Η κριτική έγινε: 27 Σεπτεμβρίου 2022

Θεωρώ ότι το επιεικώς απαράδεκτο τα λέει όλα...όταν ένα ξενοδοχείο περιμένει γκρουπ 23 ατόμων και είναι εντελώς απροετοίμαστο τότε τι να πρωτογράψει κανείς...Παραθέτω παρακάτω τους λόγους για τους οποίους το χαρακτηρίζω απαράδεκτο

Έλλειψη οργάνωσης κι επαγγελματισμού
Έπιπλα δωματίου ετοιμόρροπα
Έλλειψη συσκευής τηλεφώνου
Έλλειψη κάρτας που να αναφέρει το Wi Fi
Έλλειψη καταλόγου
Το κλιματιστικό σε λάθος σημείο τοποθετημένο
Σίτα μπαλκονόπορτας χαλασμένη (δεν άνοιγε)
Σίτα παράθυρου μπάνιου σκισμένη (με αποτέλεσμα να κρατάμε το παράθυρο του μπάνιου κλειστό για να μην μπαίνουν έντομα)
Τα παντζούρια δεν έκλειναν γιατί ήταν χαλασμένο το μάνταλο
Το καζανάκι της τουαλέτας υπολειτουργούσε
Το νερό στη ντουζιέρα με το σταγονόμετρο
Οι μεταλλικές μπαταρίες βρύσης και ντουζιέρας γεμάτες άλατα
Το καλαθάκι μπάνιου σκουριασμένο και δεν υπήρχε τρόπος να το ανοίξεις
Σεντόνια και πετσέτες δεν αλλάχτηκαν
Το πρωινό επιεικώς μέτριο

Εννοείται ότι δεν περίμενα να βρω σουίτα 5 αστέρων, αλλά τουλάχιστον τα βασικά που είχε να είναι σε αξιοπρεπή κατάσταση.
Το σίγουρο είναι ότι δεν θα το προτείνω πουθενά και καλό θα ήταν να λάβει το συγκεκριμένο ξενοδοχείο σοβαρά τις κριτικές για να βελτιωθεί...εξάλλου αυτός είναι ο σκοπός της κριτικής.

Ημερομηνία διαμονής: Σεπτέμβριος 2022
Ευχαριστούμε, 973litsas
Ο/η Αθανάσιος Κουρκουμέλης, Γενικός Διευθυντής του Apollon Palace Hotel Kefalonia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Οκτωβρίου 2022

Αγαπητή / Αγαπητέ 973litsas,

Ο πρώτος μας στόχος είναι η ικανοποίηση των καλεσμένων μας και θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι εξετάσαμε σοβαρά τα εσφαλμένα σχόλια σας.

Αρχικά δεν αναφέρετε πουθενά το όνομα σας για να ταυτοποίησουμε αν μείνατε σε εμάς, καθώς αναφερόμενα σχόλια στην κριτική σας δεν συνάδουν με την πραγματικότητα.

Προς ενημέρωση σας με την άφιξη κάθε group υπάρχει καλωσόρισμα με παγωμένο ρόφημα ( χυμό προτοκάλι, λέμονι, βύσσινο, νερό) καραμέλες, σοκολάτες και άνθρωπος για να βοηθήσει με τις αποσκευές.

Αν έχετε κάποια σχετική άλλη πρόταση μπορείτε να μας την στείλετε ή θα μπορούσατε στο πενθήμερο που μείνατε να μας ενημερώσετε, καθώς πάντα υπάρχει υπεύθυνος στην υποδοχή.

Την περίοδο που σχετίζεται η κρητική δεν αναφέρθηκε κανένα αρνητικό/εσφαλμένο σχόλιο που αν η κρητική σας δεν είναι κατευθυνόμενη και είναι προς βελτίωση του Συγκροτήματος κατά την διάρκεια της διαμονής θα τα είχατε αναφέρει και ειδικά αυτά που σχετίζονται με την λειτουργία του δωματίου, όπως για την μπαλκονόπορτα, το νερό στην ντουζιέρα, το καζανάκι, την σίτα, τις μπαταρίες, το καλαθάκι, είναι προβλήματα που θεωρώ οτι θα έπρεπε να τα έχετε αναφέρει στους υπεύθυνους αλλά και στη συνοδό σας, καθώς βρισκόμαστε κάθε στιγμή δίπλα στο κάθε φιλοξενούμενο μας, πράγμα που κάνει εδώ και πολλά χρόνια τα τουριστικά γραφεία αλλά και τον κόσμο να μας εμπιστεύεται για τις καλοκαιρινές του διακοπές.

