Almira Mare Hotel
  • Υπηρεσία δωματίου
  • Περιλαμβάνεται πρωινό
Hara Hotel(Χαλκίδα)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Paliria Hotel(Χαλκίδα)
John's Hotel(Χαλκίδα)
Philoxenia Hotel(Λευκαντί)
Hotel Lefkadi(Λευκαντί)
  • Εστιατόριο
Amaronda Resort & Spa(Ερέτρια)
Orbitz.com
  • Δωρεάν στάθμευση
Negroponte Resort Eretria(Ερέτρια)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
  • Δωρεάν στάθμευση
Sun Rise Hotel Studios & Apartments(Ερέτρια)(Ιδανικός συνδυασμός τιμής/ποιότητας!)
Η κριτική γράφτηκε 25 Σεπτεμβρίου 2017 μέσω κινητής συσκευής

Καθαρο περιποιημενο με ωραια δωματια.πολυ καλο προσωπικό . ωραια τοποθεσια κ ωραιο πρωινο.μας αρεσε πολυ κ σιγουρα θα παμε ξανα .εχει πολλες πισίνες για μπανιο κ ανετους χωρους !ταβέρνες μπροστα στη θαλασσα

Διαμονή: Σεπτέμβριος 2017, ταξίδι με τον/την σύντροφο
2  Ευχαριστούμε, georgia S
Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουνίου 2017

Ένας χώρος όμορφος, με απολαυστική θέα, ικανός να καλύψει τα "θέλω" του επισκέπτη. Αυτό που ξεχωρίζει είναι η κατανομή του χώρου, με τα ξεχωριστά επίπεδα...
Κάθε γωνιά και κάτι ξεχωριστό, με τις πισίνες στην μέση του χώρου να δίνουν άλλον αέρα, με τον επισκέπτη να το απολαμβάνει

Συμβουλή: ...τα δωμάτια με θέα τη θάλασσα
  • Διαμονή: Ιούνιος 2017, ταξίδι με οικογένεια
1  Ευχαριστούμε, Παύλος Α
Η κριτική γράφτηκε 5 Οκτωβρίου 2016

Έχω μείνει οικογενειακώς αρκετές φορές κυρίως ΣΚ αλλα το επισκέπτομαι πολλές φορές και για καφέ και μπάνιο στη πισίνα. Η τοποθεσία ειδυλλιακή , η πισίνα πολύ καλή και το παραλιακό εστιατόριο πολύ ποιοτικό με ψάρια ολόφρεσκα Ευβοϊκού. Για τη πισίνα ειδικά φέτος το εισητηρια εισόδου βοήθησε αρκετά στην αποσυμφόρεση απο τη πολυκοσμία των περασμένων ετών....

• Διαμονή: Αύγουστος 2016, ταξίδι με οικογένεια
Ευχαριστούμε, Tasos K
Η κριτική γράφτηκε 27 Μαΐου 2016

