11 άτομα βλέπουν αυτό το ξενοδοχείο
Ακύρωση χωρίς χρέωση έως: 04/08/21
Κάντε κράτηση τώρα και πληρώστε όταν φτάσετε
Ακύρωση χωρίς χρέωση έως: 05/08/21
ZenHotels.com
Hotels.com240 $
Travelocity240 $
Prestigia.com271 $
1.393
1.393
Η κριτική έγινε: 2 Μαΐου 2016

Επισκεφθήκαμε οικογενειακώς αυτό το ξενοδοχείο το πάσχα.Το κτήριο παρότι είναι σχετικά παλιό, συντηρείται πολύ καλά καθώς ανακαινίζεται συχνά.Τα δωμάτια είναι ανακαινισμένα και ευρύχωρα και η θέα στη θάλασσα εξαιρετική.Το φαγητό ήταν πλούσιο και πολύ νόστιμο.Επίσης, υπάρχουν πολλές παροχες , όπως γήπεδα τέννις,ποδοσφαίρου, volley, θαλάσσια σπορ και ομάδα ψυχαγωγίας.Τέλος, το σημείο αναφοράς του ξενοδοχείο είναι το άψογο προσωπικό.

Συμβουλή για το δωμάτιο: επιλέξτε δωμάτιο με θέα θάλασσα γιατ΄θ ηθέα είναι εξαιρετική
Ημερομηνία διαμονής: Μάιος 2016
Ευχαριστούμε, GreeceKos
Ο/η Louis-Kerkyra-Golf, Υπεύθυνος Ρεσεψιόν του Kerkyra Golf, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 7 Μαΐου 2016

Αγαπητοί επισκέπτες,

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο μας για τις Πασχαλινές σας διακοπές και για το εξαιρετικό σας σχόλιο.

Είναι μεγάλη μας χαρά να μαθαίνουμε ότι σας ικανοποίησαν τόσο τα ανακαινισμένα και ευρύχωρα δωμάτιά μας, η εκπληκτική θέα στη θάλασσα όσο και οι παροχές του ξενοδοχείου και η ποικιλία των εδεσμάτων μας. Θα θέλαμε επίσης να σας ευχαριστήσουμε για το ευγενικό σας σχόλιο αναφορικά με το άψογο προσωπικό του ξενοδοχείο μας.

Ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας καλωσορίσουμε σύντομα ξανά στο Family Life Kerkyra Golf.

Εκ της Διευθύνσεως

Η κριτική έγινε: 25 Απριλίου 2016

Η διαμονή μας στο Kerkyra Golf ήταν υπέροχη χάρη στην αποτελεσματικότητα και την εμπειρία του προσωπικού υποδοχής και την εξαιρετική Προϊσταμένη Κρατήσεων του, την Σπυριδούλα. Νοιώθεις σα να επικέπτεσαι φίλους. Το συνιστούμε ανεπιφύλακτα!!!

Συμβουλή για το δωμάτιο: Απο το Ξενοδοχείο μπορείτε να εξορμήσετε εύκολα παντού ή να κάνετε τις αγορές σας στην Πόλη!
Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2015
Ευχαριστούμε, nprcfu

Αγαπητοί επισκέπτες,

Σας ευχαριστούμε θερμά για τα καλά σας λόγια αναφορικά με τις διακοπές σας στο ξενοδοχείο μας και την εμπειρία του προσωπικού μας.

Θα ήταν τιμή μας να επισκεφθείτε ξανά το ξενοδοχείο μας στο μέλλον.

Εκ της Διευθύνσεως

Η κριτική έγινε: 2 Σεπτεμβρίου 2014

Το σέρβις ήταν πραγματικά απίθανο , απίστευτο , μοναδικό . Το φαγητό απλά τέλειο και η σχέση της τιμής του all inclusive με τις παροχές , ικανοποιητικότατη. Το προσωπικό ευγενέστατο και πάντα με το χαμόγελο προθυμότατο να εξυπηρετήσει στο κάθε τί . Πάντα μιλάμε για τους Έλληνες υπαλλήλους του ξενοδοχείου οιο οποίοι διδάσκουν την ελληνική φιλοξενία .