Σχετικά με τον κωδικό wifi αναφέρετε κατά την παράδοση του κλειδιού αλλά και κατάλογος με τις υπηρεσίες και το μενού υπάρχει σε ορατό σημείο εντός του δωματίου, όπως και σχετική πολιτική για την αλλαγή κλινοσκεπασμάτων.

Θα θέλαμε να έχουμε την ευκαιρία να διοργανώσουμε μια επίσκεψή στον χώρο μας για να είναι πιο ευχάριστη και για τον λόγο αυτό, επικοινωνήστε μαζί μας, apollon-palace@hotmail.com αλλά και να μας επιβεβαιώσετε τα στοιχεία της κράτησης σας καθώς και τον αριθμό του δωματίου σας.

Σε κάθε άλλη περίπτωση με την επιφύλαξη παντός νομίμου δικαιώματος μας θα κινηθούμε νομικά κατα της παρούσης κριτικής.

Με εκτίμηση

Apollon Palace

Η κριτική έγινε: 22 Ιουλίου 2022

Όμορφες διακοπές στην Κεφαλονια. Τρομερή φιλοξενία, δροσερά κοκτέιλ και τέλεια Καλοκαιρινή ατμόσφαιρα στην Πισίνα. Φιλικό προσωπικό, το πρωινό ήταν πολύ καλό, καθαρό δωμάτιο. Θα ξανάρθουμε σίγουρα !!!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2022
Ευχαριστούμε, thanosg491
Η κριτική έγινε: 22 Ιουλίου 2022

Τέλειο με φοβερή εξυπηρέτηση ! Τα δωμάτια άνετα και βολικά , το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό και ευγενικό και το βράδυ το μπαρ δίπλα στην πισίνα είναι υπέροχο και με πολύ μεγάλη και καλή ποικιλία ποτών για να διαλέξεις!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούλιος 2022
Ευχαριστούμε, 654giorgosg
Η κριτική έγινε: 10 Ιουλίου 2022 μέσω κινητής συσκευής

Η διαμονή μου στο ξενοδοχείο Apollon palace ήταν εξαιρετική , άνετο δωμάτιο με θέα στην πισίνα , πολύ καθαρό και με ωραίο πρωινό όσο για το προσωπικό ήταν φιλικό και εξυπηρετικό . Ήσυχο μέρος σε βολική τοποθεσία κοντά στο Αργοστόλι .Θα το ξανα προτιμήσω .

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2022
Ευχαριστούμε, Alex Z
Ο/η Αθανάσιος Κουρκουμέλης, Γενικός Διευθυντής του Apollon Palace Hotel Kefalonia, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 16 Σεπτεμβρίου 2022

Σας ευχαριστούμε που επιλέξατε το ξενοδοχείο Apollon Palace και για τον χρόνο που μας αφιερώσατε για να μοιραστείτε τις εντυπώσεις σας.

Με μεγάλη μας χαρά δεχτήκαμε τα πολύ ευγενικά σας σχόλια για τις εγκαταστάσεις μας καθώς και για την εξυπηρέτηση που λάβατε από το προσωπικό μας.

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τον χρόνο σας και ελπίζουμε να έχουμε την ευκαιρία να σας καλοσωρίσουμε ξανά στο ξενοδοχείο μας.

The Apollon family

Η κριτική έγινε: 29 Ιουνίου 2022

Η επίσκεψή μου στο νησί ήταν αξέχαστη. Η τοποθεσία του ξενοδοχείου βοηθάει για τις μετακινήσεις στο κέντρο και οι υπηρεσίες που διαθέτει είναι αμέτρητες. Το προσωπικό του είναι πολύ εξυπηρετικό και πρόθυμο να σε βοηθήσει στο οτιδήποτε. Σου προσφέρει ένα ήρεμο περιβάλλον και είναι για κάθε είδους ταξίδι. Σίγουρα θα το επισκεφτώ ξανά σύντομα!

Ημερομηνία διαμονής: Ιούνιος 2022
Τύπος ταξιδιού: Ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους
Ευχαριστούμε, katerinapapigioti

Αγαπητή Κατερίνα,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για τον χρόνο σας και ελπίζουμε να έχουμε την ευκαρία να σας καλοσωρίσουμε ξανά στο ξενοδοχείο μας.

The Apollon family