“Φαρσοκωμωδία”

Στασινός Τσιπουράδικο Μεζεδοπωλείο
Η κριτική γράφτηκε 11 Μαρτίου 2018 μέσω κινητής συσκευής

Καθίσαμε και περιμέναμε για να μας πάρουν παραγγελία. Κάποιες παρέες έφυγαν.. εμείς είπαμε να το φτάσουμε στο τέλος. Μετά από 30’-45’ μας πήραν παραγγελία αφού μας ονομάτιζαν τα πιάτα... κατάλογος δεν δώθηκε ποτέ. Οι σερβιτόροι τσακωνόντουσαν μεταξύ τους. Τους έπιανε ο σερβιτόρος και τους φώναζε συνέχεια.. οι βοηθοί έκαναν τσιγάρο. Τα πιάτα και τα ποτήρια τα έφερναν με τα χέρια, δίσκο δεν έβλεπες...

Είχαν ένα πάσο που έβαζαν τα πιάτα και τα ποτήρια τα βρώμικα και επειδή είχε γεμίσει τα έβαζαν στο πατωμα και σε ενα θάμνο μέσα...

Τα πιάτα προς έκπληξή μας ήρθαν γρήγορα. Νόστιμα φαγητά. Φυσικά ένα δεν ήρθε ποτέ, το ξέχασαν. Τους το είπαμε 3 φορές να το φέρουν.. αυτοί τίποτα, λες και το έκαναν επίτηδες.

Σε ένα διπλανό τραπέζι τους είχαν αφήσει χωρίς πιάτα ενώ τους είχαν φέρει τα φαγητά... αγανάκτηση... λες και θα μας πλήρωναν αυτοί..

Στο τέλος πληρώσαμε ενώ έπρεπε να πούμε εμείς τι παραγγείλαμε γιατί χάθηκε το χαρτάκι της παραγγελίας.

Απόδειξη;;;;;;;;; Χαχαχαχα

Γενικά αν θέλετε να γελάσετε πηγαίνετε... κρίμα για το μαγαζί γιατί ειναι σε ωραίο σημείο.

Ευχαριστούμε, Aggelos P

Η κριτική γράφτηκε 31 Ιουλίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Φάγαμε 9 άτομα πολλών ειδών θαλλασινα όπως μύδια, πετροσωληνες, κυδώνια, αχινούς, γυαλιστερές κτλ και ήταν εξαιρετικά ολα! Είτε μαγειρεμένα, είτε ζωντανά! οι γεύσεις γέμιζαν το στόμα! Να τα δοκιμάσετε ολα!

Πανω στο κύμα εννοείται ότι η περίπτωση θέλει ούζο ´η τσίπουρο...
το προσωπικό εξυπηρετικό.

Ευχαριστούμε, ΓΕΩΡΓΙΟΣ Β
Η κριτική γράφτηκε 19 Μαΐου 2017

Είναι σε όμορφο σημείο στην Παραλία Χαλκίδας, που δεν έχει τόση βαβούρα.
Τραπεζάκια δίπλα στη θάλασσα.
Κλασική ταβέρνα. Η εξυπηρέτηση πολύ καλή.
Είχαμε πάει παρέα και παραγγείλαμε διάφορους θαλασσινούς μεζέδες.Μας άρεσαν όλα πολύ. Οι τιμές θα μπορούσαν να είναι λίγο καλύτερες ωστόσο..!

Ευχαριστούμε, Justatraveller85
Η κριτική γράφτηκε 8 Αυγούστου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Χαρακτηριστικά μέτρια ψαροταβέρνα. Η τιμή στον λογαριασμό που μας δόθηκε στο χαρτι παραγγελίας και όχι σε απόδειξη ταμιακής ήταν διαφορετική από τον τιμοκατάλογο. Η πρώτη εντύπωση ήταν ότι έχει κανονικές τιμές αλλά μόλις δεις τις μερίδες καταλαβαίνεις ότι είναι υπερτιμημένα.Η πόρτα στη γυναικεία τουαλέτα δεν κλείνει, με αποτέλεσμα να την πιέζεις με το χέρι σου όταν είσαι μέσα. Θέμα καθαριότητας. Στα θετικά του οι ευγενικότατοι σερβιτόροι, ο νεαρός και η κοπέλα.

Ευχαριστούμε, ERIETA80
Η κριτική γράφτηκε 15 Οκτωβρίου 2015

Μας το είχαν προτείνει κάποτε από Αθήνα και από τότε... μόνο εκεί!!!

Ολόφρεσκα - ζωντανά όστρακα, φοβεροί αχινοί και ιδιαίτερα σαγανάκια... αλλά το ψάρι του είναι ΠΑΝΤΑ ΕΓΓΥΗΣΗΗΗ!!! όχι μόνο ολόφρεσκο αλλά και καλοψημένο... του βάζω "ΔΕΚΑ ΜΕ ΤΟΝΟ".
Πάρτε ρακί! είναι ανωγειανή και πραγματικά πολύ καλήηηηηη!!!!!!

Η θέα του είναι μοναδική, νιώθεις ότι είσαι πάνω σε πλοίο με τη θάλασσα μπροστά και τη Χαλκίδα απέναντι!!

Οι τιμές του είναι λογικές και αναμενόμενες για αυτό που προσφέρει... μπορείς να μείνεις στα χαμηλά αλλά μπορείς και να ανέβεις, είναι στο χέρι σου... τουλάχιστον ότι πληρώσεις, θα ξέρεις ότι το αξίζει, δεν είναι υπερτιμημένος!!!

Σταθερή αξία!!!

Ευχαριστούμε, M A

Στασινός Τσιπουράδικο Μεζεδοπωλείο: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Χαλκίδα, Εύβοια
Χαλκίδα, Εύβοια

Στασινός Τσιπουράδικο Μεζεδοπωλείο: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!