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2014
  • Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι με φίλους
1  Ευχαριστούμε, TZIMAS65
Η κριτική έγινε: 18 Ιουλίου 2013

Μείναμε για τις καλοκαιρινές διακοπές μας στο ΚΕRKYRA GOLF για επτά νύχτες. Έχοντας μείνει σε αρκετά ξενοδοχεία αυτού του είδους μπορώ να πώ ότι ήταν μία πολύ καλή επιλογή για τις διακοπές μας.
Ήταν πολύ κοντά στην πόλη αφού έχοντας ιδιωτικό αυτοκίνητο πηγαίναμε όποτε θέλαμε στην πόλη.
Στο πρώτο πράγμα όμως που θα σταθώ είναι το προσωπικό. Φιλικό, εξυπηρετικό, ευγενικό , πάντα με το χαμόγελο στα χείλη, πάντα πρόθυμοι να προσφέρουν παραπάνω από αυτό που ζητούσες.
Το δωμάτιο με θέα στην θάλασσα εξαιρετικό.Πάντα καθαρό, ήταν ανακαινισμένο, καινούργιο και καθαρό μπάνιο, καινούργιο παρκέ, και αρκετά ευρύχωρο για τέσσερα άτομα.
Το προσωπικό καθαριότητας δωματίων πολύ καλό , πάντα με μια καλημέρα και ένα χαμόγελο.
Το φαγητό πολύ πολύ καλό, κάλυπτε όλα τα γούστα. Και δίατα να έκανες είχες τις επιλογές σου. Μπορούσες να τρως όλη μέρα καθότι και στον ενδιάμεσο χρόνο ο μπουφές ήταν ικανοποιητικός.
Οι κονόχρηστοι χώροι ,κήποι, παραλία κλπ πεντακάθαροι.
Η πισίνα με πολύ κόσμο, αυτό βέβαια δεν μας ενοχλούσε γιατί προτιμούσαμε την θάλασσα.
Η μόνη ένστασή μου είναι τα ποτά που δικαιούνταν κάποιος στο All inclusiv επειδή όλα ήταν local. Δεν μπορεί να υπάρχει local ουϊσκι ή βοτκα στην Ελλάδα.
Χωρίς καμία επιφύλαξη θα συνιστούσα αυτό στο ξενοδοχείο σε όποιον θέλει να περάσει μερικές ημέρες ξεκούρασης μένοντας δίπλα στην πόλη της Κέρκυρας που είναι Εξαιρετική.

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2013
1  Ευχαριστούμε, gkaras63
Η κριτική έγινε: 4 Ιουλίου 2013

Louis Kerkyra Golf. Αυτές είναι οι τρεις κατάλληλες λέξεις για να περιγράψεις τις ιδανικές διακοπές στο νησί των Φαιάκων !!! Όλο το προσωπικό αναλώνει όλες του τις δυνάμεις προς την καλύτερη δυνατή διαμονή του επισκέπτη. Πολυτελές περιβάλλον, πολύ καλές παροχές, καθαριότητα, περιποίηση, καθημερινή (και διαφορετική) διασκέδαση στο μικρό αμφιθέατρο του ξενοδοχείου. Μεγάλη ποικιλία εδεσμάτων. Εσωτερικοί και εξωτερικοί χώροι που σε κάνουν τα ξεχνάς την καθημερινότητα που αφήνεις πίσω σου. Ιδιαίτερα τιμητικά σχόλια στην κυρία Φένια η οποία επάξια κρατάει τη θέση της στην επιχείρηση !!! Άμεση παροχή ιατρού σε περίπτωση ανάγκης. Απιστεύτου κάλλους η εξωτερική διακόσμηση (της εισόδου του ξενοδοχείου). Και εν τέλει για δεύτερη συνεχή χρονιά (Ιούλιος - Αύγουστος 2013) ο προορισμός μας και για τις φετινές θερινές διακοπές μας, χωρίς δεύτερη σκέψη !!! Το συνιστώ ανεπιφύλακτα !!!

Ημερομηνία διαμονής: Αύγουστος 2012
1  Ευχαριστούμε, Lily S