Την παρούσα εμπειρία από τη συγκεκριμένη επιχείρηση την είχα ξαναγράψει (με όνομα χρήστη Argyrw T) ωστόσο για κάποιο λόγο, αυτή απομακρύνθηκε από την ιστοσελίδα του Trip Advisor χωρίς να λάβω κάποια σχετική ενημέρωση ή αιτιολογία που τυχόν αυτή απορίφθηκε. Κρίνοντας λοιπόν σκόπιμο ότι μπορεί να βοηθήσει τους ενδιαφερόμενους στο θέμα "δεξίωση γάμου", την παραθέτω εκ νέου:
"Στο χώρο του εν λόγω ξενοδοχείου είχαμε κλείσει τη δεξίωση του γάμου μας τον περασμένο Σεπτέμβρη. Μάλιστα είχαμε κάνει κράτηση ένα χρόνο πρίν, δίνοντας και ένα ευκαταφρόνητο ποσό ως προκαταβολή. Τρείς μήνες λοιπόν πριν το γάμο πήραμε τηλέφωνο τον υπέυθυνο του εστιατορίου το οποίο ανήκει στο ξενοδοχείο, ώστε να διευθετήσουμε τις λεπτομέρειες του μενού κλπ. Με εκπληξή διαπιστώσαμε ότι ο υπεύθυνος δεν γνώριζε τίποτα για την κράτηση που είχαμε κάνει εγώ και ο σύζυγος μου, και μάλιστα εκείνη την ημέρα είχαν κλείσει δεξίωση σε άλλο όνομα και έτσι μπήκαμε στη διαδικασία να επικοινωνήσουμε με τον ιδιοκτήτη του ξενοδοχείου, ο οποίος όπως μας ενημέρωσε η γραμματέας του, ήταν απών. Δεδομένου ότι επρόκειτο για δεξίωση γάμου στην οποία θα παρευρίσκονταν πάνω από 300 καλεσμένοι σπεύσαμε απ'ευθειας στη Χαλκίδα (μένουμε Αθήνα) ώστε να λυθεί το ζήτημα ή η παρεξήγηση η οποία ενδεχομένως είχε δημιουργηθεί. Φτάνοντας εκεί αφενός διαπιστώσαμε ότι ο ιδιοκτήτης ήταν παρών και μας απέφευγε και αφετέρου ότι το εστιατόριο "είχε αλλάξει διαχείριση και ο προηγούμενος δεν είχε ενημερώσει τον επόμενο για τις υποχρεώσεις του εστιατορίου" ενώ ο φερόμενος ως ιδιοκτήτης ισχυριζόταν ότι δεν έχει καμία σχέση με το εστιατόριο και δεν αναλαμβάνει καμία ευθύνη! Μπήκαμε λοιπόν στη διαδικασία να βρούμε την προηγούμενη "διαχειρίστρια" του εστιατορίου η οποία τηρεί καφετέρια στη Χαλκίδα η οποία φυσικά δεν είχε ιδέα όπως οι προηγούμενοι!! Καταλήξαμε να αγχωνόμαστε προπαραμονές του γάμου μας για κάποιους άγνωστους που μας αντιμετώπισαν με αντιεπαγγελματισμό και ανευθυνότητα! Μάλιστα επειδή ήταν 3 μήνες πριν το γάμο ήταν πολύ δύσκολο να βρούμε άλλο κέντρο συν το γεγονός ότι είχαμε ενημερώσει τους πάντες για την τοποθεσία της δεξίωσης! Έτσι κάναμε μία συμβιβαστική συζήτηση με τους υπεύθυνους του εστιατορίου, μιας και η άλλη δεξίωση ήταν στον εσωτερικό χώρο, και το ξενοδοχείο διέθετε και τον εξωτερικό του χώρο. Και που καταλήξαμε; 1ον να μας αυξήσουν την τιμή κατά 4 € το άτομο σε σχέση με τους προηγούμενους, 2ον να χρεωθούμε εμείς τις τέντες που θα χρειάζονταν σε περίπτωση βροχής (κανονικά υπήρχε ο εσωτερικός χώρος γι' αυτή την περίπτωση) και 3ον και καλύτερο να τους προπληρώσουμε κιόλας!! Ευτυχώς για καλή μας τύχη μας πήραν τηλέφωνο από ένα άλλο κέντρο που είχαμε επισκεφθεί εκείνες τις μέρες που γίνονταν όλα τα παραπάνω καθώς προέκυψε μία ακύρωση και κλείσαμε εκεί, αλλιώς ποιος ξέρει τι θα γινόταν! Όσο για την προκαταβολή την πήραμε πίσω από την προηγούμενη διαχειρίστρια καθώς είχαμε απόδειξη (ευτυχώς). Λίγο μακροσκελής η ιστορία μας, αλλά πιστεύουμε ότι σε μία τόσο δύσκολη περίοδο που περνάει η χώρα μας όλα παίζουν ρόλο και είναι τουλάχιστον αυτονόητο ότι, εφόσον πληρώνεις με χρήματα που βγάζεις με τον κόπο σου, και μάλιστα αδρά στην προκειμένη περίπτωση, αναμένεις τις αντίστοιχες παροχές, την αντίστοιχη εξυπηρέτηση και τον αντίστοιχο σεβασμό ως πελάτης."

Διαμονή: Σεπτέμβριος 2015, ταξίδι με τον/την σύντροφο
10  Ευχαριστούμε, Argyroula T
Η κριτική γράφτηκε 19 Μαΐου 2016

Σε πολύ καλή τοποθεσία, δέκα λεπτά έξω απο την χαλκιδα, όμορφο περιβάλλον και καθαρό ξενοδοχείο. Το προσωπικό πολύ εξυπηρετικό και το πρωίνο αρκετά πλούσιο σε ποικιλία. Τα δωμάτια ευρύχωρα και πολύ καθαρά.

Διαμονή: Μάιος 2016
Ευχαριστούμε, ELEN345