Πολύ όμορφα ❤️❤️

Η αλήθεια είναι πως δε την επισκεφτήκαμε ακριβώς,πάραυτα απολαύσαμε τη θέα από ψηλά και... διαβάστε περισσότερα

kalliamar12
Ρόδος (Χώρα), Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής
άγρια ομορφιά και περπάτημα

Η τελευταία μας μέρα στη λευκάδα και αποφασήσαμε να μη χάσουμε αυτή τη τόσο γνωστή παραλία... διαβάστε περισσότερα

DimitrisLamprou
Νίκαια, Ελλάδα
Διαβάστε και τις 1.826 κριτικές

1.389
1.389
Η κριτική έγινε: 14 Ιουλίου 2021

Η παραλία και η τοποθεσία εξαιρετική, αξίζει να την επισκεφτείτε. Φυσικά πρέπει να έχετε υπόψη ότι παρόλο που έχουν κάνει έργα για τις κατολισθήσεις και νέο δρόμο, μάλλον επειδή δεν τελείωσαν η πρόσβαση γίνεται μόνο με τα πόδια σε ένα δρόμο με κλίση 15% περίπου 1,2 χιλιόμετρα και επίσης και μετά έχει τα κάθετα αρκετά σκαλοπάτια για να κατεβείτε στην παραλία. Μην ξεχάσετε να πάρετε τα απαραίτητα μαζί σας, αλλά και μια τελευταία στάση στο μπαράκι πριν κατέβετε διότι μετά δύσκολα θα ανέβετε ξανά.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2021
2  Ευχαριστούμε, NikosVisit
Η κριτική έγινε: 11 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Θα σας πω την εμπειρία μου όταν πήγα με τους φίλους μου στους εγκρεμνους. Στην εντύπωση μας, νομίζαμε ότι υπάρχουν μόνο τα σκαλοπάτια. Δεν έχουν ενημερώσει τον κόσμο ότι πρέπει να περπατήσεις μια απόσταση 1.200 μέτρων μέχρι να φτάσεις σε αυτά. Στην επιστροφή ειδικά η ταλαιπωρία είναι μεγάλη, 1.200 μέτρα ανηφόρα συν τα σκαλοπάτια. Απαράδεκτος ο δημαρχος που θα έπρεπε να έχει βάλει ένα μέσον ώστε να εξυπηρετείτε ο κόσμος. Σε περίπτωση που κάποιος πάθει κάτι, δεν υπάρχει άνθρωπος να μπορεί να σε βοηθήσει εκεί κατω.Το οδικό δίκτυο προς την παραλία είναι επικίνδυνο όπως και η πρόσβαση σε αυτή.Σαν θάλασσα είναι φανταστική, η ταλαιπωρία όμως ήταν απιστευτη. Αν αποφασίσω να ξαναπάω ποτέ θα πάω με το καράβι που πάει κρουαζιερες

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούλιος 2021
1  Ευχαριστούμε, KaterinaPappa1
Η κριτική έγινε: 10 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Απαράδεκτο να υπάρχει φτιαγμένος δρόμος και ακόμα να είναι κλειστός για κάποιους σκοπιμους λόγους γιατί πρέπει να υπάρχει αυτή η ταλαιπωρία ευχαριστώ

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, 769nikost
Η κριτική έγινε: 9 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

I paralia einai terastia me poli kathara nera alla gia na pas prepei na kateveis peripou 300 skalia to idio kai na ta aneveis meta...sigoura thes nera mazi

Ημερομηνία εμπειρίας: Αύγουστος 2020
Ευχαριστούμε, 433eirini
Η κριτική έγινε: 30 Ιουνίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Πήγαμε τριήμερο στην Λευκάδα πρώτη φορά , και την πρώτη μέρα επισκέφθηκαμε τους εγκρεμνους ,
Πήγαμε με αμάξι και όχι με το καραβάκι γιατί έχουν φτιάξει σκαλάκια πια, απλά από το σημείο που αφήνεις το αμάξι πρέπει να περπατήσεις γύρω στο εικοσάλεπτο και μετά να κατέβεις γύρω στα 100 με 150 σκαλιά, τις ημέρες που πήγαμε το προηγούμενο ΣΚ είχε πολύ ήλιο και ζέστη και είναι αρκετά κουράστικα, αλλά άξιζε 100% είναι η ομορφότερη παραλία που έχω επισκεφθεί ποτέ, η καλύτερη εποχή θεωρώ είναι τώρα τον Ιούνιο ή τον Σεπτέμβριο που δεν έχει πολύ κόσμο. Τέλος τα νερά πεντακάθαρα η πιο καθαρή παραλία που έχω δει.

Ημερομηνία εμπειρίας: Ιούνιος 2021
6  Ευχαριστούμε, christinamos