“Τροφική δηλητηρίαση”
Κριτική για: MAISON gourmet-coffee-bar

MAISON gourmet-coffee-bar
Επιλογές δείπνου: Δείπνο, Πρωινό, Μεσημεριανό
Περιγραφή: Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΟΛΥΧΩΡΟΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ. ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΓΙΑΝΝΙΩΤΙΚΑ ΣΠΙΤΙΑ ΠΟΥ ΑΠΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ, ΧΤΙΣΜΕΝΟ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ 1900 ΜΕ ΑΥΛΗ... ΦΑΓΗΤΟ, ΚΑΦΕΣ, ΜΠΑΡ, ΓΛΥΚΟ ΑΠΟ ΤΙΣ 08:00 ΕΩΣ ΤΙΣ 01:00 ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ.

18 Σεπτεμβρίου 2021 λίγο μετά της 8 το βράδυ. Μία σαλάτα ρόκα μαρούλι και φιλετάκια κοτόπουλο. 15 λεπτά μετά τη σαλάτα και έχοντας φάει ένα φιλετάκι αρχίζω να ιδρώνω, να πονάει το στομάχι μου και να ανακατεύομαι. Φεύγω άρον άρον για κοντινό ξενοδοχείο που διέμενα και αρχίζω να κάνω εμετό

Ημερομηνία επίσκεψης: Σεπτέμβριος 2021
1  Ευχαριστούμε, _A3872UB
Ο/η MaisonIoannina, Γενικός Διευθυντής του MAISON gourmet-coffee-bar, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπάντηση: πριν από 3 ημέρες

Θα θέλαμε να πληροφορήσουμε τους αναγνώστες της εν λόγω κακόβουλης κριτικής, ότι όλα μας τα υλικά είναι άριστης ποιότητας και δεν θα θέταμε ποτέ σε οποιονδήποτε κίνδυνο την υγεία των πελατών μας. Εξάλλου η πολυετής επιτυχημένη πορεία μας στο χώρο της εστίασης το αποδεικνύει περίτρανα.

Αναφορικά με την γλαφυρή περιγραφή της παρούσης κριτικής έχουμε να αναφέρουμε τα εξής,

σύμφωνα με το Αμερικανικό Κέντρο Ελεγχου και Πρόληψης Νοσημάτων, τον Βρετανικό οργανισμό υγείας αλλά και το σύνολο της ιατρικής βιβλιογραφίας, τα συμπτώματα δηλητηρίασης από μολυσμένο κοτόπουλο εμφανίζονται μεταξύ 6 ωρών με 6 ημερών μετά την κατανάλωση ενώ αντίστοιχα για πράσινη σαλάτα οι χρόνοι εμφάνισης συμπτωμάτων είναι μεταξύ 12 με 48 ώρες.
Αυτό μας οδηγεί σε τρία συμπεράσματα, είτε ο συντάκτης αποτελεί παγκόσμιο ιατρικό φαινόμενο, είτε έχει δηλητηριαστεί από κάτι που κατανάλωσε πριν έρθει σε εμάς, είτε απλά ψεύδεται προερχόμενος πιθανότατα από ανταγωνιστικό κατάστημα.
Το γεγονός ότι ο λογαριασμός είναι καινούριος και έχει μία και μοναδική κριτική μας κάνει, με τα λύπης μας, να προκρίνουμε το τρίτο σενάριο.

Σε κάθε περίπτωση έχουμε εκκινήσει όλες τις νόμιμες διαδικασίες προκειμένου να υπερασπιστούμε τα έννομα συμφέροντά μας.

Η κριτική γράφτηκε 30 Ιουλίου 2021 μέσω κινητής συσκευής

Ωραίο καφέ στο κέντρο της πόλης με βολικό δημοτικό πάρκινγκ δίπλα στο Ρολόι. Αξίζει να δοκιμάσετε αλμυρά πανκεϊκς με αυγά ποσέ, μπέικον, γαλοπούλα και σως ολαντεζ.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2021
Ευχαριστούμε, danielgordon2016
Η κριτική γράφτηκε 24 Αυγούστου 2020

Υπέροχα γλυκά, πολύ καλός καφες και εξαιρετική σοκολάτα (ρόφημα). Πολυ καλη ατμόσφαιρα, όπως και το σέρβις. Θα το συνιστούσα ανεπιφύλακτα!

Ημερομηνία επίσκεψης: Φεβρουάριος 2020
1  Ευχαριστούμε, 231dimitra
Η κριτική γράφτηκε 14 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Αύγουστος 2020 . Οί ξαφνικές αλλαγές τού καιρού αυτό τό διάστημα Ιούλιο και Αύγουστο είναι πολύ ωραίες αλλά και επικίνδυνες. Φθάνοντας το πρωί στήν πόλη είχε 20 βαθμούς, αργότερα ανέβηκε στούς 32 βαθμούς καί λίγο μετά το μεσημέρι δυνατός και κρύος αέρας με αστραπές βροντές και δυνατή βροχή και θερμοκρασία στούς 22 βαθμούς. Έτσι τό διάστημα πού είχε ζέστη ήρθαμε με την οικογένεια μου γιά καφέ και χυμό. Τό καφέ εστιατόριο παραμένει σε πολλά επίπεδα. Έχει καλή εξυπηρέτηση πελατών. Τά σνάκς και τα φαγητά του οι τιμές είναι ακριβές. Ενώ καφέ και χυμοί είναι φθηνές τιμές. Πάρκινγκ υπάρχουν δύο μεγάλα κοντά με χρέωση. Δέν έχει χώρο για αναπηρικά αμαξίδια παρά μόνο στο πεζόδρομο αλλά οι τουαλέτες του δέν είναι προσβάσιμες.

Ευχαριστούμε, apostolys
Η κριτική γράφτηκε 4 Αυγούστου 2020 μέσω κινητής συσκευής

Καλός καφές, καλό σέρβις, εξαιρετικές σαλάτες, ενδιαφέροντα ορεκτικά, χωρίς φαντασία όμως. Η "πολυδιαφημισμένη" πίτσα εντούτοις ήταν μέτρια και φτωχή σε γεύση...θέλει ψάξιμο.

Ημερομηνία επίσκεψης: Ιούνιος 2020
1  Ευχαριστούμε, Dimitris S

MAISON gourmet-coffee-bar: Οι ταξιδιώτες που ενδιαφέρθηκαν γι' αυτό το μέρος είδαν επίσης

Ιωάννινα, Περιοχή Ιωαννίνων

MAISON gourmet-coffee-bar: Έχετε πάει; Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας!