“Το καλύτερο ζαχαροπλαστειο της Κέρκυρας! ”
Κριτική για: Rosy's Bakery

Rosy's Bakery
Η κριτική γράφτηκε 8 Σεπτεμβρίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Έχω επισκεφθεί πολλές φορές την Κέρκυρα και κάθε φορά οπωσδήποτε επισκέπτομαι και την κύρια ροζη και το υπέροχο ζαχαροπλαστειο της! Τα γλυκά, αλλά και τα αλμύρα, ειναι όλα φανταστικά και ικανοποιούν και τον πιο δύσκολο ουρανίσκο! Ωστόσο η εξυπηρέτηση και η γλυκύτατη συμπεριφορά της κυρίας ροζης είναι αυτή που κάνει την επίσκεψη στο μαγαζί της ακόμα καλύτερη! Με το χαμόγελο πάντα και έτοιμη να καλύψει τις ανάγκες των πελατών, με την ποικιλία προϊόντων που προσφέρει,και τηρώντας όλα τα απαραίτητα μέτρα καθαριότητας αλλά και για τον covid. Εξαιρετικό κατάστημα και εξαιρετικοί άνθρωποι πάνω απ όλα!

Ευχαριστούμε, X5278YFsamw
Ο/η rozys215, Ιδιοκτήτης του Rosy's Bakery, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 11 Σεπτεμβρίου 2020

Σας ευχαριστώ πολύ για τα εκ βαθέων καλά σας λόγια!!
Χαίρομαι που ανταποκρινομαστε επάξια στις γευστικές σας προτιμησεις κάθε φορά που επισκεπτεσθε το νησί μας!!
Είναι η μεγαλύτερη χαρά μας να σας βλέπουμε ξανά, αλλά και συγχρόνως η μεγαλύτερη επιβράβευση της συνεχούς προσπαθειας μας για ότι καλύτερο!!!
Σας εύχομαι κι εγώ με τη σειρά μου ,από καρδιάς,ότι επιθυμείτε!!!

Η κριτική γράφτηκε 8 Σεπτεμβρίου 2020

Το ζαχαροπλαστείο αυτό το επισκέφτηκα στις καλοκαιρινές μου διακοπές στην Κέρκυρα. Τα γλυκά τους μου άρεσαν παρά πολύ, οι γεύσεις αυτές μου έμειναν αξέχαστες. Η ιδιοκτήτρια ήταν ευγενέστατη και πολύ πρόθυμη και ήταν θετικό για εμένα που εν μέσω covid τηρούνταν όλα τα απαραίτητα μέτρα προστασίας. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα σε οποίον επισκεφτεί το νησί και ψάχνει ενα ζαχαροπλαστείο με μοναδικές γεύσεις.

Ευχαριστούμε, mini_muffin139
Ο/η rozys215, Ιδιοκτήτης του Rosy's Bakery, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 10 Σεπτεμβρίου 2020

Σας ευχαριστούμε θερμά για τα ευγενεστατα σχόλια σας!!!
Ελπίζουμε να ξαναιδωθουμε στο όμορφο νησί μας, με γλυκιες και απολαυστικές λιχουδιές!!!!
Καλό χειμώνα,να προσέχετε

Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2020

Το Rosy's Bakery το έχω επισκεφτεί πολλές φορές και το προτιμώ ως ένα από τα καλύτερα και πιο αξιόπιστα ζαχαροπλαστεία της Κέρκυρας. Έχω μείνει πλήρως ευχαριστημένη από την ποιότητα και την ποικιλία των προϊόντων που προσφέρει, καθώς συμπεριλαμβάνει πολλών ειδών γλυκά αλλά και αλμυρά εδέσματα, που διαφοροποιούνται από τα κλασσικά των άλλων καταστημάτων. Κυρίως όμως δίνει την δυνατότητα σε ανθρώπους με ιδιαίτερες διατροφικές συνήθειες να απολαύσουν τα εξαιρετικά γλυκά χωρίς γλουτένη, vegan και με εναλλακτικές επιλογές ζάχαρης και παραγωγής τους. Όσο για τις ιδιοκτήτριες, τις θεωρώ επαγγελματίες στην εξυπηρέτηση των πελατών, εξηγώντας και διευκρινίζοντας οποιαδήποτε απορία-ερώτηση μου προέκυψε κατά την επιλογή των γλυκών μου. Επιπλέον, και λόγω των ιδιαιτερων συνθηκών, εργάζονται,με συνεπεια, με τον πλέον ενδεδειγμένο τρόπο, τηρώντας όλους τους κανόνες υγιεινής και καθαριότητας,προκειμένου να διατηρήσουν την ασφαλή λειτουργία των καταστημάτων τους αλλά και των πελατών τους. Σε κάθε μας επίσκεψη, προσπαθησαν να κάνουν το καλύτερο για μας με μια υπερμετρη ευγένεια αλλά και ένα πολύ ζεστό χαμόγελο και στα 2 μαγαζιά, για να μας εξυπηρετήσουν και μάλιστα, καθώς μας θυμόντουσαν κιόλας και ήταν πολύ πρόθυμες να συζητήσουν μαζί μας και να μοιραστούν πληροφορίες και συμβουλές για τη διαμονή μας στην Κέρκυρα!!
ΤΟ ΣΥΝΙΣΤΏ ΑΝΕΠΙΦΎΛΑΚΤΑ!!!

