καλοστημένα πιάτα και νόστιμα! Δοκιμάσαμε χταπόδι ψητό, ρόκα με καβούρι και livorneze 2 ατόμων! Μας φιλεταραν το ψάρι μπροστά μας και το προσωπικό ήταν ευγενικό! Σίγουρα θα ξαναέρθουμε!

Ευχαριστούμε, Myownkind
Η κριτική γράφτηκε 31 Αυγούστου 2020

Ωραία θέα, πολύ καθαρό εστιατόριο και φιλικό προσωπικό. Ωστόσο το φαγητό είναι κάπως μέτριο και με σχετικά τσιμπιμένες τιμές.

Ευχαριστούμε, nikolasg460
Η κριτική γράφτηκε 28 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Νόστιμα πιάτα ,ωραία θέα ,καλή ποικιλία κρασιών .καλά ειναι ννα έχετε κάνει κράτηση ειδικά αν δεν είστε μεγάλη παρέα.στα αρνητικά τουαγαζιου ότι δίνουν προτεραιότητα στις μεγάλες παρέες λόγω του πιθανού μεγάλου τζίρου επειδή όλα τα πιάτα είναι ακριβά οπότε 2 άτομα όταν και ν κάνουν δεν ανεβαίνει πολύ. ..εκτός εξαιρέσεων...μεγάλης κατανάλωσης. Αν μεινετε μέρες στο νησί μια αξίζει να φάτε στο συγκεκριμένο

1  Ευχαριστούμε, thanasisk328
Ο/η spirosk855, Ιδιοκτήτης του Mediterraneo, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 29 Αυγούστου 2020

Αγαπητέ Θανάση σας ευχαριστούμε που πήρατε τον χρόνο να γράψετε μια κριτική για το εστιατόριο μας και ακόμα κι αν γράψατε μια "καλή" κριτική φανταζόμαστε ότι αφού δεν βάλατε πέντε αστέρια θα θέλατε στο εστιατόριο που βάλατε τέσσερα αστέρια να βελτιωθεί στις υπηρεσίες του στο μέλλον... Για να γίνει όμως αυτό νομίζουμε ότι θα έπρεπε να είστε πιο ακριβής στην κριτική σας ώστε κι εμείς να γίνουμε καλύτεροι αλλά κι εσείς να μην παρεξηγηθείτε ότι η κριτική σας είναι εμπαθής... τα ερωτήματα που προκύπτουν αβίαστα είναι 1ον από που προκύπτει ότι το εστιατόριο προτιμά μεγαλύτερες παρέες? 2ον πως εσείς φτάσατε σε αυτό το συμπέρασμα και 3ον πως προκύπτει ότι εμείς γνωρίζουμε από πριν τι θα ξοδέψει ο καθένας στο τραπέζι??
Για την ακρίβεια θα μπορούσα να σας παραθέσω μερικά "εστιατορικά" επιχειρήματα για να σας αποδείξω ότι αυτό που λέτε είναι άτοπο!
1ον Τα μεγάλα τραπέζια είναι δύσκολα διαχειρίσιμα διότι σε ένα τραπέζι δέκα ατόμων ο συγχρονισμός που χρειάζεται η κουζίνα και το προσωπικό σάλας για να σερβίρει όλους ταυτόχρονα είναι πολύ μεγαλύτερος, 2ον η παραγγελία για να παρθεί καθώς και να σερβιριστεί μια μεγάλη παρέα απαιτεί πολύ μεγαλύτερο χρόνο με αποτέλεσμα να μην μπορούν τα τραπέζια να χρησιμοποιηθούν από άλλους πελάτες μέσα στην ίδια νύχτα ιδίως τώρα που ισχύει η απαγόρευση του ωραρίου(κλείσιμο εστιατορίου μέχρι τις 00:00),3ον απ την εμπειρία μας σας λέμε ότι δύο άτομα θα παραγγείλουν πολλά περισσότερα ορεκτικά ενώ οι μεγάλες παρέες λιγότερα, αυτό μπορεί να οδηγεί στο ότι μια μεγάλη παρέα ξοδεύει περισσότερα σαν παρέα αλλά σαν άτομα ξοδεύουν λιγότερα ανά κεφαλή!Θα μπορούσα να συνεχίσω αλλά δεν έχει νοημα...νομίζω αυτοί που θα διαβάσουν την κριτική σας και την απάντηση μας ίσως να καταλάβουν ποιο το νόημα αυτού που κάνουμε εδώ αλλά και τις προθέσεις και των δύο μας! Εξάλλου για αυτό γράφουμε εδώ φρονώ... Για να γινόμαστε εμείς καλύτεροι επαγγελματίες κι εσείς καλύτεροι πελάτες!
Σας ευχαριστούμε και πάλι για ότι καλό γράψατε για εμάς!

Mediterraneo: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Mediterraneo: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!