Αποθήκευση
Άτυχοι

Δεύτερη φορά στην Λευκάδα, δεύτερη φορά που δεν είχαμε την δυνατότητα να απολαύσουμε αυτή την... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική γράφτηκε πριν από 2 ημέρες
EleniTseliou
Αθήνα, Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής
Επίγειος παράδεισος

Υπέροχη παραλία!! Καταγάλανα ,καθαρά νερα...πανέμορφο τοπίο!!! Η πρόσβαση με αυτ/το δεν εχει... διαβάστε περισσότερα

Η κριτική γράφτηκε πριν από 1 εβδομάδα
723agathak
Αθήνα, Ελλάδα
μέσω κινητής συσκευής
Διαβάστε και τις 1.756 κριτικές

1.351
1.351
Η κριτική έγινε: 31 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Πηραμε το καραβάκι από Νυδρί που πηγαίνει εγκρεμνους, Πόρτο κατσίκι βουτιά, σπηλιά Παπανικολή Μεγανήσι,Ιθάκη,Φισκάρδο και σκορπιο με 25 ευρώ. Δεν ενθουσιάστηκα τόσο πολυ με τη παραλια γιατί μου φάνηκε αρκετά άγρια...είχε πολύ κυμα όταν πήγαμε με αποτέλεσμα λίγοι να είναι οι τολμηροί και να βουτήξουν.. αρκετα βαθια...νομίζω ότι άξιζε η συγκεκριμένη διαδρομή με το καραβάκι που σε άφηνε μόνο 1 περίπου ώρα στους εγκρεμνους και όχι 3 ώρες όπως αλλά καραβάκια..εαν δεν είχε κύμα ίσως να ήταν λίγο καλύτερα για τα δικά μου γουστα..πολυ ωραίο τοπιο κατά τα αλλα..

Ευχαριστούμε, a_spinou
Η κριτική έγινε: 30 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Εξαιρετική τοποθεσία κρυστάλλινα νερά αξίζει να την επισκεφτείτε. Το πρόβλημα είναι ότι πλέον είναι μόνο από την θάλασσα επίσκεψη μη αλλά αξίζει!!

Ευχαριστούμε, 66mixalist
Η κριτική έγινε: 29 Ιουλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Υπέροχη παραλία!Μην πηγαίνετε όμως πολύ κοντά στους βράχους στην παραλία γιατί γίνονται κατολισθήσεις.Υπαρχει και ειδική σήμανση κ κορδέλες.Πηγαινετε μόνο με καραβάκι.

1  Ευχαριστούμε, 497chrysan
Η κριτική έγινε: 29 Ιουλίου 2020

Καταγάλανα νερά. Απίθανο το τοπίο πίσω με τους βράχους. Κρύα θάλασσα και πολύ βότσαλο. Είναι ελεύθερη παραλία με.προσβαση μονάχα από θαλασσα. Με τις ημερησιες κρουαζιέρες από το Νυδρί είναι μια χαρά η επίσκεψη.Βαθαίνει απότομα. Δεν είναι κατάλληλο για μικρά παιδιά.

Ευχαριστούμε, VasilisEfi2020
Η κριτική έγινε: 28 Ιουλίου 2020

Σίγουρα από τις καλύτερες παραλίες του νησιού. Εμείς πήγαμε με κρουαζιέρα από το Νυδρί. Πεντακάθαρα, γαλαζοπράσινα νερά, λευκή άμμος και επιβλητικός γκρεμός ακριβώς από πάνω της. Εξαιρετικό τοπίο, νιώθεις ότι είσαι σε κάποιον εξωτικό προορισμό.

Ευχαριστούμε, Tara S