Εξασφαλίστε τη χαμηλότερη τιμή από αυτούς τους ιστότοπους
Tripadvisor89 $
Priceline89 $
eDreams89 $
Agoda.com89 $
Η κριτική έγινε: 26 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Ένας προσεγμένος, καθαρός και ζεστός ξενώνας με ευγενικό προσωπικό και άριστη σχέση ποιότητας-τιμής. Έχει εύκολο πάρκινγκ και ειναι δίπλα στα πιο πολυσύχναστα σημεία των Ιωαννίνων. Ένας χώρος φτιαγμένος με μεράκι και επαγγελματισμό.

Ευχαριστούμε, 282nikoss
Η κριτική έγινε: 23 Δεκεμβρίου 2016

Εντός του κάστρου,προστατευμένος κατά κάποιο τρόπο από την μεγάλη κυκλοφορία.Τα δωμάτια είναι κάπως μικρά αλλά ζεστά.Το πρωινό πλήρες με καλά υλικά σερβίρεται ατομικά.Η εξυπηρέτηση ευγενική οι τιμές καλές.Σε καλό σημείο κοντά σε λίμνη και βασικά αξιοθέατα.

Συμβουλή για το δωμάτιο: Τα δωμάτια στον όροφο είναι καλύτερα
Ευχαριστούμε, Ioannis N
Η κριτική έγινε: 21 Δεκεμβρίου 2016

Στην αρχή νόμιζα πως είναι μακριά, αλλά έκανα λάθος. Είναι μια θαυμάσια τοποθεσία, μέσα στο κάστρο, κοντά στα μουσεία αλλά και πολύ κοντά στην πόλη και τη λίμνη. Ήσυχο περιβάλλον, όμορφα διακοσμημένο, χαλαρό και φιλόξενο. Ζεστό τσάι και τσιπουράκι για το καλωσόρισμα, ευγενέστατο και κατατοπιστικότατο το προσωπικό, νόστιμο και πλούσιο το πρωινό, ξεκούραστο και άνετο το κρεβάτι. Το διάλεξα για το πάρκινκ και την προσιτή τιμή του, αλλά σίγουρα θα ξαναπήγαινα με την πρώτη ευκαιρία.

1  Ευχαριστούμε, Mariloudi
Η κριτική έγινε: 11 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Τα θετικά του ξενωνα είναι το πολύ ευγενικό προσωπικό του και η τοποθεσία του ακριβώς μέσα στο Κάστρο, δίπλα στη λίμνη (δεν έχει θέα σε αυτήν λόγω των τειχών του καστρου) και πολύ κοντά σε πολλά εστιατόρια και καφετέριες. Το δωμάτιο ήταν συμπαθητικό, αλλά το κρεβάτι κάπως αβολο. Το πρωινό δεν ήταν σε μπουφέ, αλλά σερβιριστο, γεγονός που εμάς δεν μας βολεψε καθώς θα προτιμούσαμε να επιλέξουμε εμείς τι θέλουμε να φάμε. Επίσης ο χώρος του πρωινού ήταν πολύ μικρός για να εξυπηρετησει τα δωμάτια του ξενωνα με αποτέλεσμα να έχουμε κατέβει για φαγητό και, παρόλο που ήταν μόνο 3 παρέες εκεί, να πρέπει να περιμένουμε να τελειώσει κάποιος για να φάμε. Στα αρνητικά του επίσης ήταν το γεγονός ότι είχαν ξεμείνει από τραπεζομαντηλα και για να μας εξυπηρετησουν τιναξαν απλά το τραπεζομαντηλα της προηγούμενης παρέας. Στο ξενώνα μείναμε 2 καθημερινές μέρες και όχι Σαββατοκύριακο και πληρώσαμε 77 ευρώ τη βραδιά. Συνολικά θεωρώ ότι δεν άξιζε τα χρήματα του.

2  Ευχαριστούμε, ATHA0409
Ο/η HotelKastro I, Ιδιοκτήτης του Ξενοδοχείο Κάστρο, έχει απαντήσει σε αυτή την κριτικήΑπαντήθηκε στις 12 Δεκεμβρίου 2016

Αγαπητοί φιλοξενούμενοι, θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την προτίμηση στον ξενώνα μας καθώς και για τα σχόλιά σας. Θα θέλαμε επιπλέον να διευκρινίσουμε οτι ο ξενώνας μας στεγάζεται σε ένα διατηρητέο κτίριο του 1830, προστατευόμενο από την εφορία Βυζαντινών αρχαιοτήτων. Λόγω αυτής της ιδιαιτερότητας και των περιορισμών που απορρέουν, δεν υπάρχει η δυνατότητα παροχής πρωινού σε μπουφέ, αφενός γιατί δεν το επιτρέπουν οι χώροι, αφετέρου δεν επιτρέπονται εντός του Κάστρου των Ιωαννίνων δραστηριότητες υγιειονομικού ενδιαφέροντος. Επιπλέον θα θέλαμε να καταστήσουμε σαφές στους αναγνώστες του σχολίου σας οτι η τιμή που αναφέρετε, συμπεριλαμβανομένου του πρωινού, αφορά τρίκλινο και όχι δίκλινο δωμάτιο. Σας ευχαριστούμε ξανά και ευχόμαστε αν μας επισκεφτείτε κάποια στιγμή στο μέλλον να φανούμε αντάξιοι των προσδοκιών σας.

Η κριτική έγινε: 6 Δεκεμβρίου 2016 μέσω κινητής συσκευής

Επισκεφθήκαμε τον ξενώνα αυτόν πριν λίγα χρόνια με τους φίλους μου,την περίοδο των γιορτών.
Βρίσκεται μέσα στο ονειρικό κάστρο των Ιωαννίνων,σε αρκετά ήσυχη τοποθεσία.
Το δίκλινο δωμάτιο που έμεινα,δεν ήταν πολύ μεγάλο,αλλά ήταν πεντακάθαρο,ωραία διακοσμημένο και με ανακαινισμένο μοντέρνο μπάνιο.
Πολύ εξυπηρετικο προσωπικό!
Θα ξαναπάω σίγουρα!