Ευχαριστούμε, Nina_SP230
Ο/η rozys215, Ιδιοκτήτης του Rosy's Bakery, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 8 Σεπτεμβρίου 2020

Σας ευχαριστούμε θερμά για τα υπέροχα σχόλια σας!!!
Ελπίζουμε να κάναμε τη διαμονή σας στο νησί μας ,κατά τι γλυκύτερη .Ελπίζουμε ότι την επόμενη φορά θα σας υποδεχθούμε κάτω από καλύτερες συνθηκες με καινούριες δροσερές συνταγές

Η κριτική γράφτηκε 6 Σεπτεμβρίου 2020

Ιδιαίτερα γλυκά και πολύ ωραίες γεύσεις.

Πολλά απ τα γλυκά που εχει το μαγαζί,τα εβλεπα για πρώτη φορά και ήταν πολύ ωραίες γευσεις που δεν βρίσκεις εύκολα κάπου στο νησι. Το μαγαζί ηταν πολύ καθαρό,τηρουσε τα καταλληλα μετρα για την αντιμετωπιση του covid19 και παρα την δυσκολια της εργασιας λογω covid19 και καυσωνα οι κοπελες ηταν ευγενικες και η εξυπηρέτηση ηταν εξαιρετική

Ευχαριστούμε, _W8475BA

Σας ευχαριστούμε θερμά για την κριτική σας.
Ελπίζουμε να σας ξαναδούμε και να σας υποδεχθούμε με καινούριες γεύσεις και χωρίς μάσκες που κρύβουν τα χαμόγελα

Η κριτική γράφτηκε 27 Αυγούστου 2020

Φορούσα μεταξωτό κασκόλ τυλιγμένο γύρω από το πρόσωπο μου, και μπήκα στην είσοδο να ρωτήσω πόσο κάνει η σπανακόπιτα, η ιδιοκτήτρια με έπιασε από τα μούτρα, φώναζε με αγενή τρόπο να βγω έξω από το μαγαζί της, και με αποκάλεσε "ζώο".
Ενώ είχα καλυμμένο το πρόσωπό μου, και καθόμουν στην είσοδο, μου φώναξε με υστερικό τρόπο να βγω έξω από το μαγαζί της, γιατί δεν φορούσα δύο μάσκες! στο πρόσωπο μου όπως φορούσε εκείνη.
Παρόλο που έχω άσθμα.
Με έβρισε με τον πιο απαράδεκτο τρόπο, επειδή φορούσα κασκόλ στο πρόσωπο και όχι μάσκα.
Δεν αξίζει να πάτε σε ένα φούρνο που φέρονται στους πελάτες με υστερία και με τρομερή αγένεια.
Εξάλλου το μέρος δεν φημίζεται και για την ποιότητα και για τις τιμες που προσφέρει.

Ευχαριστούμε, Nikki S
Ο/η rozys215, Ιδιοκτήτης του Rosy's Bakery, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 30 Αυγούστου 2020

"Ει μη καθήκει,μη πράξεις...Ει μη αληθές εστί μην είπης"
Αν δεν είναι σωστό ,μην το κάνεις....Αν δεν είναι αλήθεια μην το πείς
ΜΑΡΚΟΣ ΑΥΡΗΛΙΟΣ
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΑΣ
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
ΡΟΖΥ ΣΟΥΣΗ

Rosy's Bakery: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Κέρκυρα (Χώρα), Κέρκυρα
Κέρκυρα (Χώρα), Κέρκυρα

Rosy's Bakery: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!