“Ποιοτικός καφές”
Κριτική για: Coffee Island

Coffee Island
Περιγραφή: "Ξεκινώντας από ένα παραδοσιακό καφεκοπτείο το 1999, η Coffee Island πλέον απαριθμεί περισσότερα από 355 καφεκοπτεία σε Ελλάδα, Καναδά, Ηνωμένο Βασίλειο και Κύπρο. Ο Καφές για την Coffee Island έγινε Επιστήμη! Από τον ωμό κόκκο που συναντούμε στις καλύτερες φάρμες του κόσμου, την εύρεση της ιδανικής καμπύλης καβουρδίσματος, τη δημιουργία των ιδιαίτερων χαρμανιών και την τελετουργία παρασκευής ροφημάτων, μέχρι τους συνεχόμενους έλεγχους, τις μετρήσεις, το σχεδιασμό και το στήσιμο κάθε καταστήματος, την εκπαίδευση του προσωπικού, αλλά και την συνεχή αναζήτηση ποιοτικών προϊόντων. Όλα αυτά και ακόμα περισσότερα περικλείονται σε τέσσερις λέξεις: πάθος, αγάπη, μεράκι και αφοσίωση. Το όραμά μας είναι να προσφέρουμε καθημερινά σε όλους τους λάτρεις του καφέ μία κούπα ποιοτικού, specialty καφέ."
Η κριτική γράφτηκε 23 Μαρτίου 2021

Εξυπηρετικό προσωπικό,γρήγορο ,ευγενικό και διαχρονικά παραμένει σταθερή αξία ως προς τις ποιοτικές επιλογές καφέ σε λογικές τιμές!

P.T

Ημερομηνία επίσκεψης: Μάρτιος 2021
Ευχαριστούμε, George220552

Η κριτική γράφτηκε 1 Απριλίου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Ο πιο υπέροχος καφές της πόλης με την καλύτερη επιχειριματία της Κέρκυρας Εύη θεοδώρου και με ένα υπέροχο προσωπικό αξίζει να το επισκεφθείτε .

Ημερομηνία επίσκεψης: Απρίλιος 2020
Ευχαριστούμε, christoschef1977
Η κριτική γράφτηκε 9 Οκτωβρίου 2019

Υπέροχο άρωμα
Τέλεια γεύση
Όχι σκέτο νερό όπως
Γίνεται σχεδόν παντού
Δεν το αλλαζω
Λογικη τιμή προσωπικό νέο και ευγενικό

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, Alexandra T
Η κριτική γράφτηκε 8 Οκτωβρίου 2019

Όλα τέλεια
Ροφήματα τα παιδιά μου σοκολάτα και
Κοφιτσινο και εγώ ένα Φ εσπρέσσο
Αιθιοπία
Πολύ λογικές τιμές

Ημερομηνία επίσκεψης: Οκτώβριος 2019
Ευχαριστούμε, Spiros M
Η κριτική γράφτηκε 28 Σεπτεμβρίου 2019

Τέλεια Ροφήματα για τα παιδιά μου
Τέλειος καφές για εμάς και ποικιλία ανάλογα με τα γούστα!!!!
Δύσκολο να βρεις καλό καφέ στο νησί μας.

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2019
Ευχαριστούμε, Katerinacorfu

Coffee Island: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Coffee Island: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!